این 15 فناوری خاطره می شوند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۳۸۴۷
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۴
۳۰۰۳
با گذشت زمان و پيشرفت روز‌افزون علوم و فناوري جديد، هر لحظه يك دستاورد جديد به دنيا معرفي شده و در همين راستا، فناوري‌هاي قديمي به مرور به فراموشي سپرده مي‌شوند.
 خبرگزاری ایسنا: با گذشت زمان و پيشرفت روز‌افزون علوم و فناوري جديد، هر لحظه يك دستاورد جديد به دنيا معرفي شده و در همين راستا، فناوري‌هاي قديمي به مرور به فراموشي سپرده مي‌شوند.

سايت لايوساينس در گزارشي به معرفي 15 فناوري امروزي پرداخته كه كودكان امروز تا 15 يا 20 سال آينده، هرگز از آنها استفاده نكرده و حتي آنها را به ياد نخواهند آورد.

- اينترنت خانگي سيمي

برخي جوانان 20 ساله كنوني چيزي از دوران پيش از اینترنت پهن باند به ياد ندارند. اينترنت بي‌سيم پهناي باند، حدود 15 سال پيش به رندگي روزمره وارد شد و مسلما در 15 تا 20 سال آينده، ديگر جوانان از دوره ارتباطات اينترنت سيمي خاطره‌اي نخواهند داشت.

حتي امروزه پروژه نسل چهارم شبکه تلفن همراه (4G) به ارائه سرعت دانلود قابل مقایسه و سرعت بهتر آپلود نسبت به اينترنت كابلي مي‌پردازد.

در سالهاي آينده ارائه‌دهندگان پهناي باند درك خواهند كرد كه ارائه آنتن خانگي به همه، بسيار مقیاس‌پذیرتر از سيم‌كشي و حفظ و نگهداري شبكه كابل‌هاي فيبر نوري در هر خيابان است. در آن زمان اين الگو تغيير كرده و خريد اينترنت بي‌سيم بسيار ارزان‌تر از سيمي خواهد بود.

- دوربین‌های دیجیتال و فیلمبرداری اختصاصی

دوربين‌هاي گوشي همراه هوشمند اكنون در حال حذف دوربين‌هاي تصويربرداري و ديجيتال هستند. برخلاف اين دوربين‌ها كه افراد تنها در زمان نياز به ثبت يك صحنه به حمل آنها مي‌پردازند، گوشي‌هاي هوشمند هميشه همراه فرد هستند. آنها قادر به ارائه انواع برنامه‌ها براي تطبيق تصوير بوده و به فرد اجازه مي‌دهند تا به اشتراك تصاوير و فيلمها به محض ثبت آنها بپردازند.

دوربين‌هاي ديجيتال SLR و ميكرو چهار سوم، اكنون كاربري داشته اما در چند سال آينده، افراد، ديگر از دوربين اختصاصي استفاده نخواهند كرد.

- تلفن ثابت

در سال 2010 آمريكا گزارش كرد كه 26 درصد از خانه‌هاي اين كشور تنها از تلفنهاي بي‌سيم برخوردارند. حال آن كه در سال 2017 تنها تعداد انگشت‌شماري از كهنسالان و مخالفان فناوري‌هاي جديد، از تلفن‌هاي ثابت استفاده خواهند كرد؛ زيرا همه از تلفن همراه برخوردار خواهند بود. در 10 سال آينده، بيشتر مشاغل، تلفن ثابت را حذف كرده و طي اين فرايند هزينه بسياري را كم خواهند كرد.

- رايانه‌هاي داراي سرعت پايين بوت

انتظار كشيدن براي بوت شدن رايانه، يكي از بزرگ‌ترين ناكامي‌هاي فناوري عصر رايانه شخصي است؛ اما آيندگان با اين مشكل روبه‌رو نخواهند شد. با حركت رو به جلوي محاسبات هميشه باز، كاربران آينده هيچ گاه رايانه خود را خاموش نكرده و به جاي آن از گزينه زمان‌بندي شده «خواب» استفاده خواهند كرد.

سيستم عاملهاي جديد قادر به نصب آپديت‌ها بدون نياز به ريبوت شدن خواهند بود. با اين حال اگر به هر دليل نياز به شروع مجدد رايانه باشد، بوت با ديسك الكترونيكيو سيستم عامل‌هاي سريع مانند ويندوز هشت، تنها چند ثانيه به طول خواهد انجاميد.

- سيستم عامل‌هاي ويندوزي

در سال‌هاي آينده ديگر نيازي به ويندوز نخواهد بود. سيستم عامل رايانه مايكروسافت مانند Mac OS X هنوز وجود داشته؛ اما در چند سال آينده با مفهوم ويندوز كه در آن تمام برنامه‌ها در يك جعبه مجزا با نوار عنوان و ويجت باز شود، حذف خواهد شد.

مايكروسافت در حال حاضر از قصد خود براي كنار گذاشتن ويندوز با قرار دادن طراحي مترو UI به عنوان صفحه پیش فرض ويندوز هشت خبر داده است.

- دیسک‌های سخت

رايانه‌هاي اوليه از نوار كاست براي ذخيره اطلاعات استفاده مي‌كردند. پس از آن رايانه‌ها به فلاپي مجهز بوده و دستگاه‌هاي بعدي از تركيب يك فلاپي 3.5 اينچي و يك دیسک سخت IDE برخوردار بودند. نسل بعدي به دیسک فشرده و دستگاه پشتيبانى نوار مجهز شدند. با اين حال، با وجود تفاوت ميان اين ديسك‌ها، همگي از يك فناوري گرامافون مغناطيسي مشابه استفاده مي‌كردند كه از ابتداي نوارهاي قرقره‌اي وجود داشت.

امروزه، درایوهای حالت جامد (SSD) به كاربران اجازه داده‌اند تا كار قديمي ذخيره اطلاعات بر روي گرامافونهاي مغناطيسي چرخان را به پايان برسانند و از آنجايي كه SSD از هيچ بخش متحركي برخوردار نبوده، بسيار سريع‌تر از هارد ديسكها بوده و بادوامتر هستند.

امروزه هزينه ذخيره حالت جامد بسيار بالاتر از رسانه مغناطيسي است اما انتظار مي‌رود كه دلتا بتواند در سالهاي آينده بطور چشمگيري كاهش يابد؛ در حاليكه كاربران انتظار دارند حتي رايانه‌هاي کم پایان نيز از سرعت SSD برخوردار باشند.

در آينده تمام رايانه‌ها به اين سيستم مجهز شده و درايوهاي سخت و ذخيره پايين آنها تنها در سرورها مورد استفاده قرار خواهند گرفت كه فضا بيشتر از سرعت مد نظر است.

- سينما

با ورود و فراگير شدن تلويزيونها بزرگ اچ‌دي و مجموعه‌هاي سه‌بعدي، بيشتر سينماهاي خانگي به خوبي مجموعه‌هاي سينمايي هستند. استوديوها و شركاي كابلي آنها نيز با انتشار برخي فيلمها در روز اكران آنها در سينما به كمرنگ شدن سينما كمك مي‌كنند.

همچنين هزينه سينما رفتن بسيار خارج از كنترل است. از سوي ديگر تماشاي يك فيلم با هزينه ارزانتر در مكان خصوصي بسيار بهتر از هزينه بالا و محيط شلوغ سينماها است.

- ماوس

طي پنج سال، هزينه افزودن قابلیت لمسی خازنی به نمايشگرها به قدري كم خواهد شد كه تقريبا اكثر نمايشگرها از تلويزيونها گرفته تا لپ‌تاپ از آن برخوردارند. اشاره‌گرهاي دقيق‌تر مانند ماوس و پد لمسی كاملا كنار گذاشته نشده، بلكه در آينده بسيار، كمرنگ شده يا به جايگاه دوم انتقال خواهند يافت.

در حال حاضر در ويندوز هشت، رابط کاربر از لمس پشتيباني كرده حتي اگر نيازي به استفاده تمام مدت از آن نباشد.

- عينك سه بعدي

با آغاز اولين فيلم‌هاي سه‌بعدي در دهه 1950، بينندگان بايد از عينك‌هاي خاص براي تجربه تاثيرات سه بعدي استفاده مي‌كردند. با اين حال در سال گذشته برخي راه‌حلهاي بدون عينك به بازار عرضه شدند.

در سال 2009 شركت توشيبا به انتشار نوت‌بوك Qosmio F755 پرداخت كه از يك وب‌كم براي پيگيري حركات چشم كاربر و عرضه تصاوير سه‌بعدي قانع‌كننده برخوردار بود. البته اين تصاوير تنها براي يك بيننده بهينه سازي شده بود.

سال گذشته شركتهاي اچ‌تي‌سي و ال جي به معرفي هدستهايي با نمايشگرهاي سه بعدي بدون عينك و برجسته‌بين پرداختند كه از كيفيت سينماي خانگي برخوردار نبوده اما به حد كافي براي يك تجربه سه بعدي مناسب بودند. در دهه آينده دستگاههاي داراي نمايشگر بزرگ مانند تلويزيونها قادر به ارائه يك تجربه سه‌بعدي بدون نياز به عينك متقاعد كننده به چندين بيننده در يك زمان خواهند بود.

- كنترل از راه دور

ابتدا براي تغيير شبكه‌هاي تلويزيوني بايد به سمت آن رفته و از روي خود دستگاه اين كار انجام مي‌شد، اما امروزه مي‌توان اين كار را براحتي با كنترل از راه دور انجام داد. در سالهاي آينده اين امر حتي راحت‌تر شده و با استفاده از گوشي‌هاي هوشمند يا حركات دست و فرمانهاي صوتي مي‌توان براحتي به نمايش برنامه دلخواه پرداخت.

- رايانه‌هاي روميزي

در آينده فروشنگان رايانه‌هاي شخصي دست از توليد رايانه‌هاي روميزي برداشته، با اينحال دستگاههاي داراي تركيب كلي همه اجزا در يك بسته با نمايشگرهاي بزرگ، ایستگاه‌های کاری لوكس براي آن دسته از افرادي كه با محاسبات رده صنعتي كار مي‌كنند و همچنين سرورها باقي خواهند ماند.

- شماره تلفن

دستگاههاي تلفن قديمي اين امكان را فراهم مي‌كردند تا شماره‌ها را بخاطر بسپاريم اما فناوري هاي جديد تنها نياز به تايپ نام افراد براي برقراي تماس با آنها را ارائه مي‌دهند. همچنين با قابليتهاي چت صوتي مي‌توان به راحتي نام كاربري افراد را شماره‌گيري كرده و با آنها صحبت كرد. در آينده به جاي گرفتن شماره تلفن از افراد، احتمالا نام كاربري اكتفا خواهد كرد.

- تلويزيون داراي زمان‌بندي اوليه

در روزگاران قديم افراد خانواده بايد راس يك ساعت مقرر براي مشاهده يك برنامه دور تلويزيون جمع مي‌شدند. پس از آن با ورود دستگاههاي ضبط و پخش ویديو اين اجبار از ميان برداشته شد. اين دستگاهها امروزه به كاربران اجازه ثبت برنامه‌ها را بدون نياز به نوار كاست داده اما از آنجايي كه بيشتر شبكه‌هاي تلويزيون به ارائه رايگان برنامه‌ها و سريالهاي خود از طريق پخش در وب‌سايت يا در تلويزيون مي‌پردازند، ديگر حتي نيازي به ضبط برنامه‌ها نيست.

- دستگاه فكس

در عصر ايميل، پيامك و ارتباطات نسل چهارم شبكه تلفن همراه ديگر تنها بجز نياز به امضا در برخي موارد نياز خاصي براي ادامه حضور دستگاه فكس كه از دهه 1970 تاكنون بوده، وجود ندارد. برخي شركتها و وكلاي آنها تنها با وجود امضا به تائيد قراردادها و فرمها مي‌پردازند براي همين در صورت درخواست وام يا ارسال يك ادعاي بيمه به محل مذكور،‌دستگاه فكس مي‌تواند جوابگوي نياز به امضا شدن مدارك باشد.

البته در آينده شركتهاي بيشتر به تائيد فرمها با امضاي الكترونيك پرداخته از اين رو امضاي ناخواناي يك فرد بر روي نسخه اجرايي لازم نخواهد بود. همچنين براي آن دسته كه وجود امضا در پاي برگه بسيار ضروري مي‌نمايد، دستگاههاي لمسي اجازه خواهند داد تا امضاي آنها به شكل ديجيتالي در پاي برگه ثبت شود. از سوي ديگر پايان پذيرفتن خطوط ثابت به معني پايان عمر فكس خواهد بود.

- ديسكهاي نوري

در سالهاي آينده شركتها به توليد برنامه‌ها بر روي دي‌وي‌دي پايان خواهند داد و ديسكهاي نوري نهايتا تا دهه آتي باقي خواهند ماند و در مجموع، با رونق گرفتن سرويس‌هاي پخش ويديو و قابل دانلود، رسانه‌هاي فيزيكي از دور كنار گذاشته خواهند شد.       
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان