دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان +عکس
۲۳۲۱۵۹
۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۸
۶۶۶۰ 
آکادمی بودایی "لارونگ گار" در 15 کیلومتری شهر "سرتار" یکی از بزرگترین مراکز تعیلم راهب ها و راهبه های بودایی است که حدود 40000 نفر در آن آموزش می‌بینند.
وبسایت فرادید: آکادمی بودایی "لارونگ گار" در 15 کیلومتری شهر "سرتار" یکی از بزرگترین مراکز تعیلم راهب ها و راهبه های بودایی است که حدود 40000 نفر در آن آموزش می‌بینند.

به گزارش رویترز، در جایی در میان دره های سرسبز کوهستان های "لارونگ گار" در چین، هزاران خانه قرمز رنگ ساخته شده که محل زندگی اعضای بزرگترین مدرسه بودایی جهان یعنی مدرسه "لارونگ گار" است.

این روستا از دهه 1980 تاکنون محل زندگی 40 هزار راهب بودایی است. راهبان بودایی در این مکان به دور از سر و صدای شهرها و آلودگی به مطالعه و امور دینی خود می‌پردازند. کلبه های چوبی آنها به فاصله بسیار نزدیکی از یکدیگر ساخته شده اند و همه به رنگ قرمز هستند.

در این روستا راهب ها و راهبه ها بر حسب سن و جنس در کلبه‌هایی ساده با دو الی سه اتاق زندگی می‌کنند. در "سرتار" تلویزیون ممنوع است و همه تمام وقت خود را صرف مطالعه و نیایش می کنند. زندگی راهب های این ده با کار و کاسبی های کوچکی مثل فروش مواد غذایی تامین می شود.
 
آکادمی بودائیان این روستا در سال 1980 توسط "جیگمی فانستوک" که خود از دالایی لاماهای بودایی بود ساخته شد. عکس های رویترز از این روستا را در زیر می‌بینید.

دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان

دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان

دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان

دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان

دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان

دهکده سرخ، مرکز تعلیم بودائیان

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج