فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۲۸۵۶۵
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۶
۱۸۳۵۸
راهنمای زندگی و تحصیل در خارج از ایران
دانشگاه اوپسالای سوئد، با بیش از 6 قرن سابقه در امور علمی و آموزشی، از برترین مراکز دانشگاهی اروپا و جهان می‌باشد که در همواره در فهرست یکصد دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
 
 
 
 
برترین ها: مجله اینترنتی برترین ها قصد دارد سلسله مقالاتی درباره فرآیند اخذ پذیرش در مقاطع عالی تحصیلی در کشورهای مختلف جهان را برای مخاطبان خود ارائه کند. این مقالات تلاش دارد تا به صورت عملی و مصور، اصول و مبانی فرآیند اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های مختلف جهان را آموزش دهد.

با توجه به اشتیاق گسترده جامعه جوان ایران برای کسب تجربه تحصیل و تحقیق در مقاطع عالی در دانشگاه های آسیا، اروپا و آمریکا و تخصصی بودن این موضوع، بخش سبک زندگی برترین ها هر هفته موضوعات مختلف مربوط به این فرآیند را به جامعه مخاطبان عزیز سایت ارائه می کند. امیدواریم مخاطبان برترین ها و کلیه عزیزانی که این محتواها را مشاهده می کنند، به راحتی بتوانند خود و دیگران را در امر پذیرش  تحصیلی و اخذ بورسیه یاری دهند.


60 شرکت اسکاندنیاوی برای متقاضیان تحصیل در اروپا

نکات مهم در ترجمه رسمی مدارک تحصیلی

در سلسله گفتارهای هزار نکته در معرفی فرصت‌های تحصیلی و زندگی در خارج از کشور، ظرف چند ماه اخیر به بررسی فرصت‌های تحصیلی در اکثر کشورهای اروپایی پرداختیم. در این سعی و روال، اهتمام بر آن بود که مخاطبان عزیز پرتال، با قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها، توانمندی‌های آموزشی، تحقیقاتی و حتی بورسیه ای برترین دانشگاه‌های اروپا در بیش از 30 کشور این قاره، آشنا شوند. تا کنون بیش از 1200 نکته درباره فرصت‌های تحصیلی و زندگی در این قاره معرفی شده است که می‌توانید از لینک‌های مرتبط، مطالب آن را مشاهده کنید. در گفتار امروز، به معرفی یکی از برترین دانشگاه‌های اروپا و جهان می‌پردازیم. دانشگاه اوپسالا، از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشد که اعتبار علمی بسیار بالایی در دهه‌های اخیر کسب کرده است و سبب شده، تا این دانشگاه در فهرست 100 دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد. با ما همراه باشید با گشتی در دانشگاه اوپسالا و بررسی فرصت‌های تحصیلی و بورسیه ای این دانشگاه معتبر.

 فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا

دانشگاه اوپسالا، برای جامعه ایرانیان اروپا، یک مرکز شناخته شده علمی و فرهنگی معتبر هست. دپارتمان زبان‌های ایرانی این دانشگاه سبب شده تا هر ساله، شماری از دانشجویان ایرانی مقطع دکترا به این دپارتمان مراجعه کنند و زیر نظر برترین‌های ادب پارسی در اروپا، که بعضاً غیر ایرانی هستند، به تحقیق و تحصیل مشغول شوند. علاوه بر این، با همکاری مراکز علمی داخل کشور نیز، فرصت‌های پژوهشی در اختیار اساتید زبان و ادب پارسی ایران نیز قرار می‌گیرد که در چند سال اخیر، اساتید ادب پارسی بسیاری از ایران در این دپارتمان، مشغول به تدریس و تحقیق شده‌اند.

 فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا
(دانشگاه اوپسالا در 6 قاب)

کنفرانس‌های بین المللی بسیاری درباره ادب و زبان پارسی در دانشگاه اوپسالا در سال‌های اخیر برگزار شده است که با استقبال ایرانیان مقیم اروپا و همچنین غربی‌های علاقه‌مند به فرهنگ و ادب پارسی در این دانشگاه، مواجه شد.

 فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا
(گزارش رادیو سوئد از چهارمین کنفرانس بین المللی زبان‌های ایرانی دانشگاه اوپسالا)

در سال‌های اخیر، بین دانشگاه اوپسالا و برخی از دانشگاه‌های ایران مانند دانشگاه تهران و دانشگاه لرستان، تا فهم نامه‌های همکاری و تبادل استاد و دانشجو نیز برقرار شده است.

 فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا
(همکاری دانشگاه لرستان و دانشگاه اوپسالا سوئد – تیر 94)

دانشگاه اوپسالا در حوزه زبان فارسی و تحقیق بر روی آن، یک مرکز کاملاً پیشرفته محسوب می‌شود. گفتنی است، کتاب‌های خطی به زبان فارسی در کتابخانه این دانشگاه قدمت چند صد ساله دارد و دانشجویان زیادی از ایران و حتی غرب، در دپارتمان زبان‌های ایرانی دانشگاه اوپسالا مشغول به تحصیل هستند.


فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا
(معرفی کتاب فهرست کتاب‌های خطی فارسی در دانشگاه اوپسالا)

بنابراین، دانشگاهی با قدمت چند صد ساله و موفق در عرصه زبان و ادب پارسی، همواره مقصد خوبی برای تحصیل ایرانی‌ها در این دانشگاه بوده است. در ادامه، به معرفی قابلیت‌ها و فرصت‌های تحصیلی این دانشگاه به طور اختصاصی، اشاره می‌کنیم.

نکته 1200: دانشگاه اوپسالا در رشته‌های فنی و مهندسی، فعالیت تخصصی ندارد. بیش تر در زمینه‌های علوم انسانی،؛ این دانشگاه شهره جهانی دارد. البته بخش علم و فناوری این دانشگاه، رشته‌هایی چون زیست شناسی، شیمی، زمین شناسی، فیزیک، ریاضیات و علوم رایانه و فناوری اطلاعات را عرضه می‌کند. اما مثلاً در بخش پتروشیمی، مهندسی مواد یا مهندسی عمران و مکانیک فعالیت خاصی ندارد و به دانشجویان توصیه می‌شود که دانشگاه‌های چالمرز و کی تی اچ را برای ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و مهندسی در سوئد، دنبال کنند.

نکته 1201: این دانشگاه، بیش از 1800 کارمند و 24 هزار دانشجو از کشورهای مختلف جهان دارد که از این تعداد، 2500 نفر مشغول به تحصیل در مقطع دکترا می‌باشند. بودجه این دانشگاه در سال 2014 میلادی، قریب به 1 میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شد.

نکته 1202: دپارتمان هنر، دپارتمان علوم اجتماعی، دپارتمان زبان‌های خارجی، دپارتمان الهیات، دپارتمان حقوق، دپارتمان علوم آموزشی و علوم دارویی، از جمله بخش‌های اصلی دانشگاه اوپسالا را تشکیل می‌دهد.

نکته 1203: اگر دانشجوی این دانشگاه شدید، باید به اطلاع شما برسانیم که کتابخانه معتبر دانشگاه اوپسالا، بیش از 5 میلیون کتاب در 131 هزار متر قفسه خود، جای داده است که یکی از مخازن علمی معتبر اروپا به شمار می‌رود.

نکته 1204: دانشجویان ایرانی بسیاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند. برای اطلاع از چند و چون تحصیل در این کشور، از طریق پرتال دانشگاه، اطلاعات آن ها را پیدا کرده و با آنان در تعامل باشید.

نکته 1205: شیوه‌های تعامل با اساتید دانشگاه پیش از اقدام برای پذیرش و بورسیه تحصیلی را در گفتارهای قبلی، به اطلاع رساندیم.

نکته 1206: اطلاعات کامل پذیرش در دانشگاه اوپسالا سوئد، در نشانی http://www.uu.se/en/admissions در دسترس می‌باشد.

 فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا

در این بخش، می‌توانید شرایط پذیرش در مقطع، کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه را کسب کرده و با مسئولان پذیرش در تعامل باشید.
نکته 1207: فرصت‌های بورسیه و تحصیل رایگان در دانشگاه اوپسالا، بسیار زیاد است. کافی استف فرصت بگذارید و از طریق بخش بورسیه و کمک‌های مالی و آموزشی به دانشجویان خارجی، اطلاعات لازم را کسب کنید. http://www.uu.se/en/admissions/scholarships یک انتخاب خوب است. حتماً به موقعیت‌های معرفی شده تحصیلی و فرصت‌های بورسیه، هر از گاهی توجه کنید. شرایط اعطای بورسیه‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، بر اساس رشته‌ها و گرایش‌های مختلف و همچنین میزان فاند اساتید، متفاوت می‌باشد و به همین منظور، شما باید به طور مداوم، با بخش بورسیه و پذیرش این دانشگاه در تعامل باشید.

فرصت‌های تحصیلی در دانشگاه اوپسالا، افتخار اروپا
 
در صورتی که پرسشی درباره بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه دارید، اصلا وقت را هدر ندهید و مستقیم با نشانی پست الکترونیکی tuitiongrants@uadm.uu.se در تماس باشید. کارشناسان مرکز، به زبان انگلیسی آماده پاسخ گویی به پرسش‌های شما می‌باشند. برخی از فرصت‌های بورسیه تکمیلی این دانشگاه از طریق.studyinsweden.se، اراسموس به نشانی اینترنتی:.uu.se/en/admissions/erasmus-mundus و بورسیه جهانی روتاری صلح.pcr.uu.se/education/uppsala_rotary_peace_cente عرضه می‌شود که می‌توانید با مراجعه به این نشانی‌ها، از اطلاعات بهتری برخوردار شوید. بنابراین، هیچ گاه در بررسی فرصت‌های بورسیه این دانشگاه که فاند عظیمی در اختیار دارد، خود را محدود به ظرفیت‌های مالی این دانشگاه نکنید و از منبع‌های مالی مرتبط و تکمیلی نیز استفاده کنید.

نکته 1208: چون دانشگاه‌های سوئد از سال 2011 میلادی به این سو، برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا، پولی شده‌اند، برخی از بورسیه‌های این دانشگاه، به صورت معافیت در پرداخت شهریه به دانشجویان توانمند ارائه می‌شود. پس انتظار دریافت بورسیه‌های تحصیلی سنگین مانند دانشگاه‌های امریکا را نداشته باشید.

نکته 1209: فرصت ارائه درخواست‌های مربوط به بورسیه در دانشگاه اوپسالا، هر ساله تا 15 ژانویه می‌باشد. یعنی برای گرفتن بورسیه در دانشگاه اوپسالا در سال 2016، فقط تا 15 ژانویه فرصت دارید تا مدارک خود را ارسال کنید.

نکته 1210: پس بخواهید با بورسیه به دانشگاه اوپسالا بروید و چه بدون بورسیه، ابتدا باید مدارک خود را در پرتال https://www.antagning.se/intl/start سابمیت کنید و سپس بقیه فرآیندهای را انجام دهید. در گفتار مربوط به فرصت‌های تحصیلی سوئد، عرض کردیم که این سایت، برای سابمیت مدارک دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های سوئد، یک پرتال مرجع می‌باشد.

نکته 1211: متقاضیان، باید مدارک خود را از 16 اکتبر تا 15 ژانویه، در سایت فوق الذکر ارسال کنند.

نکته 1212: بر اساس اعلام دانشگاه اوپسالا، نامه انگیزش (Motivation letter) تحصیل دانشجو در رشته مورد نظر، حتماً باید در اپلیکیشن آنلاین وی، ارائه شده باشد. طریق نوشتن بیانیه هدف (Statement of Purpose) یا انگیزش نامه را قبلاً در گفتارهای 1000 نکته، ارائه کرده بودیم.

نکته 1213: کلیه فرصت‌های بورسیه در مقطع دکترا دانشگاه اوپسالا، با عنوان PhD Student Position ارائه می‌شود که هر یک، مشخصات مربوط به خود را دارد. معمولاً هر ساله، ده‌ها فرصت استخدامی و پژوهشی توسط اساتید این دانشگاه برای انتخاب دانشجویان مستعد مقاطع تحصیلات تکمیلی معرفی می‌شود.

نکته 1215: اگر علاقه‌مند به استخدام در دانشگاه اوپسالا چه به عنوان کارمند چه به عنوان عضو هیات علمی هستید، مستقیم به نشانی اینترنتی بخش استخدامی دانشگاه در آدرس http://www.uu.se/en/about-uu/join-us مراجعه کنید.

نکته 1216: بیش از 40 رشته در مقطع فوق لیسانس بین المللی دانشگاه اوپسالا به زبان انگلیسی ارائه شده است. مدت دوره‌ها 2 ساله، و دانشجو باید 120 کردیت، معادل 20 درس تقریباً، به همراه پایان نامه، با موفقیت بگذراند و نمره 3 از 5 کسب کند.

