با سکه و طلاهای مان چه کنیم؟
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_3
سمپاشی امحا_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
سمپاشی امحا_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
سمپاشی امحا_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۳۶۵۰
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۶
۶۴۸۴
برای کسانی که سرمایه شان را وارد بازار کردند این سوال به وجود آمده است که در شرایط فعلی چه اقدامی انجام دهند؟ سکه هایشان را بفروشند یا منتظر بمانند شاید قیمت طلا و سکه دوباره رو به صعود گذاشت؟

برترین مجله اینترنتی ایران

هفت صبح: زمانی که قیمت طلا و سکه هر روز بالا می رفت و روی مدار صعود قرار گرفته بود. هرکسی سرمایه ای خرد یا کلان داشت وسوسه می شد تمام یا بخشی از این سرمایه را روانه این بازار کند تا در مدتی کوتاه سودی مناسب به دست بیاورد.

قیمت ها و بازار هم جوری در حال واکنش بود که کمتر کسی به این فکر می کرد ممکن است روزی این قیمت ها با یک شیب تند سقوط کنند و ظرف یک ماه قیمت سکه تمام بهار آزادی حدود 140 هزار تومان ارزان شود اما این اتفاق افتاده است و سکه نسبت به یک ماه قبل قیمتش به شدت کاهش یافته و در حال کاهش است.

حالا برای کسانی که سرمایه شان را وارد این بازار کردند این سوال به وجود آمده است که در شرایط فعلی چه اقدامی انجام دهند؟ سکه هایشان را بفروشند یا منتظر بمانند شاید قیمت طلا و سکه دوباره رو به صعود گذاشت؟

کارشناسان این افراد را به سه دسته تقسیم می کنند دسته اول کسانی هستند که به صورت انبوه در این بازار سرمایه گذاری کرده اند، دسته دوم مردم عادی هستند که مقدار پس انداز و سرمایه اندکشان را یا به سکه تبدیل کردند یا با آن طلا خریدند و دسته سوم هم کسانی هستند که سکه را به اصطلاح پیش خرید کرده اند و برای هریک از این دسته توصیه و جوابی متفاوت دارند.مردم فعلا صبر کنند!

محمد کشتی آرای رییس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر کشور، مردم عادی را مخاطب قرار می دهد و می گوید: هموطنان در شرایط کنونی که بازار هیجانی است و ثبات نسبی ندارد، صبر کنند و در شرایط ثبات وارد معامله شوند تا به اهداف خود برسند. بازار سکه بهار آزادی اشباع شده است، قیمت طلا که از سال 2008 روند صعودی آغاز کرده بود، در چهار ماه اخیر روند کاهشی داشته و در روزهای اخیر حدود 60 دلار افت کرده است.

بنابراین در این شرایط با یک بازار هیجانی رو به رو هستیم، وقتی بازار در رکود است و از طرف دیگر اشباع شده کسانی که سرمایه های «خرد» را وارد این بازار کرده اند بهتر است تا آرام شدن التهاب های بازار صبر کنند به این معنی که نه طلاهایشان را بفروشند و نه برای خرید طلا با سرمایه زیر 10 میلیون تومان اقدام کنند.

او یکی از علل تبدیل روند صعودی قیمت طلا به روند کاهشی و نزولی، تحولات اقتصادی و سیاسی در اروپا مانند انتخابات اخیر فرانسه و تغییر نگرش سرمایه گذاری از خرید طلا به سمت سرمایه گذاری در بخش های دیگر است، می داند و می گوید: قیمت طلا هم از سکون نسبی چهار ماه اخیر در یک هفته اخیر خارج شده و با کاهش 60 دلاری به 1580 دلار بالغ شده  است.

قیمت سکه هم در بازار داخلی تابع قیمت جهانی طلا و نرخ ارز است که در سال گذشته به دلیل افزایش شدید تقاضای خرید روند صعودی داشت و حتی یک بار هم نرخ یک میلیون تومان مطرح شد اما داد و ستد نشد و بالاترین قیمت حدود 880 هزار تومان بود که معامله شد.

التهاب شدید قیمت باعث رشد قیمت ها شده بود اما در سال جاری روند قیمت ها تا حدودی آرام بود که در هفته های اخیر به دلیل افت نرخ ارز و قیمت جهانی طلا و همچنین توزیع سکه های پیش فروش شده، قیمت ها کاهش یافته است و در حدود 170 هزار در 9 هفته اخیر کاهش نشان می دهد.پیش بینی سخت است

کشتی آرای می افزاید: بازار سکه در حال حاضر اشباع شده است و خیلی ها که سکه دارند، فروشنده هستند پیش بینی می کنند نرخ آتی با کاهش همراه باشد اما این پیش بینی خیلی سخت است، تحولات نزولی قیمت ها سبب شده است که تحلیل های اقتصادی با این روند هماهنگ باشد اما این را هم باید در نظر گرفت که بازار تابع عرضه و تقاضا است.

اگر قیمت ارز و طلا افزایش یابد قیمت ها در داخل کشور هم افزایش می یابد و همچنین به تحولات قیمت های جهانی طلا و نرخ ارز ارتباط دارد. بنابرانی توصیه ما به کسانی که پس اندازهایشان را به سکه و خصوصا طلا تبدیل کرده اند این است که فعلا کمی صبر کنند تا هیجان بازار آرام شود.پیش خریدها را جایگزین کنند

امیر حاجبی کارشناس بازار سرمایه هم در توصیه ای به کسانی که سکه پیش خرید کرده اند می گوید: وضع این افراد با کسانی که سکه را از بازار با قیمت روز خریده اند فرق دارد توصیه ما به این دسته این است که از ابزارهای جایگزین بانکی که ارایه می شود به جای تحویل سکه استفاده کنند که بتوانند مطمئن تر به سود سرمایه شان برسند.کلان ها تابع عرضه و تقاضا باشند

حاجبی با بیان اینکه کسانی که به طور کلان وارد این بازار شده اند اما نمی توانند منتظر باشند آنها باید تابع عرضه و تقاضا باشند و اصطلاحا با بالا و پایین های بازار بازی کنند. اگر هم از شرایط اطمینان ندارند در چند بخش سکه و طلای خود را وارد بازار کنند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:20 - 1391/02/26
مردم صبر نمايند، قيمتها دوباره افزايش مي يابد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
چوب و هنر _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر