سفیر سوئد: نسبت به تحریم ها معترضیم
۲۱۶۸۱۴
۰۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۴
۱۲۱۸۶
سفیر سوئد در تهران گفت: به رغم تحریم ها میزان افزایش صادرات سوئد به ایران طی سال گذشته حدود ۶۵ درصد بود.
خبرگزاری مهر: سفیر سوئد در تهران گفت: به رغم تحریم ها میزان افزایش صادرات سوئد به ایران طی سال گذشته حدود ۶۵ درصد بود.

پیتر تیلر عصر دوشنبه در حاشیه نشست مشترک با نمایندگان بخش خصوصی استان لرستان در گفتگویی اظهار داشت: شرکت های سرمایه گذار سوئدی در گذشته در ایران سرمایه گذاری می کردند و حتی بعد از اعمال تحریم ها علیه ایران در این کشور ماندند و برخلاف شرکت های کشورهای دیگر ایران را ترک نکردند.

وی افزود: با وجود تحریم های ایران روند صادرات سوئد به ایران طی سال گذشته رشد قابل توجهی پیدا کرده است به طوریکه میزان افزایش صادرات سوئد به ایران طی سال گذشته حدود ۶۵ درصد بود.

تیلر عنوان کرد: ما در قالب تجارت قانونی که غیر از مواد تحریم شده است مشکلات پرداختی زیادی داریم به طوریکه من به شخصه برای بازنشستگان اداره خود مشکل پرداخت حقوق دارم.

تیلر ادامه داد: همچنین دانشجویان ایرانی که در سوئد مشغول درس خواندن هستند و هیچ ارتباطی با تحریم و دولت ایران ندارند دچار مشکل شده اند که ما هم از این بابت متاسف هستیم و نسبت به این قضایا اعتراض خود را اعلام کرده ایم.

وی افزود: از دید یک سرمایه گذار سوئدی ایران از سرعت بالایی برای پرداخت و وفای به عهد در پرداختی هایش برخوردار است و این یکی از امتیازات مثبت است که سوئدی ها را در بازار ایران نگه داشته است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج