رحمانی: آغاز تولید سمند در تبریز
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۲۵۶۶۹
۲۹ تير ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۲
۱۵۷۹۵
نگران دوران پس از توافق و رفع تحریم هستیم
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آغاز خط تولید سمند در تبریز خبر داد و گفت: برای شرایط پس از تحریم نگرانی‌های زیادی وجود دارد و باید برنامه‌ریزی داشته باشیم چرا که عدم برنامه‌ریزی موجب افزایش واردات و رکود بیشتر کشور می‌شود...
خبرگزاری فارس: رضا رحمانی عصر امروز در جلسه دیدار با صنعتگران آذربایجان‌شرقی و مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه جلسه میان صنعتگران و مسئولان باید برای رسیدن به یک دید مشترک باید ادامه داشته باشد، اظهار داشت: وضعیت آذربایجان‌شرقی در زمینه صنعت کشور از شرایط نسبتا خوبی برخوردار است و در برخی استان‌ها 80 درصد واحدهای صنعتی تعطیل است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشور در سال‌های گذشته شرایط خوبی را نداشت و در زمینه توسعه‌ای تا منفی 12 درصد نیز داشته‌ایم و در حال حاضر باید بر ظرفیت‌های موجود تکیه کنیم.

* میانگین سرمایه‌گذاری صنعتی دولت در آذربایجان‌شرقی پایین‌تر از میانگین کشوری است

وی ادامه داد: میانگین سرمایه‌گذاری صنعتی دولت در آذربایجان‌شرقی پایین‌تر از میانگین کشوری بوده و رتبه دوم صنعتی استان در سال 56 به رتبه 17 در دهه 80 رسیده است

* برخی در آذربایجان‌شرقی مانع سرمایه‌گذاری می‌شوند

رحمانی گفت: باید عمده مشکلات را در استان و توسط همین ظرفیت‌ها برطرف کنیم ولی متاسفانه در داخل استان برخی مسئولان با مشکل‌آفرینی و پرونده‌سازی برای همدیگر مانع از سرمایه‌گذاری می‌شوند و حتی برای برخی نمایندگان که در حال تلاش برای حل مشکلات صنعتگران هستند شایعه‌سازی و پرونده‌سازی می‌کنند.

وی بر مشارکت بیشتر فعالان صنعتی استان در انجمن‌های صنعتی کشور تاکید کرد و عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر مشارکت‌های فعالان استان در زمینه انجمن‌ها کمرنگ شده و این در حالی است که بخش خصوصی باید به عنوان ضلع سوم توسعه حضوری مستمر و قوی داشته باشد.

* محور توسعه آذربایجان‌شرقی بخش خصوصی است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر چند در برخی استان‌های توسعه یافته کشور محور توسعه سرمایه‌گذاری دولتی است اما در آذربایجان شرقی محوریت با نقش‌آفرینی موثر بخش خصوصی بوده و در مجلس شورای اسلامی نیز نمایندگان تبریز و استان حضوری قوی در حمایت از صنعت و توسعه استان خواهند داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای شرایط پس از تحریم نگرانی‌های زیادی وجود دارد و باید برنامه‌ریزی داشته باشیم چرا که عدم برنامه‌ریزی موجب افزایش واردات و رکود بیشتر کشور خواهد شد.

* با وجود صنایع پیشرفته استفاده از صنایع چینی توجیهی ندارد

رحمانی اضافه کرد: در زمینه ورود صنایع باید به سراغ مبدا برویم و دنبال کالای بی‌کیفیت جنسی نباشیم چرا که با وجود صنایع پیشرفته استفاده از صنایع چینی توجیهی ندارد.

* آغاز خط تولید سمند در تبریز

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: در زمینه خودرو و تولید قطعات خودرو در استان پیگیری‌های زیادی داشته‌ایم تا در حال حاضر خط تولید سمند در تبریز آغاز شود و در روزهای آتی مراسم بهره‌برداری برگزار می‌شود.

وی افزود: تولید خودروهای جدید نیز در استان آغاز می‌شود تا زنجیره تولید خودرو در استان کامل شود و در 5 سال گذشته تلاش شده تا هماهنگی میان قطعه‌سازان و ایران خودرو آذربایجان صورت گیرد.

* تولید 50 هزار دستگاه گیربکس در چرخشگر برای ایران خودرو/ تولید موتور بنزینی در ایدم تبریز

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر  گیربکس ایران خودرو در چرخشگر به تعداد  50 هزار دستگاه تولید می‌شود و در روزهای آتی نیز ایدم موتور بنزینی تولید می‌شود.

* تولید خودروی اروپایی در تبریز

رحمانی خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که خودروی اروپایی در تبریز تولید شود و سمند را هم می‌توانیم به عنوان خودرویی با استاندارد اروپایی در تبریز تولید کنیم.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در شرایط فعلی مانع آفرینی برای صنعتگران نباید صورت گیرد و در زمینه معافیت‌های گمرکی باید حمایت بیشتری لحاظ شود.

وی خواستار رفع موانع صادرات از داخل استان شد و گفت: در سطح ملی می‌توان مشکلات را با وزیران و مدیران مرکزی حل کرد اما در داخل استان برخی موانع ایجاد می‌شود که تاسف‌آور است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در زمینه توسعه صنعتی و معدن نباید مانع آفرینی صورت گیرد و اگر مشکلات زیست محیطی ایجاد می‌شود می‌توان با نصب دستگاه‌هایی این مشکلات را نیز حل کرد.

رحمانی ادامه داد: باید به یک فهم مشترکی برسیم و صنعتگران نیز میزان آلاینده بودن صنعت خود را کنترل کنند چرا که محیط زیست نیز متعلق به خودمان است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولان دولتی به عنوان یک ضلع مهم در تولید و صنعت وارد کار شوند و مشکلات صنعتگران را برطرف کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
ادیب_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
اورانوس_فوترموبایل2
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
شفا_فوتر
اورانوس_فوتر2
شاخه نبات_ فوتر