هر آنچه باید درباره بیمه عمر بدانیم
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
استخدام_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۲۱۴۷
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۹
۳۲۴۴۷
مردم در ایران هنوز به اهمیت بیمه های عمر و زندگی پی نبرده اند و اصولا بیمه بیشتر در حد همان بیمه شخص ثالث که اجباری است برای درصد بالایی از مردم ما تعریف شده است

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: شاید این موضوع تکراری باشد که مردم در ایران هنوز به اهمیت بیمه های عمر و زندگی پی نبرده اند و اصولا بیمه بیشتر در حد همان بیمه شخص ثالث که اجباری است برای درصد بالایی از مردم ما تعریف شده است اما یک سوال اساسی در پس این گزاره تکراری وجود دارد و آن هم اینکه مردم و مشتریان بیمه در کشور تا چه حد با مفهوم بیمه عمر و زندگی آشنایی دارند.

روز گذشته خبرگزاری ها خبری را منتشر کردند از قول یکی از کارشناسان بیمه های زندگی که با اشاره به کاستی های موجود در عملکرد بیمه مرکزی گفته روند استفاده از بیمه های زندگی در کشور رو به کاهش است و از عدم فرهنگ سازی در کشور خبر می دهد.مرتضی احمدی با اشاره به وعده های ارایه شده از سوی رییس کل بیمه مرکزی در خصوص تحول در بخش بیمه های عمر می گوید: میزان تقاضا برای بیمه  های عمر در طول سال گذشته رو به کاهش بوده است.

او دلیل این وضعیت را سودآوری پایین این نوع بیمه ها می داند و می افزاید: بیمه های عمر و سرمایه گذاری با دو هدف طراحی شده اند، اول اینکه ریسک ناشی از فوت سرپرست خانوار را به طور کامل پوشش دهند و دوم ایجاد یک سرمایه بلندمدت برای خانواده است که در صورت عدم فوت سرپرست خانوار پرداخت های خرد آنها تبدیل به پول کلان شود.بیمه عمر و زندگی چیست؟

اما بیمه عمر و زندگی که در کشورهای پیشرفته بخش عظیمی از پرتفو بیمه ای را به خود اختصاص داده و در ایران با بی توجهی مواجه شده چیست و چه کارکردهایی دارد و چرا اصلا باید از آن استفاده کنیم؟

بیمه عمر از رشته های مهم بیمه های اشخاص محسوب می شود و اقسام مختلفی را دربر می گیرد. در قرارداد بیمه عمر شرکت بیمه در ازای دریافت حق بیمه متعهد می شود که در صورت فوت بیمه شده یا زنده ماندن او، در زمان معینی سرمایه بیمه شده را به طور یکجا یا به صورت مستمری به بیمه گذار یا به شخص ثالثی که بیمه گذار تعیین کرده بپردازد.

بیمه های عمر به طور کلی دارای سه نوع متفاوت شامل بیمه های عمر در صورت حیات بیمه شده، بیمه های عمر در صورت فوت بیمه شده و بیمه های مختلط عمر است که باید گفت نوع آخر این بیمه نامه نوعی سرمایه برای بیمه گذار محسوب شده و در صورت حیات یا فوت از جانب شرکت بیمه به او پرداخت می شود.چگونه بیمه عمر بخریم؟

در گام نخست خرید بیمه نامه عمر شرکت های بیمه باتوجه به چند عامل جدول مرگ و میر، هزینه های اداری بیمه گر، کارمزد پرداختی به نمایندگان یا کارگزاران نرخ حق بیمه ها را محاسبه و در اختیار بیمه گذاران قرار می دهند. این بیمه گذار است که باید باتوجه به ملاک های خود نوع بیمه نامه را مشخص و تعهد به پرداخت سالانه حق بیمه ها کند. باتوجه به اینکه حق بیمه در بیمه های عمر براساس جدول مرگ و میر محاسبه می شود بیمه گر باید دقت لازم را در انتخاب ریسک های مورد پذیرش خود قرار دهد.پرداخت حق بیمه اختیاری در بیمه عمر

پرداخت حق بیمه این رشته بیمه برای بیمه گذاران دارای استثناهایی است به این صورت که اگر قرارداد بیمه طولانی مدت بوده و خاصیت پس اندازی و حق بیمه زیاد را در بر گرفته باشد پرداخت حق بیمه برای بیمه گذاران اختیاری خواهد بود. اختیاری بودن پرداخت حق بیمه موجب می شود که بیمه گر نتواند از طریق مراجع قضایی برای دریافت حق بیمه اقدام کند ولی حق فسخ، تعلیق یا تبدیل بیمه نامه به بیمه نامه عمر با سرمایه مختلف را دارد.بیمه زندگی شاخه ای از بیمه عمر

بسیاری فکر می کنند که بیمه زندگی و بیمه عمر دو بیمه نامه جدا از هم هستند در حالی که بیمه زندگی شاخه ای از بیمه عمر یا همان بیمه عمر به شرط حیات است که تعهد شرکت بیمه در آن منوط به زنده بودن بیمه شده در تاریخ معین است. احراز حیات بیمه شده در زمان مقرر به سهولت قابل تشخیص است و مشکلی ایجاد نمی کند. ولی در بیمه عمر فوت زمانی، وضعیت تا حدودی دشوار است.بیمه عمر گروهی

شرکت های بیمه، بیمه نامه را به صورت گروهی نیز در اختیار بیمه گذاران قرار می دهند تا به واسطه این امر در آینده ضریب نفوذ این رشته قابل اهمیت در جامعه افزایش یابد.

در این بیمه نامه بیمه گر در مقابل تک تک افراد گروه متعهد بوده و باید به همه آنها تامین بیمه ای دهد. انواع پوشش هایی که در بیمه های گروهی ارایه می شود شامل بیمه خطر فوت زمانی و بیمه بازنشستگی است.

بیمه خطر فوت زمانی، برای زمان اشتغال کارکنان بیمه گذار تا به سن بازنشستگی است. به موجب این قرارداد هرگونه فوت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. این پوشش معاینه پزشکی ندارد و فقط بیمه شدگان پرسشنامه تندرستی را تکمیل می کنند. البته در برخی از موارد بیمه گر برای افرادی که بعدا به گروه ملحق می شوند نیز برای اجتناب از محدودیت انتخاب ریسک مطلوب معاینه پزشکی را منطور می کند.

سرمایه مورد تعهد بیمه گر ممکن است برای همه بیمه شدگان یکسان یا ضریبی از حقوق و مزایای بیمه شدگان باشد. حق بیمه های این رشته از بیمه عمر براساس متوسط سن بیمه شدگان تعیین می شود که بیمه گذار باید در ابتدای قرارداد بپردازد.

در بیمه بازنشستگی هرکدام از بیمه شدگان در مقابل خطر فوت بیمه شده و در صورت بازنشستگی سرمایه ای را طبق قرارداد از بیمه گر به صورت سرمایه یک جا یا به صورت مستمری دریافت می کنند.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1394/10/15
باسلام من بیمه عمرراخیلی دوست دارم ولی درخانه میگویند بیمه ی عمر الکی است چه کارباید بکنم**
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
باسلام خیر بیمه عمر یعنی بیمه زندگی شما
-
15:42 - 1396/03/16
در صورتي بيمه عمر فايده داره كه بعد از پايان قرار داد غير از جمع اصل پول و جمع سود افزايشي مستمري هم بده يعني هر دو را اين مهمه......
اگه بخوايم جمع اصل پول+سود را انتخاب كنيم كه اينم بانك هم ميده..........(اگه اين خدمات حوادث داره بانك هم تسهيلات مالي داره)
گزينه مستمري هم در صورتي خوبه كه از سن خرد سالي قرار داد ٢٥ساله بسته شده باشه كه در سن ٢٦سالگي بتونه مستمري بگيره.اينجوري حداقل تا ٨٠سال را زنده هست كه بخوره......
تازه مستمري هم با سود پول خودمون داره مستمري ميده نه اصلش كه اين هم تقريبا چند سال اولش پول خودمونه كه داره به خود مون ميده تازه هنوز پول خودمون نيست كه داره به خودمون ميده سودشه تا برسه به اصل پول كه از خودمون را به خودمون بده زنده نيستيم.خ.خ.خ
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1396/03/27
تسهیلات باز پرداخت داره ولی مستمری یا غرامت حوادث باز پرداخت نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_1
انجمن پرستاری ایران_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
انجمن پرستاری ایران_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر