آمار حملات تروریستی جهان در سال 2014
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۱۵۸۸۶
۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶
۱۱۲۰۹
وزارت خارجه آمریکا در گزارشی اعلام کرد، شمار حملات جهانی 35 درصد افزایش داشته است و در مقایسه با سال 2013 شمار تلفات 81 درصد افزایش نشان می‌دهد که عمدتاً به دلیل فعالیت‌های تروریستی در عراق، افغانستان و نیجریه است.
خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه آمریکا در گزارشی اعلام کرد، شمار حملات جهانی 35 درصد افزایش داشته است و در مقایسه با سال 2013 شمار تلفات 81 درصد افزایش نشان می‌دهد که عمدتاً به دلیل فعالیت‌های تروریستی در عراق، افغانستان و نیجریه است.

در گزارش آمده است که تروریست‌های افراطی داعش سال گذشته با افزایش حملات تروریستی تلفات جهانی را 81 درصد افزایش دادند و ماهانه بیش از 1100 حمله انجام دادند.

براساس این گزارش، 13 هزار و 463 حمله در 95 کشور در سال 2014 انجام شد که میزان حملات در عراق، پاکستان و افغانستان بیش از مناطق دیگر بود.

بیشترین شمار حملات از سوی شبه‌نطامیان داعش انجام شده است و این گروه سال گذشته 1083 حمله را در راستای بخشی از پیشروی‌های خود در عراق و سوریه انجام دادند. پس از آن کشنده‌ترین گروه طالبان بود که 894 حمله انجام داد.

همچنین شمار حملات خشونت‌بار در نیجریه نیز به شدت افزایش یافته است و شبه‌نظامیان افراطی بوکوحرام حملات تروریستی خود را در شمال این کشور افزایش داده‌اند. حدود 7512 تن در 662 حمله کشته شده‌اند.

در این گزارش همچنین تاکید شده است که «حملات خشونت‌طلبانه و افراطی انفرادی در غرب» افزایش یافته است و به عنوان نمونه به حملات شارلی ابدو در ژانویه امسال در پاریس اشاره شده است. تینا کیدانو، نماینده مبارزه با تروریسم آمریکا با اعلام «گزارش‌های 2014 کشور درباره تروریسم» گفت: چالش‌های مرتبط با تروریسم که ما با آنها مواجه هستیم، روز به روز افزایش می‌یابد و سرعت گرفته است.

ما نمی‌توانیم به صورت دقیق چشم‌انداز یک دهه آتی و حتی یک‌سال بعد را متصور شویم. ما باید اقدامات بیشتری برای رسیدگی به این چرخه افراط‌گرایی خشونت‌آمیز انجام دهیم و در همین حال شرایطی که منجر به ظهور این جنبش‌های تروریستی شده است، تغییر دهیم.

تینا کیدانو با اذعان بر اینکه بیشتر حملات ثبت شده در مناطق جنگی است، «وحشی‌گری» سال گذشته را که بیشترین تلفات را بر جای گذاشت، محکوم کرد.

براساس این گزارش آدم‌ربایی نیز یک‌سوم افزایش داشته است و بیش از 9400 تن گروگان گرفته شدند که سه برابر 2013 است. باج‌خواهی نیز از سوی داعش و القاعده به یکی از منابع کسب درآمد تبدیل شده است.

نماینده مبارزه با تروریسم آمریکا با بیان اینکه آمریکا سال گذشته ائتلافی برای مبارزه با گروه‌های شبه‌نظامیان تشکیل داد، گفت: این نبردی نیست که آمریکا بتواند به تنهایی آن را اجرا کند.

در این ارزیابی ناخوشایند همچنین آمده است که شمار حملات جهانی حدود 35 درصد افزایش داشته است و شمار تلفات نیز در مقایسه با سال 2013، 81 درصد افزایش داشته که عمدتا مربوط به عراق، افغانستان و نیجریه است.

در مجموع 32 هزار و 727 تن در سال 2014 کشته شدند و سال 2013 این آمار 17 هزار و 800 تن بوده است. براساس این آمار که از سوی کنسرسیوم ملی برای مطالعه تروریسم و واکنش‌ها به تروریسم اعلام شده، 34 هزار و 700 تن دیگر زخمی شده‌اند. در عراق مجموعاً 3360 حمله صورت گرفت و تقریباً 10 هزار نفر کشته شدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی