چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
لایکو_4
دکتر استرکی_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۲۱۰۷۷
۱۵ تير ۱۳۹۴ - ۰۴:۴۶
۴۶۶۰۱
بفرمایید شام!
اگر شما هم از آن دسته كساني هستيد كه حضور ميز ناهارخوري را در خانه‌تان ضروري مي‌دانيد و فارغ از متراژ خانه‌تان آن را در گوشه‌اي جاي داده‌ايد، بهتر است به بهترين نحو از آن استفاده كنيد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله منزل - فاطمه عليزاده: اگر شما هم از آن دسته كساني هستيد كه حضور ميز ناهارخوري را در خانه‌تان ضروري مي‌دانيد و فارغ از متراژ خانه‌تان آن را در گوشه‌اي جاي داده‌ايد، بهتر است به بهترين نحو از آن استفاده كنيد. هيچ‌‌وقت ميز ناهارخوري را به يك عنصر جاگير و بي‌استفاده تبديل نكنيد. اول از همه تصميم بگيريد كه مي‌خواهيد ميز را در مركز ثقل اتاق قرار دهيد يا اينكه آن را در گوشه‌اي بگذاريد. بهتر است اين بخش را در نزديكي آشپزخانه در نظر بگيريد. مي‌توانيد بشقاب‌ها و تمام وسايل پذيرايي‌تان را هم در يك بوفه يا كمد، در همان بخش قرار دهيد تا دسترسي به آن آسان باشد. ديوارهاي آن بخش را هم بنا بر سليقه‌تان و با توجه به اينكه محيط غذاخوري است، تزئين كنيد؛ مثلا مي‌توانيد بشقاب‌هاي قديمي‌تان را كه از آنها خاطرات خوشي داريد، روي ديوار نصب كنيد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟

1. اگر هنوز ميز ناهارخوري نخريده‌ايد يا مي‌خواهيد ميزتان را عوض كنيد، يادتان باشد برای اتاق‌ها و خانه‌هاي كوچك اصلا سمت ميز و صندلي‌هايي با رنگ تيره نرويد. در ضمن از خريدن صندلي‌هاي دسته‌دار براي ميز غذاخوري به‌شدت بپرهیزید. اگر ميز را در قسمتي از اتاق نشيمن مي‌گذاريد، بهتر است صندلي‌هايي را انتخاب كنيد كه با مبلمان‌تان هماهنگ باشند و هنگام كمبود فضاي نشيمن بتوانيد از آنها استفاده كنيد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟


2. نور محيط را با توجه به قرار گرفتن ميز تنظيم كنيد. بهتر است نور اصلي از بالا، وسط ميزتان بتابد. اما اگر خانه‌تان كوچك است يا ميز ناهارخوري‌ تهيه كرده‌ايد كه در حال حاضر براي محيط خانه‌تان بزرگ است، آن را به يك سمت از ديوار بكشيد تا در حالت عادي، صندلي‌ها و فضاي دورتادور ميز، براي‌تان دست‌وپا گير نباشد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟


3. براي تزئين ميز ناهارخوري اول از همه يك روميزي نخي تهيه كنيد يا يك تكه رانر با طرح گل‌‌هاي بهاري پيدا كنيد و آن را وسط ميز قرار دهيد. اگر خوش‌سليقه هستيد و خودتان مي‌خواهيد اين رانر را بدوزيد، توصيه مي‌كنيم عرض آن را بيشتر از 50 سانتي‌متر نگيريد. براي دستمال سفره هم مي‌توانيد از پارچه‌هاي كتان در اندازه‌هاي 40 در 50 سانتي‌متر استفاده كنيد يا به دستمال سفره‌هاي كاغذي در طرح‌هاي مختلف رضايت دهيد. تزئين دستمال سفره‌هاي ساده با يك شاخه كوچك برگ رزماري زيباست. اما اگر از دستمال‌هاي طرحدار و شلوغ استفاده مي‌كنيد بهتر است آن را ساده كنار يا داخل بشقاب قرار دهيد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟


4.  وسط ميز را براي قرار دادن ظروف غذاهاي اصلي خالي بگذاريد. اما اگر اصرار داريد روي ميز را تزئين كنيد، مي‌توانيد از يك گلدان گل با شاخه‌هاي كوتاه استفاده كنيد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟


5. يادتان باشد براي چيدمان ظروف، از لبه ميز شروع به چيدن وسايل كنيد. بشقاب‌ها را روبه‌روي هر صندلي قرار دهيد. اگر قرار است از ‌مهمانان‌تان با سوپ پذيرايي كنيد، بشقاب‌هاي گود را داخل بشقاب‌های تخت  و دقيقا در وسط آن بگذاريد. اگر لازم است از كارد استفاده كنيد، آن را سمت راست بشقاب قرار دهيد. قاشق را هم سمت راست كارد بگذاريد. چنگال را در سمت چپ بشقاب و ظرف دسر را بالاي چنگال قرار دهيد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟


6.  اگر مي‌خواهيد از دو سايز ليوان استفاده كنيد، آنها را به ترتيب بلندي از سمت چپ به راست، در سمت راست و بالاي كارد و قاشق بگذاريد. بايد در نظر داشت كه نوع وعده غذايي و رسمي يا خودماني بودن يك ‌مهماني مي‌تواند روي چيدمان ميزتان تاثير بگذارد. شما بايد بتوانيد با يك چيدمان خوب، اول از همه خلاقيت‌تان را به نمايش بگذاريد و بعد يك محيط زيبا و البته راحت را براي غذا خوردن ‌مهمانان‌تان فراهم كنيد.

چطور يك ميز غذاخوري حرفه‌اي بچينيم؟
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر