قیمت نان سنگک در سمنان «آزاد» شد‌
۲۰۷۳۷۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
۱۵۱۵۴
مسئول بازرسی آرد و نان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از آزادسازی قیمت نان‌های «سنگک»، «ماشینی خشک» و «فانتزی» در این استان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم : به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، روح‌الله حامدی اظهار داشت: گفت: بنا به مصوبه دولت در آذر سال 1393 باید 20 درصد از نانوایی‌های هر استان در کشور آزاد پز شوند و 20 درصد سهمیه آرد هر استان به‌صورت نان آزاد پز ارائه شود.

وی افزود: برای اجرایی شدن این مصوبه دولت در استان سمنان و آزاد پز شدن 20 درصد از نانوایی‌ها، نانوایی‌های سنگک، نان خشک ماشینی و واحدهای نان‌های فانتزی از اول خرداد آزاد پز اعلام شدند.

مسئول بازرسی آرد و نان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان عنوان کرد: ممکن است در برخی شهرستان‌ها مجموع نانوایی‌های سنگک، فانتزی و نان خشک ماشینی به 20 درصد تعیین‌شده از سوی مصوبه دولت نرسد که در این صورت، کارگروه آرد و نان شهرستان‌های استان سمنان می‌توانند دیگر واحدهای نانوایی را تا تحقق 20 درصد از کل نانوایی‌ها، آزاد پز اعلام کنند.

حامدی بابیان اینکه واحدهای نانوایی آزاد پز موظف به پیروی از قیمت مصوب نان نیستند، تصریح کرد: با آزاد پز شدن این واحدهای نانوایی، تعیین قیمت بر عهده خودواحدها و بر اساس کیفیت، متناسب با موقعیت جغرافیایی و میزان استقبال مردم از کیفیت نان است.

وی افزود: ممکن است دو واحد نانوایی آزاد پز در یک شهر، قیمت‌های متنوعی داشته باشند که این امر بسته به کیفیت و میزان استقبال مردم، دور از انتظار نیست.

مسئول بازرسی آرد و نان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: هم استانی‌ها برای اطلاع دقیق از تعداد واحدهای نانوایی که آزاد پز، موقعیت جغرافیایی و نوع نان آنها با سامانه 124 در شهرستان خود تماس بگیرند.

حامدی عنوان کرد: این استان 633 واحد نانوایی دارد که با اجرای طرح آزاد پز شدن نانوایی‌های سنگک، خشک ماشینی و انواع نان‌های فانتزی، 113 واحد نانوایی این استان آزاد پز اعلام شدند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج