مردان مارلبورو؛ عاقبت تبلیغ برای سرطان!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۳۳۲۳۴
۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
۲۲۳۹۵
«مرد مارلبورو» لقب شخصیتی است که در تبلیغات تجاری سیگار توسط شرکت مارلبورو خلق شده است. این شخصیت در آمریکا بین سال های 1954 تا 1999 از محبوبیت باورنکردنی ای برخوردار بود.
مجله اینترنتی برترین هامجله سرنخ - سامرا قلی زاده: «مرد مارلبورو» لقب شخصیتی است که در تبلیغات تجاری سیگار توسط شرکت مارلبورو خلق شده است. این شخصیت در آمریکا بین سال های 1954 تا 1999 از محبوبیت باورنکردنی ای برخوردار بود. در ابتدا قرار بود مرد مارلبورو در شخصیت های مختلفی ظاهر شود اما در آخر شخصیت ثابت یک گاوچران برای او انتخاب شد.

تبلیغات مرد مارلبورو که توسط لبئو برنت خلق شد یکی از موفق ترین تبلیغات در تمام دوران ها به شمار می رود. اما نکته جنجال برانگیز درباره این تبلیغات این بود که بیشتر کسانی که در شخصیت گاوچران برای تبلیغ مارلبورو ظاهر شدند، بر اثر بیماری های ریوی جان سپردند.

مرد شماره یک مارلبورو

«اریک لاوسان» بازیگر و مدل آمریکایی که تبلیغات سیگار مارلبورو را در دهه های 1970 و 1980 برعهده داشت، در سن 72سالگی بر اثر ابتلا به یک بیماری نادر ریوی درگذشت.

تبلیغ برای سرطان

لاوسان سیگارکشیدن را از سن 14 سالگی آغاز کرد. او از سال 1978 تا 1981 در استخدام شرکت مارلبورو بود تا سیگارهای این کارخانه را تبلیغ کند. او در طول این دوران در چندین فیلم ایفای نقش کرد. اریک لاوسان مرد شماره یک تبلیغات سیگار مارلبورو بود.

او سال 1954 شروع به تبلیغ سیگارهای فیلتردار مارلبورو برای مردها کرد، این سیگارها تا پیش از آن سیگارهایی زنانه به شمار می رفت و کمتر مردی آن را می کشید اما تبلیغات او نگاه به این سیگار را تغییر داد. لاوسان در دهم ژانویه 2014 در خانه اش از دنیا رفت. او پیش از مرگ در تبلیغات ضدسیگار نیز شرکت کرده بود و حتی در یکی از برنامه های تلویزیونی درباره اثرات سوء سیگار صحبت کرد. لاوسان تا زمان تشخیص بیماری اش همچنان سیگار می کشید و قادر به ترک سیگار نبود.نزاع بر سر سیگار

«وین مک لارن» تا پیش از همکاری با مارلبورو، یک بدلکار بود. سال 1976 او در اولین تبلیغ سیگار شرکت کرد و به عنوان مرد مارلبورو شناخته شد.

مک لارن که در سپتامبر 1940 متولد شده بود در سال 1990 دچار بیماری سرطان ریه شد. وقتی او متوجه بیماری اش شد اعلام کرد فعالیت سی ساله اش برای سیگار مارلبورو او را دچار چنین بیماری ای کرده است.

تبلیغ برای سرطان

وی در طول دوران فعالیت ضدسیگاری که انجام داد «فیلیپ موریس» صاحب شرکت مارلبورو را محکوم کرد اما موریس در دفاع از خود اعلام کرد که مک لارن به هیچ عنوان در تبلیغات مارلبورو شرکت نکرده و دروغ می گوید.

با این ادعا، لارن در دفاع از ادعای خود، تصویر چکی که از شرکت گرفته بود را منتشر کرد. پیش از مرگ لارن، تصویری از او در یک شبکه تلویزیونی پخش شد که در آن لباس گاوچران را پوشیده بود و در کنار تمامی عوامل فیلمبرداری، آخرین روزهای زندگی اش را ثبت کرده بود. مک لارن 22 جولای 1992 از دنیا رفت.اصلی ترین گاوچران

«دیود میلار» یکی از اصلی ترین شخصیت های گاوچران بود که در دهه 1950 برای مارلبورو تبلیغ می کرد. او سال 1987 در سن 81 سالگی به دلیل ابتلا به بیماری ریوی از دنیا رفت. به گفته اطرافیان میلار، او سیگاری بود اما 20 سال پیش، سیگار را ترک کرده بود.

تبلیغ برای سرطان

جالب اینجاست که میلار هرگز به اسب ها علاقه ای نداشت اما برای تبلیغات مجبور بود در کنار این حیوانات قرار بگیرد. در تبلیغات شرکت مارلبورو، میلار را با کمک گرفتن از طناب، سوار اسب کرده یا از آن پیاده می کردند. میلار با وجود اینکه علاقه ای به اسب نداشت اما یکی از مدل های معروف مارلبورو بود.مک لین بیمار شد

«دیوید مک لین» از اوایل دهه 1960، در تبلیغات تلویزیونی مارلبورو حاضر شد و عکس او روی پوسترهای تبلیغاتی چاپ شد. او دوازدهم اکتبر 1995، در سن 73سالگی به دلیل ابتلا به سرطان ریه درگذشت. مک لین از 12سالگی سیگار کشید و از سال 1985- شصت سالگی- بیمار شد. پزشکان از ریه سمت راست او، یک تومور سرطانی خارج کردند تا شاید او از مرگ نجات یابد اما به رغم عمل جراحی، مک لین بهبود نیافت و بیماری در مغز و ستون فقراتش منتشر شد.

تبلیغ برای سرطان

 سال 1996 همسر و پسر مک لین شکایتنامه ای علیه فیلیپ موریس مالک مارلبورو تنظیم کرده و ادعا کردند مک لین به نیکوتین سیگار مارلبورو اعتیاد پیدا کرده بود و برای همین نتوانست عادت زشت سیگارکشیدن را ترک کند و بیمار شود.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:2
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:31 - 1394/06/24
اینکه خانواده هاشون شکایت میکردن از رییس شرکت جالبه. مگه مجبورتون کرده بودن سیگار بکشید؟ خودتون عقل داشتید نمیرفتید سمتش که مریضی بگیرید....
ROMANIA
12:41 - 1394/06/24
حتمآ اگر سیگار تبلیغ نمیکردن 200 سال عمر میکردن ، به نظر حقیر این موضوع را که مطرح کرده اید خود تبلیغ سیگار مالبرو است ، خدا خیرتان بدهد .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:08 - 1394/06/25
بندگان خدا همه جوون مرگ شدن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:22 - 1394/06/25
والا ما سیگار نکشیم نهایت عمرمون 60 ساله اینا باز 70 80 سال عمر کردند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر