افزایش سه برابری ظرفیت اینترانت کشور
۲۱۹۶۷۲
۰۹ تير ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳
۹۴۷۹
معاون وزیر ارتباطات خبر داد:
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه ظرفیت شبکه اینترنت و اینترانت کشور هم اکنون به نزدیک سه برابر رسیده است، گفت: بنا داریم این ظرفیت را تا پایان سال نیز به ۳ برابر فعلی افزایش دهیم.
خبرگزاری مهر: معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه ظرفیت شبکه اینترنت و اینترانت کشور هم اکنون به نزدیک سه برابر رسیده است، گفت: بنا داریم این ظرفیت را تا پایان سال نیز به ۳ برابر فعلی افزایش دهیم.

 محمود خسروی عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه توسعه شبکه انتقال زیرساخت با اشاره به برنامه های در دست اقدام برای توسعه ظرفیت IP کشور و نیز اینترنت بین الملل گفت: قصد داریم ظرفیت IP کشور را تا پایان امسال به ۴ هزار گیگابیت در ثانیه برسانیم که این رقم سه برابر ظرفیت فعلی اینترانت کشور خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه گردش اطلاعات در داخل کشور در ابتدای دولت یازدهم حدود ۱۰ درصد بود افزود: امروز ۴۰ درصد محتوای اطلاعاتی در داخل کشور مبادله می شود.

خسروی سهم ترافیک داخلی از کل ترافیک کشور را با رشد ۳۰۰ درصدی عنوان کرد و گفت: شبکه انتقال کشور در پروژه «تدبیر» به ۵ برابر ظرفیت فعلی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اجرای پروژه توسعه لایه انتقال شبکه زیرساخت کشور (تلاش) که ظرفیت پهنای باند داخلی و پهنای باند شبکه بین الملل را نزدیک به سه برابر فعلی رسانده است گفت: در این پروژه عملیات راه اندازی از طریق تجهیز ایستگاههای ارتباطی در بستر ۳۰ هزار کیلومتر فیبر نوری در ۳۱ استان کشور صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت این پروژه را در راستای تکالیف برنامه پنجم توسعه عنوان کرد و گفت: این طرح در شرایط تحریم و در کوتاه ترین زمان ممکن در یک بازه زمانی ۱۰۰ روزه به اجرا رسید.

خسروی تصریح کرد: پروژه تلاش به موازات پروژه های تدبیر و امید در شرکت ارتباطات زیر ساخت طراحی شد تا پهنای باند لازم و توزیع داخلی آن بتواند نیازمندی های کشور را فراهم کند.

معاون وزیر ارتباطات افزود: در حال حاضر شرکت ارتباطات زیرساخت هیچ گونه محدودیتی در واگذاری پهنای باند به اپراتورهای ارتباطی و شرکت های اینترنتی ندارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج