کارتون بچه‌های کوه تاراک رو یادتونه؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۲۶۶۵۲
۰۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹
۴۸۲۸۱
100 کارتون خاطره انگیز دهه شصتی‌ها
کارتون بچه‌های کوه تاراک، یکی دیگر از سلسله کارتون‌های نوستالژیک کودکان دهه شصت است که با استقبال گسترده مخاطبان ایرانی در سال‌های نه چندان دور، مواجه شد. این کارتون، زندگی دو خرس کوچولو به نام جکی و جیل را به تصویر می‌کشد که با ماجراهای جالبی همراه هستند.
 
 
 
 
برترین ها: سلسله گفتاری‌هایی که با نام مروری بر کارتون‌های خاطره انگیز کودکان دهه شصتی در سایت برترین‌ها، ارائه شده است، فرصت مغتنمی است برای تجدید خاطره با دوران نوستالژیک دهه شصت که برای میلیون‌ها جوان امروزی ایران، مملو از خاطرات تلخ و شیرین بسیاری است. یکی از این خاطرات، کارتون‌های جذابان دوران بود که به زعم بسیاری، تکرار نشدنی و غیر قابل فراموشی است. در سلسله گفتارهای 100 کارتون خاطره انگیز کودکان دهه شصت، کارتون‌های بسیاری از واتو واتو و گوریل انگوری، تا زبل خان و هایدی و جیمبو،، مورد بحث و بررسی قرار دادیم و بخش‌هایی از این کارتون‌ها را به صورت فایل‌های ویدئویی فارسی یا زبان اصلی، ارائه کردیم که خوشبختانه با استقبال مخاطبان نیز مواجه شد.

  همه چیز درباره واتو واتو، پرنده اعجاب انگیز

کارتون بچه‌های کوه تاراک، یکی دیگر از سلسله کارتون‌های نوستالژیک کودکان دهه شصت است که با استقبال گسترده مخاطبان ایرانی در سال‌های نه چندان دور، مواجه شد. این کارتون، زندگی دو خرس کوچولو به نام جکی و جیل را به تصویر می‌کشد که با ماجراهای جالبی همراه هستند.

برترین‌ها: سلسه کارتون‌های مربوط به نوستالژی‌های دهه شصت، یکی از خاطره انگیز ترین رویدادهایی است که کودکان دهه شصت که امروز، جوانان ایران زمین را تشکیل می‌دهند، در اذهان خود دارند. کارتون‌های نوستالژیک دهه شصت، از بامزی و گوریل انگوری گرفته تا هایدی و چوبین و بابا لنگ دراز، همه و همه، جمعه‌ها و روزهای هفته ساعت 5 عصر که کارتون‌های شبکه اول سیما شروع می‌شد، میلیون‌ها کودک ایرانی را جلوی جعبه جادویی سیاه، میخکوب می‌کرد.

 هر بار که این کارتون‌ها به تصویر کشیده می‌شود، خاطرات میلیون‌ها ایرانی دوباره زنده می‌شود. همانند تیتراژ خاطره انگیز اوشین. تیتراژ خاطره انگیز کارتون پسر شجاع، تیتراز سریال نوستالژیک هزار دستان مرحوم علی حاتمی. خاطرات نوستالژیک، بخش جدایی ناپذیر از زندگی خیلی از ماها است. مهم نیست، نوستالژی، ملبورن 1998 و راهیابی ایران به جام جهانی فرانسه باشد، یا شکست تیم ملی پرقدرت آمریکا در ورزشگاه آزادی یا توافق هسته ای وین. نوستالژی، ملتی را با خود همراهم یک‌اند و جنبش اجتماعی فراگیری را راه می‌اندازد که پرتال برترین‌ها، تلاش می‌کند همواره در سرویس‌های مختلف خود، نگاه مالتی مدیا داشته باشد به رویدادهای نوستالژیک ایرانیان.

 کارتون بچه‌های کوه تاراک رو یادتونه؟!

یکی از این رویدادها در مقیاس کوچک تر، کارتون بچه‌های کوه تاراک است. این کارتون که در 26 قسمت توسط کارخانه انیمیشن سازی ژاپنی‌ها طراحی و تولید شد، در سال‌های نه چندان دور از شبکه‌های سیما پخش شد. سه شخصیت اصلی آن را جکی و جیل و آلیس کوچولو تشکیل می‌دادند که در دهکده کوهستانی سر سبز و زیبایی که یادآور زندگی هایدی در سوییس بود، اتفاق می‌افتد. استاد ناصر نظامی، صدا پیشه این اثر، راوی داستان بود که تا حدی، خاطره راوی زیبای کارتون آنشرلی را در اذهان کارتون بازها، زنده می‌کرد.

 کارتون بچه‌های کوه تاراک رو یادتونه؟!
(تصویر جلد ژاپنی دی وی دی کارتون بچه‌های کوه تاراک)

کارخانه انیمیشن سازی نیپون، این بار، زندگی سرخپوست‌ها و خرس‌ها را در کنار هم قرار داد تا جریان زیبایی از یک کارتون آموزنده و جذاب و جالب را به تصور بکشد. این کارتون در سال 1977 میلادی تولید شد و شرکت رسانه ای آساهی ژاپن، کار انتشار این اثر را بر عهده داشت.

 کارتون بچه‌های کوه تاراک رو یادتونه؟!

داستان این مجموعه درمورد زندگی دو بچه خرس به نام‌های جکی و جیل است که پس از اینکه مادرشان توسط شکارچیان کشته می‌شود نزد پسربچهٔ سرخپوستی به نام رن بزرگ می‌شوند. یک روز «رن» با توله خرس قهوه‌ای رنگ کوچکی که به تازگی پا به دنیا گذاشته است آشنا می‌شود و نام او را «جکی» می‌گذارد. خیلی زود رن متوجه می‌شود که جکی یک خواهر هم دارد، بنابراین نام او را نیز «جیل» می‌گذارد. دو توله خرس کوچک، متعلق به «پینتو»، خرس خاکستری کوه‌های «تاهو» واقع در شرق کالیفرنیا بودند؛ اما یک روز خود را تنها و سرگردان یافتند، درحالیکه هیچ اثری از مادرشان دیده نمی‌شد.

 تا اینکه رن که در آن حوالی زندگی می‌کرد آن دو را پیدا کرده و از آن‌ها مراقبت می‌کند. جکی و جیل کم‌کم یاد می‌گیرند که چطور با زبان سرخپوستان با آدم‌ها ارتباط برقرار کنند. در این میان «آلیس»، دختر یکی از ملّاکان آن حوالی نیز به رن در تربیت توله خرس‌ها کمک می‌کند و با آن‌ها آخت می‌شود.

«بچه‌های کوه تاراک» با نام اصلی Monarch: The Big Bear of Tallac بر اساس کتابی با همین عنوان نوشتهٔ نویسندهٔ انگلیسی، Ernest Thompson Seton برای گروه سنی کودک و نوجوان تولید شده است. به پاس فعالیت‌های آقای تامپسون در حوزه حیات وحش، بنیادی به نام وی اکنون در حال فعالیت است که در نشانی etsetoninstitute.org قرار دارد.

 کارتون بچه‌های کوه تاراک رو یادتونه؟!
(Ernest Thompson Seton، نویسنده آمریکایی کتاب "خرس بزرگ تاراک" در 6 قاب)

کارگردانی اثر را یوشیو کورودا بر عهده داشت که میچیو ساتو و یوکیو تاکایاما، او را در طراحی سناریوی اثر، همراهی کردند. موسیقی جالب این کارتون نوستالژیک، توسط کومیکو اوهسوگی ساخته شد و تکنیک سل، در طراحی کارتون به کار رفت. اگر خیلی علاقمند هستید تا کلیه 26 قسمت این مجموعه را مشاهده کنید، به نشانی اینترنتی http://bit.ly/1eiIlyu مراجعه کنید. کارتون بچه‌های کوه تارک، حاوی نکات اخلاقی و آموزنده ای است که در تقابل خرس‌ها با دنیای انسان‌ها، به کودکان منتقل می‌شود.

 در بیست و شش قسمتی این مجموعه، همواره شاهد موضوعات جالب و آموزنده ای برای قشر کودک و نوجوان هستیم. یکی از دلایل جذابیت این مجموعه، روایت پر ماجرای و جذابی است که مخاطب را در هر بخش با خود تا پایان داستان همراهی می‌کند. مانند خیلی از کارتون‌هایی که در دهه شصت دیدیم، این کارتون نیز در بخش پایانی، بازگشت به مبدأ را نشان می‌دهد. گویا همه درکارتون ها هم، دنبال یه گمشده می‌گردند. از نل و پرین گرفته تا چوبین و آی کیو سان و هاکلبری فین و الیور تویست!
یادش بخیر!

عناوین قسمت‌ها

قسمت اول: آغاز دوستی جک و جیل
قسمت دوم: ملکه جنگل

قسمت سوم: دومین نامگذاری

قسمت چهارم: مادر نیرومند

قسمت پنجم: پایان غم انگیز

قسمت ششم: مادر کجاست؟

قسمت هفتم: جکی کوچولوی بازیگوش

قسمت هشتم: داروی شفا بخش

قسمت نهم: چطور آدم خرس‌های کوچولو رو بزرگ میکنه

قسمت دهم: خرس‌های قطبی

قسمت یازدهم: یک درس دردناک

قسمت دوازدهم: تله

قسمت سیزدهم: لاله زنبورها

قسمت چهاردهم: ضربه‌هایی برای پدر و فاکو

قسمت پانزدهم: سفر به شهر بزرگ

قسمت شانزدهم: جکی و جیل

قسمت هفدهم: آتش

قسمت هجدهم: دوستی

قسمت نوزدهم: روزهای سخت

قسمت بیستم: صاحب جدید

قسمت بیست و یکم: فرار

قسمت بیست و دوم: بازگشت پر ماجرا

قسمت بیست و سوم: حریق در جنگل

قسمت بیست و چهارم: نخستین زمستان

قسمت بیست و پنجم: بالاخره بهار آمد

قسمت بیست و ششم: بازگشت به وطن

تیتراژ کارتون بچه‌های کوه تاراکبخش‌هایی از کارتون بچه‌های کوه تاراک

www.youtube.com/watch?v=vtY1xcdECeU
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1394/05/02
از این کارتون بیزار بودم پر از خشونت علیه حیوانات و ترس و بدجنسی بود :|
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر