مراقب ماسك‌ها‌ي خانگي باشيد!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
کتاب لند_3
استخدام_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۲۵۴۶۳
۳۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۵
۱۹۲۹۸
همه آنچه كه بايد درباره راه‌ها‌ي درمان و مراقبت از پوست‌ها‌ي پرتقالي یا پوست‌های چرب و پرجوش بدانيد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز - محمد ستاري: پوست چرب اگرچه هميشه مرطوب است و ديرتر چروك مي‌خورد اما در عين حال با دردسرهاي زيادي براي حفظ زيبايي همراه است. ترشح بيش از حد غدد چربي زير پوست باعث مي‌شود صورت هميشه براق به نظر برسد. از طرفي اين چربي اضافه منافذ پوست را پر مي‌كند و باعث ايجاد انواع و اقسام جوش‌ها‌ي چركي و سرسياه مي‌شود. «پوست پرتقالي» شدن از مشخصه‌ها‌ي پوست‌ها‌ي چرب است كه حتي با مصرف كرم پودر هم پوشانده نمي‌شود!

علاوه براينها افرادي كه پوست چرب دارند، نمي‌توانند به راحتي از هر لوازم آرايش يا كرم مرطوب‌كننده و ضدآفتابي استفاده كنند چراكه اغلب بعد از مصرف آنها صورت‌شان‌ پر از جوش مي‌شود اما آيا واقعا اين افراد بايد براي هميشه دور زيبايي پوست را خط بكشند يا اينكه مي‌توانند با مراقبت‌ها‌ و درمان‌ها‌ي ويژه، پوستي عاري از جوش و چربي داشته باشند؟ اصلا چرا بعضي‌ها‌ پوست‌شان‌ چرب است و بعضي ديگر پوستي لطيف، صاف و مات دارند؟ دكتر داريوش دائر، متخصص پوست، مو، زيبايي و ليزر شما را راهنمايي مي‌كند.

پوست انسان به سه گروه چرب، خشك و معمولي تقسيم مي‌شود. پوست خشك قوامي‌ خشك و شكننده دارد و خطوط‌ريزي بر سطح آن ديده مي‌شود. اكثرا پوسته‌ها‌يي ظريف نيز روي آن وجود دارد. اين پوست به شست‌وشوي بيش از حد حساس است و با هربار شست‌وشو خشكي و سرخي آن بيشتر مي‌شود. پوست معمولي قوامي‌ نرم و كشساني دارد و خشك، قرمز يا روغني و جوش‌دار نيست. پوست چرب نيز قوامي خميري دارد و در ظاهر و لمس روغني و براق به نظر مي‌رسد. همچنين روزنه‌ها‌ي بزرگي بر سطح آن ديده مي‌شود و در بعضي نواحي جوش‌ها‌ي ريز يا درشت دارد.

تعمير روغن‌ريزي صورت!

چربي پوست ارثي است!

ژنتيك و استعداد خانوادگي در چرب بودن پوست دخيل است. در واقع چربي پوست به ميزان و گستردگي غدد سبابه در سطح پوست ارتباط دارد. اين غدد در مجاورت فوليكول‌ها‌ي مو قرار دارند و از طريق مجرايي ترشحات خود را به سطح پوست مي‌رسانند و باعث مرطوب شدن پوست و از بين رفتن سلول‌ها‌ي مرده، گرد و غبار و آلودگي‌ها‌ي روي پوست مي‌شود. اما اگر ترشح آنها بيش از حد طبيعي باشد، چربي با آلودگي‌ها‌ي روي پوست تركيب مي‌شود و مجراي خروج چربي را مسدود مي‌كند. به همين دليل چربي توليد شده براي خروج از سطح پوست به تدريج روزنه خروجي مجرا را بازمي‌كند و باعث نمايان شدن بيش از حد منافذ پوست مي‌شود. اين مشكل بيشتر روي پوست بيني و گونه‌ها‌ به چشم مي‌آيد.

هورمون‌ها‌ي جنسي هم مقصر هستند

چربي پوست بعد از بلوغ بيشتر مي‌شود و تحت تاثير عوامل هورموني قرار مي‌گيرد. هورمون‌ها‌ي جنسي به‌طور مستقيم در تحريك غدد سباسه و ترشح چربي نقش دارند. معمولا با افزايش سن و كاهش اثر اين هورمون‌ها‌ به تدريج از ميزان چربي پوست كاسته مي‌شود اما گاهي اين حالت تا حدود 40 سالگي نيز باقي مي‌ماند. لازم به ذكر است كه نقش عوامل تغذيه‌اي در چربي پوست اثبات نشده است. براي مثال همه افرادي كه رژيم غذايي چرب و حاوي مواد سرخ كردني مي‌خورند، لزوما پوست چرب‌تر‌ي ندارند.

لوازم آرايشي، متهم رديف سوم!

گاهي اوقات مصرف بيش از حد كرم‌ها‌ي چرب و مرطوب‌كننده و همچنين لوازم آرايشي حاوي چربي مثل كرم پودر نيز باعث مسدود شدن منافذ خروج چربي از پوست مي‌شود. در اين صورت چربي ترشح شده نمي‌تواند به راحتي از سطح پوست خارج شود و به صورت جوش‌ها‌ي سر سفيد يا سرسياه نمايان مي‌شود. براي جلوگيري از بروز اين جوش‌ها‌ بايد از مصرف بيش از حد كرم‌ها‌ي حاوي چربي و لوازم آرايشي چرب خودداري كنيد. البته نور آفتاب نيز با غليظ شدن میزان چربي پوست، باز شدن منافذ پوستي را تسريع  می‌کند بنابراين بايد از قرار گرفتن در معرض آفتاب براي زمان طولاني خودداري كنيد.

پوست چرب ديرتر چروك مي‌خورد اما. . .

پوست چرب گرچه ديرتر چين و چروك مي‌خورد و علائم پيري را ديرتر بروز مي‌دهد اما مستعد بيماري آكنه است. بيماري درماتيت سبورئيك نيز در افرادي كه پوستی چرب دارند، بيشتر ديده مي‌شود. درماتيت سبورئيك از دسته بيماري‌ها‌ي اگزمايي دروني است كه حدود 20 درصد از افراد جامعه را مبتلا مي‌كند و به شكل بروز ضايعات پوستي ورقه‌اي يا پوسته ريزنده، خارش‌دار، سرخ و ملتهب در نواحي كناره بيني، برجستگي گونه‌ها‌، بين دو ابرو يا لابلاي ابروها و همچنين در ناحيه پوست سر و سينه بروز مي‌يابد.

این راهکار فايده ندارد

مراقبت از پوست چرب كاري دشوار اما انجام‌‌پذير است. بهترين توصيه به دارندگان اين نوع پوست، شست‌وشوي مرتب و منظم صورت با شوينده‌ها‌ي مناسب است. محلول‌ها‌ يا صابون‌ها‌ي خاصي براي اين منظور وجود دارند كه PH مايل به قليايي دارد كه چربي بيش از حد سطح پوست را مي‌شويند و آن را تميز نگه مي‌دارند. توجه داشته باشيد كه نوع اين شوينده‌ها‌ را پزشك معالج تعيين مي‌كند و مشهور بودن نام يك محصول يا تبليغات رسانه‌اي نبايد معياري براي انتخاب شست‌وشودهنده قرار گيرد.

اغلب يك تا دو بار شست‌وشو با اين مواد شوينده در روز براي تنظيم چربي پوست كافي است. براي اين منظور بهتر است از آب سرد يا ولرم مايل به سرد استفاده كنيد. بعد از شست‌وشو نيز پوست را با دستمال‌ها‌ي پارچه‌اي يا كاغذي لطيف خشك كنيد. ليف و كيسه كشيدن يا استفاده ازحوله‌ها‌ي زبر نيز براي كاهش چربي پوست توصيه نمي‌شود اما استفاده از بخور سرد در منزل مي‌تواند به بهبود وضعيت ظاهري پوست چرب كمك كند.

مراقب ماسك‌ها‌ي خانگي باشيد!

اغلب در جرايد يا رسانه‌ها‌ فرمول‌ها‌ي مختلف و گاه عجيب و غريب و دور از ذهني به عنوان ماسك‌ها‌ي مقوي يا محافظ انواع پوست مشاهده مي‌شود كه با تركيبي از ميوه‌ها‌ يا عطرها يا داروهاي عطاري سعي در كاستن چربي پوست و بهبود بخشيدن به وضعيت ظاهري آن دارند اما بايد بدانيد كه ماسك گذاشتن و مراقبت از پوست چرب كاري تخصصي است كه بهتر است توسط پزشك مجرب و كارآزموده، پرسنل آموزش‌ديده و در مراكز درماني معتبر و حائز صلاحيت انجام شود. متاسفانه روزانه افراد زيادي به دليل بروز واكنش‌ها‌ي آلرژيك و حتي عفوني در اثر انجام مداخلات نابجاي مراقبت از پوست به پزشكان مراجعه مي‌كنند كه گاه درمان‌ها‌ي طولاني و پرهزينه‌اي نياز دارند.

شايد نياز به لايه‌برداري داشته باشيد

ميكرودرم ابريژن، راديوفركانس يا ليزرهاي لايه‌بردار نيز در كاهش چربي سطح پوست و كوچك كردن روزنه‌ها‌ي پوستي موثر هستند اما ناگفته پيداست كه انتخاب نوع درمان و تعداد جلسات و مراقبت‌ها‌ي حين و بعد از كار صرفا در حوزه صلاحيت متخصصان باتجربه در اين زمينه است. همچنين اگر مشكلاتي از قبيل آكنه، درماتيت سبورئيك يا نوعي بيماري موسوم به روزاسه در پوست وجود داشته باشد بايد همزمان با كاهش چربي پوست به درمان اين مشكلات نيز توجه داشت.

با این روش خانگی براقی پوست را از بین ببرید

 يكي از شايع‏ترين شكايت‌های  افراد با پوست چرب، براقي پوست است. اين افراد در طول روز مجبورند صورت خود را با آب بشويند تا چربي‌ها براي چند ساعتي محو شود اما شما مي‏توانيد با ماسك پرتقال اين مشكل را حل كنيد؛ اين ماسك قادر است چربي صورت را بگيرد. كافي است بعد از خوردن پرتقال پوست آن را دور نريزيد بلكه پوست‏ها را جمع‏آوري كرده و خشك كنيد. سپس با كمك آسياب پوست‏هاي خشك شده را پودر كنيد. هر روز مقداري پودر پرتقال را با ماست يا آب مخلوط كنيد به گونه‌اي كه حالت خميري پيدا كند و بعد روي پوست صورت‌تان بگذاريد و پس  از 10 دقيقه بشوييد. بعد از مدتي متوجه مي‏شويد كه چربي پوست صورت‌تان  نسبت به گذشته كمتر شده است. همچنين ميوه‌هايي مثل ليمو، پرتقال، گريپ‌فروت و گوجه‌فرنگي به دليل ويتامين C كه دارند، قادرند چربي پوست را بگيرند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تاپ لپتاپ_4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آف دکور _فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آف دکور _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر