شاخ و برگ‌هایی روباتیک و هوشمند +عکس
۲۱۹۸۰۴
۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
۹۵۲۸
هنرمند آمریکایی شاخ و برگ‌هایی روباتیک را به‌عنوان اثری هنری به نمایش گذاشته است.
دیجی کالا: هنرمند آمریکایی شاخ و برگ‌هایی روباتیک را به‌عنوان اثری هنری به نمایش گذاشته است.

چند وقت پیش بود که بخش تحقیقاتی شرکت دیزنی از گیاه‌هایی واقعی که به فناوری لمسی مجهز بودند رونمایی کرد؛ گیاه‌هایی که تشخیص می‌دادند کدام قسمت آن‌ها را لمس کرده‌اید و با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که برای آن‌ها شده بود، عکس‌العمل نشان می‌دادند.

شاخ و برگ‌های هوشمند به نمایش گذاشته شدند

با این حال «رایان ولف» (Ryan Wolfe) برگ‌ها و شاخه‌هایی ساخته است که کاملا روباتیک و هوشمند هستند. نکته‌ی مهم درباره‌ی این گیاهان روباتیک این است که نسبت به محیط اطراف خود عکس‌العمل نشان می‌دهند. برگ‌ها به لمس شدن یا تشخیص افراد در کنارشان عکس‌العمل نشان می‌دهند، برگ‌های کناری هم از آن‌ها پیروی می‌کنند و این روند تا به حرکت در آمدن تمام برگ‌ها و شاخه‌ها ادامه پیدا می‌کند.

این قطعه‌ی هنری که Branching System (سیستم‌های منشعب یا شاخه‌دار) نام گرفته، در نمایشگاهی در «سانتا فه»، واقع در ایالت «نیو مکزیکو»، به نمایش گذاشته شده است.

شاخ و برگ‌های هوشمند به نمایش گذاشته شدند

شاخ و برگ‌های هوشمند به نمایش گذاشته شدند

ساختار اصلی این نمایش هنری، بر پایه‌ی دو ایده‌ی «تئوری بی‌نظمی» و «اثر پروانه‌ای» بنا شده است: تغییرات کوچکی بر روی یک عنصر که می‌تواند به تدریج تاثیری بزرگ بر روی دیگر عناصر داشته باشند.

ظاهرا ساخت موجودات زنده به‌صورت مکانیکی، هم به‌عنوان آثار هنری و هم به‌عنوان پروژه‌های علمی، چند وقتی است که رواج یافته است. اخیرا هم شرکت آلمانی Festo توانسته بود مورچه‌هایی روباتیک بسازد که چه از نظر ظاهری و چه از دیدگاه رفتاری شبیه موجودات واقعی بودند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج