آغاز زورآزمایی اقلیت و اکثریت در اوپک
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۱۰۹۷۰
۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۰
۱۵۳۶۰
زورآزمایی اقلیت چهار نفره افزایش و یا تثبیت و اکثریت کاهش سقف تولید نفت اوپک در حالی در وین آغاز شده است که وزرای اسبق نفت خواستار ترک جلسه اوپک توسط وزیر نفت ایران در صورت پیروزی اقلیت‌ها هستند.
خبرگزاری مهر: زورآزمایی اقلیت چهار نفره افزایش و یا تثبیت و اکثریت کاهش سقف تولید نفت اوپک در حالی در وین آغاز شده است که وزرای اسبق نفت خواستار ترک جلسه اوپک توسط وزیر نفت ایران در صورت پیروزی اقلیت‌ها هستند.

قیمت نفت در طول سه ماه گذشته پس از نزدیک به ۹ سقوط آزاد قیمت‌ها جان تازه ای گرفته است و بهای طلای سیاه در سطوح بشکه ای ۶۵ تا ۷۰ دلار ثابت باقی مانده است.

همزمان با تثبیت قیمت نفت در بازار جهانی، دور جدید فعالیت کشورهای عربی عضو اوپک با میدان داری عربستان سعودی برای تضعیف قیمت نفت خام آغاز شده است و در این بین ثبت رکورد جدید تولید و صادرات نفت توسط روسیه عزم اعراب را برای تضعیف بیشتر قیمت نفت دو چندان کرده است.

تولید نفت روسیه در طول حدود یکسال گذشته تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است و براساس اخرین گزارش‌های منتشر شده توسط فدراسیون انرژی این کشور، ظرفیت تولید و صادرات طلای سیاه روس‌ها از مرز یک میلیون و ۷۱۰ هزار بشکه در روز عبور کرده است.

افزایش ظرفیت تولید و صادرات نفت روسیه در حالی که این الکساندر نواک وزیر فدراسیون انرژی روسیه خواستار هماهنگی و همکاری اعضای اوپک برای کاهش سقف تولید نفت این سازمان شده، خشم و عصبانیت کشورهای عربی اوپک را به همراه داشته است.

در واکنش به ثبت رکورد بی سابقه تولید نفت روسیه و پیشی گرفتن این کشور از کشورهای ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی، کشورهای عربی عضو اوپک بار دیگر بر طبل افزایش سقف تولید نفت اوپک می کوبند و در این بین با آغاز دوئل جدید نفتی روسیه، آمریکا و اعراب روز به روز جا برای بازگشت بشکه‌های نفت ایران به بازار جهانی تنگ تر می شود.

اعراب بر طبل افزایش تولید نفت می‌کوبند

به گزارش مهر، در راستای این کشکمش جدید نفتی بین اعراب و روسیه، علی النعیمی وزیر کهنه کار و با سابقه نفت عربستان سعودی در تشریح چشم انداز کوتاه مدت بازار جهانی نفت، گفت: آینده بسیار مثبت به نظر می‌ رسد. اقتصاد جهانی در حال رشد است.

سهیل محمد المزروعی وزیر انرژی امارات به عنوان یکی از استراتژیک و کلیدی ترین یاران سعودی‌ها در اوپک هم تاکید می کند: اوپک حتی با وجود افت قیمت نفت، از تصمیم سال گذشته خود برای حفظ سطح تولید رضایت دارد.

به گفته این وزیر اماراتی، ما به نشست اوپک خوشبین هستیم و حرکت بسیار خوبی را در جهت اصلاح بازار شاهدیم. در واقع اقتصاد جهانی همانطور که پیش‌ بینی کرده بودیم، در حال رشد است.

صالح الساده وزیر انرژی قطر و علی العمیر وزیر نفت هم با حمایت از مواضع عربستان سعودی در اوپک خواستار تثبیت و حتی افزایش سقف تولید نفت این سازمان در یکصد و شصت و هفتمین نشست اوپک در وین شده اند.

با این وجود، کشورهایی همچون ایران، عراق، الجزایر، اکوادر، ونزوئلا و سایر اعضا با نظر چهار کشور اقلیت اوپک شامل امارات متحده عربی، عربستان سعودی، کویت و قطر مخالف هستند و خواستار کاهش دستکم یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت این سازمان در نشست ۱۶۷ هستند.

زنگنه نشست اوپک را ترک می‌کند؟

یکی از مهمترین برنامه‌های صنعت نفت ایران در صورت لغو تحریم‌ها افزایش ضربتی و زودهنگام تولید و صادرات نفت خام و از سرگیری فروش طلای سیاه به برخی از مشتریان قدیمی و با سابقه همچون سریلانکا، آفریقای جنوبی، یونان، ایتالیا، آلمان و برخی از کشورهای آسیایی است.

بیژن زنگنه وزیر نفت هم در آستانه برگزاری یکصد و شصت و هفتمین نشست اوپک با تشریح برنامه ۳۰ روزه افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت خام ایران در صورت لغو تحریم‌ها از افزایش دو برابری صادرات نفت در مدت کمتر از یکسال نسبت به وضع فعلی خبر داده است.

با این وجود، افزایش نفت مازاد در اوپک و مسابقه افزایش تولید و صادرات نفت بین آمریکا، روسیه و کشورهای عربی و حتی عراق و لیبی مشکلات و چالش‌های بازگشت بشکه های نفت خام ایران در صورت تعلیق تحریم ها به بازار را دو چندان کرده است.

در این بین بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در آستانه نشست اوپک نامه‌ای به عبدالله سالم البدری دبیرکل لیبیایی اوپک نوشته و در این نامه خواستار باز شدن جا برای بشکه‌های نفت خام ایران و بازپس گیری سهم از دست رفته در دوران تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه غرب شده است.

همزمان با کش و قوس های افزایش، تثبیت و یا کاهش سقف تولید نفت اوپک به عنوان سه سناریوی پیش روی در آستانه نشست ۱۶۷ این سازمان در وین، برخی از کارشناسان و وزرای اسبق نفت ایران همچون سید محمدغرضی خواستار خروج اعتراض آمیز زنگنه از نشست اوپک در صورت تثبیت و یا افزایش سقف تولید نفت این سازمان شده اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2