فهرست کامل مقاطع کارشناسی ارشد دانشگاه اوپسالا سوئد (دوره‌های 1 ساله و 2 ساله*)

Applied Biotechnology, 120 credits
(بیو فناوری کاربردی)

Bioinformatics, 120 credits
(بیوانفورماتیک)

Biology, 120 credits, specialisations:
(بیولوژی با شاخه‌های مختلف)

  Cell and Molecular Biology
  Ecology and Conservation
  Environmental Toxicology
  Erasmus Mundus Master Programme in Evolution Biology - MEME
  Evolutionary Biology
  Genetic and Molecular Plant Science
  Immunology and Infection Biology
  Limnology - Ecology and Environment of Inland Waters
  Nabis - Nordic Master in Biodiversity and Systematics

Chemistry, 120 credits, specialisations:
(شیمی با گرایش‌های مختلف)

  Analytical Chemistry
  Bio and Nano Materials
  Biochemistry
  Chemical Biology
  Chemistry for Renewable Energy
  EACH - Excellence in Analytic Chemistry - New
  Organic Chemistry
  Physical Chemistry
  Theoretical Chemistry

Computational Science, 120 credits

Computer Science, 120 credits, specialisations:
(علوم رایانه)

  Computer Science
  Concurrency and Parallel Programming
  Sino-Swedish Master, Computer Science - Software Engineering

Earth Science, 120 credits, specialisations:
(زمین شناسی با گرایش‌های مختلف)

  European Palaeobiology Specialisation (Uppsala-Lille) - New!
  Geology
  Hydrology/Hydrogeology
  Palaeobiology
  Physical Geography

Embedded Systems, 120 credits

Mathematics, 120 credits, specialisations:
(ریاضیات)

  Financial Mathematics
  Mathematics

Molecular Biotechnology, 120 credits
Physics, 120 credits, specialisations:
(فیزیک)

  Astronomy and Space Physics
  Energy Physics
  Geophysics
  Nuclear and Particle Physics
  Materials Physics
  Materials Theory
  Meteorology
  Theoretical Physics - Quantum Fields and Strings

Sustainable Development, 120 credits
Wind Power Project Management, 60 credits - at Campus Gotland
(توسعه پایدار)

Medicine
(علوم دارویی)
Biomedicine, 120 credits
Forensic Science, 120 credits
Infection Biology, 120 credits
International Health, 120 credits
Medical Nuclide Techniques, 120 credits
Medical Research, 120 credits
Molecular Medicine, 120 credits

Humanities and Social Sciences
(علوم انسانی)

Business and Management, 120 credits
specialisations:

  Management in a Global Society
  Management of International Business
رشته‌های عمومی و بین المللی در زمینه‌های مدیریت، اقتصاد،
 کارآفرینی، سرمایه گذاری، حقوق بین الملل، مطالعات اسکاندیناوی و
سیستم‌های اطلاعاتی در دوره‌های 1 ساله و 2 ساله به زبان انگلیسی

Early Modern Studies. Northern Europe 1450-1850, 120 credits
Economics, 120 credits
English, 120 credits
Entrepreneurship, 60 credits - New!
Euroculture, 120 credits
Global Environmental History, 120 credits
Holocaust and Genocide Studies, 120 credits
Humanities, 120 credits, specialisation:  Cultural Anthropology
Human-Computer Interaction, 120 credits
Information Systems, 120 credits
Intellectual Property Law, 60 credits - New!
International Humanitarian Action, 120 credits
International Tax Law and EU Tax Law, 60 credits
Investment Treaty Arbitration, 60 credits
Language Technology, 120 credits
Peace and Conflict Studies, 120 credits
Political Science, 120 credits
Religion in Peace and Conflict, 120 credits
Scandinavian Studies120 credits

داشتن مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس 6.5 یا تافل 80 به بالا و تجربه کاری مربوطه، یکی از شرایط اصلی در پذیرش دانشجو می‌باشد.

به هر حال، تحصیل در دانشگاه اوپسالا در ده‌ها رشته فوق الذکر، می‌تواند فرصت تحصیلی و زندگی و آموزشی بسیار عالی برای متقاضیان ایرانی در یکی از برترین مراکز علمی اروپا باشد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر