عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۱۲۶۸۹
۲۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۵۱
۲۹۲۹۷
اخیرا فیلمی از یک موجود کرم شکل سبزرنگ در تایوان منتشر شد که باعث شگفتی همگان شد. اما جهان ما پر از شگفتی است که در ادامه با چند عضو عجیب امپراتوری حیوانات آشنا خواهید شد.
فرادید: اخیرا فیلمی از یک موجود کرم شکل سبزرنگ در تایوان منتشر شد که باعث شگفتی همگان شد. اما جهان ما پر از شگفتی است که در ادامه با چند عضو عجیب امپراتوری حیوانات آشنا خواهید شد.
 
به گزارش تلگراف، در کره زمین هر روز گونه‌های جدیدی از حیوانات یافت می‌شود. البته گاهی اوقات هم به جای گونه یک موجود جدید یافت می‌شود. آیا می‌دانید عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا زندگی می‌کنند؟
 
کرم روبانی

مردی در پنگهو تایوان مشغول ماهیگیری بود که به ناگهان با این کرم ژله‌ای سبزرنگ با نام کرم روبانی یا «نِمرتئا» مواجه شد. این کرم یک خرطوم برای مکیدن حشره دارد (رنگ سبز در تصویر پایین) که هنگام شکار آن را خارج می‌کند. از خرطوم کرم روبانی یک ماده مخاطی مانند ترشح می‌شود که برای بی‌حس کردن شکارش استفاده می‌شود. این موجود اغلب در زیر آب زندگی می‌کند و اما به شدت چندش‌آور است. اما کجا می‌توان این کرم را دید؟ تقریبا در تمام مناطق‌ حاره‌ای (تایوان یا هرجای دیگر) می‌توان کرم‌های ربانی را ملاقات کرد.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


تارسیر غربی

تارسیر نوعی ميمون‌ شبگرد هندى‌ است. چشم این حیوان به اندازه مغزش است. تارسیر غربی شبیه شخصیتی خیالی خلق شده گالوم توسط جی. آر. آر. تالکین است. توانایی دید در شب این حیوان بدون شک بالاترین در میان جانوران است. تارسیر غربی از انگشتان پنجه مانند و پاهای پشتی قدرتمند خود استفاده می‌کند تا بین درختان بپرد. شکار مورد علاقه او نیز حشره و بی‌مهره‌های کوچک است. کجا می‌توان این تارسیر غربی را پیدا کرد؟ خانه اصلی تارسیر در بورنئو و بخش‌هایی از سوماترا است و علاوه بر این دو در فیلیپین هم دیده می‌شود.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


گرزه‌ماهی اسلوان

این ماهی در عمق 1000 تا 2000 متری اقیانوس زندگی می‌کند. دندان‌های او آن‌قدر بزرگ است که از دهانش بیرون زده و با چشمان وحشتناکش ترس را بر بدن شکار خود می‌اندازد. این گرزه‌ماهی از لومينانس (شب‌تاب)‌ زيستى‌ استفاده می‌کند تا شکار را به سمت خود بکشاند، انگار که یک فانوس کوچک از پشتش آویزان است و ماهی‌های کوچک‌تر می‌خواهند راه را در تاریکی مطلق اعماق دریا بیابند. کجا می‌توان گرزه‌ماهی را پیدا کرد؟ احتمال اینکه یک گرزه‌ماهی زنده را ببینید نزدیک به صفر است، اما می‌توان در «جشنواره سالیانه دریا» در ایسلند چند مورد آن را مشاهده نمود.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


یوآکاری گر

 مردم آمریکای جنوبی به این جانور میمون انگلیسی می‌گویند و ریشه آن در اولین بریتانیایی بود که بر اثر تماس ‌با آفتاب‌ مبتلا به ‌تورم ‌پوستى‌ شده بود. شاید این مسئله کمی خیالی باشد. این جانور در فصل‌های بارانی به بالای درخت‌های آمازون می‌رود و در فصل‌های خشک نیز برای غذا و علوفه نزدیک زمین زندگی می‌کند. در جنگل‌های انبوه برزیل، پرو و کلمبیا می‌توان یوآکاری گر را از نزدیک ملاقات کرد.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟
 

ماتا ماتا

لاک‌پشت ماتا ماتا معمولا در اطراف آب شیرین زندگی می‌کند و ظاهرش شبیه برگ‌های افتاده روی زمین است. دماغ ماتا ماتا مانند یک لوله‌ تنفسی است و با دهانش ماهی‌های اطراف را به داخل می‌مکد. وزن ماتا ماتای بالغ تا 15 کیلوگرم هم می‌رسد. بهترین جایی که می‌توان ماتا ماتا را مشاهده کرد آمریکایی جنوبی و کنار آب‌های راکد است.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


سوسک صحرای نامیب

این سوسک در صحرای بایر نامیب زندگی می‌کند برای نوشیدن آب روش بسیار جالبی دارد. این سوسک پاهای خود را روی هوا معلق نگه می‌دارد تا مه نشسته بر روی آن در اثر تابش خورشید آب شوند، سپس آن قطرات آب را می‌نوشد.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


تیغ پشت نواری دشت

تیغ‌های این نوع جوجه‌تیغی دراز و تیز است و شکارچیانش تقریبا جرات نزدیک شدن به او را ندارند. زمانی که شکارچیان به این تیغ پشت حمله می‌کنند او تیغ‌های خود را سیخ می‌کند به سمتشان نشانه می‌رود؛ هدف پنجه یا بینی دشمن است. خوراک اصلی تیغ پشت 200 گرمی نیز کرم خالی یا حشرات است. در شمال و شرق ماداگاسکار می‌توان «تیغ پشت نواری دشت» را مشاهده کرد.

عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


سمندر مکزیکی

سمندر مکزیکی یا اکسولوتل توانایی شگفتی در زمینه بازسازی اندام‌ها بریده شده، بخش‌هایی از مغز و نخاع‌ شوكى‌ خود دارد. اغلب این سمندر مکزیکی را یک ماهی در نظر می‌گیرند در حالی که یک دوزیست است. سمندر مکزیکی با خطر انقراض روبه‌رو است در حال حاضر تنها می‌توان آن را در دریاچه خوچیمیلکو مکزیکوسیتی یافت.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


میمون دماغ دراز

میمون دماغ دراز یا میمون پوزه‌دراز بر روی درختان زندگی می‌کند و بومی جنوب شرق آسیا و جزیره بورنئو است. این گونه به واسطه بینی بزرگش به راحتی قابل تشخیص است. وزن میمون دماغ دراز بالغ به 23 کیلوگرم می‌رسد و تنها از میوه‌های نارس تغذیه می‌کند.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


لارو شاپرک

آیا ظاهر این حیوان حال شما را به هم می‌زند؟ هدف هم همین است. زمانی که چهره این موجود به این شکل درمی‌آید یعنی اینکه حالت دفاعی به خود گرفته تا بتواند شکارچیانش را از خود دور کند. البته اگر شکارچی کمی پافشاری کند ممکن است اتفاق بدی برایش رخ دهد، زیرا این موجود قادر است اسيد فرميك‌ یا همان جوهر مورچه‌ از خود ترشح کند. این موجود را می‌توان در آسیا و اروپا پیدا کرد.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


پولک‌پوست زمینی

این موجود تنها موجود پولک‌داری است که خون گرم است. بدن فولادی این جانور بسیار مقاوم است. در مناطق جنوب صحرای بزرگ آفریقا یا همان «آفریقای سیاه» می‌توان این موجود را یافت اما از آنجایی که با خطر انقراض مواجه هست شاید شما نتوانید به راحتی آن را ببینید.
 
عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟


لک‌لک نیل

لک‌لک نیل (شوبیل) یکی از پرنده‌های بزرگ آفریقا است. نوک آن 10 سانتی‌متر عرض و 23 سانتی‌متر طول دارد. همچنین پاهای این جانور نیز بسیار بزرگ است به شکلی که درازای انگشت میانی پای او به 16.8 تا 18.5 سانتی‌متر می‌رسد. خانه این پرنده زامبیا است.

عجیب‌ترین حیوانات جهان در کجا هستند؟
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر