خانه سالمندانی شبیه یک خانه مسکونی
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۱۹۳۶۳
۱۴ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
۱۸۳۲۳
اگر به مرکز سالمندان پارسايان سري بزنيد متوجه مي شويد که چقدر حال و هواي اين مرکز شبيه به يک خانه مسکوني است و چقدر حال سالمندان اين مجموعه خوب است.
مرکز شبانه روزي توانبخشي و نگهداري سالمندان پارسايان

خانه اي براي زندگي


اگر به مرکز سالمندان پارسايان سري بزنيد متوجه مي شويد که چقدر حال و هواي اين مرکز شبيه به يک خانه مسکوني است و چقدر حال سالمندان اين مجموعه خوب است. در اين مرکز به شما اجازه نمي دهند با کفش رفت و آمد کنيد. همان ابتداي ورودي يک جاکفشي قرار دارد و شما بايد کفش هايتان را با يک جفت دمپايي استريل تعويض کنيد. چه مدير مرکز، چه پرسنل و چه خانواده يک سالمند، همه بايد اين موارد را رعايت کنند. در اتاق مديريت اين خانه شعرهايي از نوشته هاي خود سالمندان وجود دارد. دکتر اوجاني مديريت اين مجموعه مي گويد: «مرکز سالمندان پارسايان در سال 82 و با يک تيم قوي آغاز به کار کرد.» او مي گويد: « هدف اصلي ما از تاسيس اين مرکز، فرهنگسازي مناسب در رابطه با يک مرکز سالمندان استاندارد براي جامعه ايراني است. »

خانه اي براي زندگي

هم نگهداري، هم توانبخشي

در مرکز پارسايان تنها بحث نگهداري مطرح نيست. توانبخشي و بازتواني سالمندان هم از اهداف اين مجموعه است. سالمندان اين مرکز از خدمات مناسبي برخوردار هستند؛ خدماتي که حتي در خانه هم امکان مهيا شدن آن وجود ندارد. خدمات اين مجموعه به دو نوع تقسيم مي شود. خدمات نگهداري و خدمات توانبخشي. بسياري از سالمندان اين مرکز از نظر جسمي و روحي افرادي سالم هستند. اما به دلايل مختلف مثل نداشتن شرايط سکونت در خانه، مهاجرت فرزندان شان به خارج از کشور و ... از خدمات نگهداري اين مرکز استفاده ميکنند. اما جامعه هدف و بخش خدمات توانبخشي اين مرکز متفاوت است. اين خدمات براي افرادي است که از مرز درمان گذشتهاند و احتياج به حمايت دارند؛ مثلا افرادي که سکته کردهاند، افرادي که به دليل جراحي مدتي در بيمارستان بوده اند و مي خواهند دوره نقاهت را در يک مرکز سالمندان بگذرانند و بعد به منزل بروند. يا حتي سالمندان با بيماري هايي مثل آلزايمر، MS، پارکينسون و... که به منظور دريافت خدمات توانبخشي مناسب به اين مرکز مراجعه مي کنند.

بخش هاي موجود در اين خانه سالمندان براساس شرايط فيزيکي، رواني و شناختي سالمندان تفکيک شده است:
الف: بخش درمان ويژه سالمندان بيمار با مشکلات جسمي
ب: بخش پانسيون ويژه سالمندان مسکوني
ج: بخش دمانس ويژه سالمندان مبتلا به آلزايمر و مشکلات شناختي و حافظه
اتاق هاي سه تخته، دو تخته و خصوصي بنا به نوع درخواست خانواده هاي محترم و نياز سالمندان عزيز در کليه بخش ها موجود است. کليه فضاهاي مرکز سالمندان پارسايان مجهز به دوربين مدار بسته است.

خانه اي براي زندگي

در مرکز سالمندان پارسايان کليه خدمات پزشکي، دندانپزشکي، پرستاري، فيزيوتراپي، کاردرماني، تغذيه، بهداشت، روانشناسي، مددکاري، گفتار درماني، رفاهي و تفريحي در مطلوبترين سطح و 30 روز در ماه ارائه مي شود.

بخش هاي تفکيک شده

مرکز سالمندان پارسايان تنها مرکز در ايران است که بخش هاي مختلفاش تفکيک شده است. يعني يک فرد سالم که فقط احتياج به نگهداري دارد با يک فردي که دچار آلزايمر است در يک اتاق قرار نمي گيرند. يک طبقه از اين مرکز به افرادي اختصاص دارد که آلزايمر پيشرفته دارند. يک طبقه براي سالمنداني است که ناتوانايي هاي ذهني يا جسميشان شروع شده است. يک طبقه مربوط به افرادي است که کاملا سالم هستند و فقط براي نگهداري به مرکز مراجعه مي کنند. يک طبقه هم براي سالمنداني است که تحت درمان هاي ارتوپدي قرار دارند. البته مرکز پارسايان  يک مرکز درماني نيست اما خدمات کاردرماني يا فيزيوتراپي هم به سالمندان ارائه مي کند. يک طبقه از اين مرکز هم به لابي اختصاص دارد. يک فضاي سرپوشيده با متراژ 250 متر که هم آب نما دارد و هم فضاي سبز. همچنين اتاقي براي  معالجه سالمندان در اين طبقه وجود دارد. در لابي فضايي هم براي حضور خانواده هاي سالمندان مهيا است تا در کنار پدر يا مادر، پدربزرگ يا مادربزرگ قرار بگيرند و با هم گپ و گفتي داشته باشند و غذايي ميل کنند.

ممنون که با لبخند وارد اين مرکز مي شويد

همه مراکز سالمندان زير نظر بهزيستي است و طبق آيين نامه بهزيستي به افراد بالاي 60 سال سالمند گفته مي شود. البته عموم افرادي که در مراکز سالمندان مستقر هستند بين 70-80 سال سن دارند. بسياري از سالمندان مرکز پارسايان از اساتيد دانشگاه، پزشکان، فرهنگيان و... هستند. امکانات اين مرکز کاملا شبيه به يک خانه است. در ديوارهاي اين مرکز نوشته هايي مثل: ممنون که با لبخند وارد مي شويد، مرسي که براي دست بوسي بزرگتر مي آييد و.. به چشم مي خورد.

خانه اي براي زندگي

درب اتاق مديريت مرکز پارسايان به روي همه باز است

«کار ما درمان نيست بلکه توانبخشي است.» اين جمله را دکتر منيژه نيک مهر مي گويد. به گفته او در هر ساعتي از شبانه روز امکان بازديد خانواده ها از اين مرکز وجود دارد. اصلا به همين خاطر است که درب اتاق مديريت اين مرکز به روي همه باز است و حتي احتياجي به در زدن نيست. مرکز سالمندان پارسايان برنامه هاي تفريحي مختلفي را داخل و خارج از مرکز برگزار مي کند. مثل مراسم شعر خواني، موسيقي درماني و...  از برنامه هاي خارج اين مرکز هم مي توان به بردن سالمندان به پارک، رستوران، سينما، تئاتر و اماکن مذهبي اشاره کرد.

فضايي آرامبخش و استاندارد

در تمامي طبقات اين مرکز، سالن اجتماعاتي مجزا وجود دارد. از طرفي فضاي داخلي اين مرکز با نظر طراحان دکوراسيون داخلي و روانشناسان طراحي شده است. حتي نرده هاي طبقات مختلف اين مرکز رنگي است. رنگ هايي شاد و در عين حال ملايم و آرامش بخش. همچنين در تمامي سرويس هاي بهداشتي طبقات اين مجموعه زنگ خطر وجود دارد. اتاق هاي يک، دو و سه تخته در اين مرکز وجود دارد. همه اتاق ها داراي امکانات رفاهي کامل مثل تلويزيون و يخچال مجزاست.


رتبه اول کشور در طرح پايش

مرکز سالمندان پارسايان جزو مراکز درجه يک از نظر بهزيستي است. همچنين اين مرکز در طرح پايش که توسط سازمان بهزيستي کل کشور انجام شد توانست رتبه برتر را به خود اختصاص دهد. در اين طرح تمام مراکز توانبخشي کل کشور از زاويه هاي مختلفي مورد ارزيابي قرار گرفتند. مواردي مثل ميزان خدمات دهي مناسب، ميزان حضور پزشک و مددکار در مجموعه، سطح تحصيلات پرسنل و... . در نهايت مرکز سالمندان پارسايان اين افتخار را داشت که رتبه اول کل کشور را اخذ کند.


آدرس: ونک - گاندي جنوبي - خيابان هجدهم - پلاک 7
تلفن: 88791680 - 88791876انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
14:39 - 1394/04/15
هزينه نگهداري يه سالمند در ماه چقده حداقل؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر