از هتل پنج ستاره برای دکور منزل ایده بگیرید!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۳۱۹۱۶
۱۱ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۸
۳۱۱۳۳
با ما به هتل پارسیان آزادی بیایید. اینجا ایده های زیادی برای کسانی که دنبال آرامش در دکوراسیون می گردند، وجود دارد.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله منزل - شیرین کرمی: از ورودي هتل كه عبور كنيد، مستقيم و بدون هيچ فيلتري وارد لابي مي‌شويد. در نگاه اول فضايي روشن و مملو از نور، روبه‌روي‌تان قرار گرفته. شايد به همين خاطر است كه در نگاه اول بازي رنگ، نور و لوستر مجلل لابي هتل سهم بيشتري در ذهن مخاطب باقي مي‌گذارد. كمي جلوتر، در انتهاي لابي آبنمايي به چشم مي‌خورد. صدا و حضور اين آبنما، فضاي لابي هتل را بسيار تلطيف كرده است. اگر كمي در لابي قدم بزنيد متوجه می‌شوید كه اين فضاي يكپارچه‌، هم زيبا به نظر مي‌رسد و هم مجلل.

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

شايد بشود گفت هتل پارسيان آزادي مجلل‌ترين هتل كشور است. ساختمان اين هتل پنج ستاره بازمانده هتل‌هاي زنجيره‌اي هايت قبل از انقلاب است. چند سالي است كه به همت هلدينگ پارسيان فضاي داخلي اين هتل نوسازي و بازسازي شده است. فرآيند اين بازسازي بر عهده يك تيم تخصصي بوده؛ تيمي كه اعضاي آن را آقايان دستجردي، محمدي، سيدكاظمي، فاطمي و افشار تشكيل مي‌دادند. در اين گزارش مهندس افشار، يكي از افراد تيم بازسازي و مشاور اين پروژه براي‌مان از فرآيند نوسازي هتل پارسيان آزادي و رعايت استانداردهاي جهاني در طراحي آن مي‌گويد. عمده تاكيد او در اين گفت‌وگو، ميزان سهم يك هتل براي شناخت فرهنگ و اقليم يك كشور و تاثير آن روي جذب توريست است‌؛ مساله‌اي كه خيلي‌ها در معماري داخلي يك هتل كمتر به آن توجه مي‌كنند.

يك اتاق آرام، چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

استفاده از سليقه خانگي در معماري اتاق‌هاي يك هتل صحيح نيست چون حس اتاق يك هتل با حس اتاقي در خانه كاملا متفاوت است. اتاق هتل با حداقل وسايل بايد بالاترين درجه كيفي را داشته باشد. يك مهمان با آمدن به اتاقش در يك هتل، انتظار ندارد چيزي شبيه فضاي اتاق خودش در خانه را ببيند! لوكس بودن و شلوغي بيش از حد در اتاق هم نشانه برتري آن از بعد معماري نيست. اتاق در يك هتل استانداردهاي خاصي دارد كه بايد رعايت شود. ساختارشكني اين استاندارد تنها در هتلي خاص يا اتاق‌هاي خاص يك هتل امكان‌پذير است؛ مثل سوئيت پرزيدنتال هتل پارسيان آزادي كه به دليل نوع كاركردش كه مختص اقامت افراد سياسي، تجار و. . . است لوكس‌تر طراحي شده است.

چرا رنگ غالب هتل زرشكي است؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

 رنگ تكرارشونده و غالب دكوراسيون هتل پارسيان آزادي زرشكي است. زرشكي رنگ شناخته شده‌اي در فضاي داخلي هتل است از اين بابت كه اين رنگ نشان‌دهنده توانمندي و زندگي اشرافي است. وقتي به كسي مي‌خواهند خیلی احترام بگذارند برايش فرش قرمز پهن مي‌كنند. در همه فرهنگ‌ها رنگ زرشكي و حتي قرمز جايگاه خاصي دارد. اين رنگ بين‌المللي بالاترين درجه خوشامدگويي را دارد. رنگ زرشكي در اتاق‌ها، سوئيت‌ها، رستوران و. . . هتل به خوبي ديده مي‌شود. ايده تيم طراح از حضور اين رنگ تكرارشونده در هتل آزادي، ايجاد حس يكپارچگي در تمام فضاي هتل است. تكرار اين رنگ مي‌تواند تاثير بسياري در ايجاد تصويري لوكس در ذهن ‌مهمانانش بر جاي بگذارد.

چیدمان مبل ها چطور باید باشد؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

در وهله اول اتاق يك هتل حكم يك چهارديواري را دارد. به همين علت بايد يك پنجره آن رو به يك فضاي تعريف شده و خاص باز شود. چشم بايد به ديدن منظره‌هاي خوب عادت كنندپس پنجره در يك هتل بايد رو به بهترين منظره و چشم‌انداز باز شود. پنجره‌ها گاهي ممكن است ‌مهمان را آزرده هم كنند بنابراين فضاي بصري پنجره‌هاي هتل بسيار مهم است. چیدمان اتاق باید جوری باشد که هر کسی روی مبل می نشیند بهترین دید را نسبت به مناظر داشته باشد.

یک لابی خوب چه مشخصاتی دارد؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

لابي هتل پارسيان آزادي را به دليل وسعت كمي كه دارد نمي شد به فضاهايي مجزا تقسيم كرد. به همين خاطر تیم طراح تصميم گرفت با نوع طراحي لابي، يك دعوت عمومي از ‌مهمانان داشته باشد. زماني كه ‌مهمان وارد لابي مي‌شود در فرصت كوتاهي مي‌تواند محلي مناسب براي نشستن و انتظار پيدا كند. اين لابي خوانش فضايي خوبي دارد. در هتل پارسيان آزادي با توجه به متراژ كم لابي، با ترفندهاي معماري اين فضا بايد بزرگنمايي مي‌شد. شايد اين لابي تابع استانداردهاي جهاني نباشد اما با توجه به بضاعت فضايي كه وجود داشت به خوبي مديريت شد.

خروجي‌ها چطور طراحی می شوند؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

در يك هتل بايد فضاها را راحت پيدا كنيد. مسير بايد بسيار ساده و خوانا باشد تا به‌راحتي در مواقع اضطرار راه خروج را پيدا كرد. اين اتفاق در اينجا بسيار ملموس است و شما راحت به فضاهاي مختلف و خروجي دسترسي پيدا مي‌كنيد. مهمان يك هتل نسبت به آن فضا غريبه است و بايد به‌راحتي با فضاهاي هتل آشنايي پيدا كند. در طراحی خروجی ها نور مخفی و ترکیب رنگ سنگ ها می تواند حس غریبگی را از مهمان بگیرد.

اگر بخواهیم فضا لاکچری به نظر بیایدچه کنیم؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

شاخص‌ترين اتاق هتل پارسيان، سوئيت پرزيدنتال است؛ يك سوئيت دو طبقه بسيار مجلل. اين سوئيت مختص اقامت افراد مهمي مثل سفرا، تجار، شخصيت‌هاي سياسي و. . . است و تا به حال خاطره حضور افراد بزرگي مثل كاترين اشتون، بانكيمون، سپ بلاتر، كيتارو و ديگر افراد برجسته جهان را داشته است. مدخل اين سوئيت يك پيش‌ورودي كوچك براي استقرار باديگاردها دارد.

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

فضاهاي سوئيت پرزيدنتال شامل دفتر کار، سرويس‌هاي بهداشتي مجزا، اتاق‌هاي مختلف، فضايي براي پذيرايي از مهمان و. . . است. در اين سوئيت مجلل بالاترين درجه اقامت براي يك شخصيت مهم در نظر گرفته شده است. از نظر امنيت فضايي هم ديوارها كاملا آكوستيك و با همه ملاحظات ساخته شده است.

نورپردازی چطور باید باشد؟

از هتل پارسیان آزادی برای دکور منزلتان ایده بگیرید!

 نور موجود در فضاهای يك هتل بايد ملايم باشد. همچنين تفاوت نور اتاق و راهرو هنگام شب نبايد خيلي آزار‌دهنده باشد. بسياري از نورپردازي‌هاي كارشده در هتل‌هايي مثل پارسيان آزادي غيرمستقيم است تا منبع نور جلوي چشم و آزار‌دهنده نباشد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2