کشف کاخی متعلق به قرن 17 پیش از میلاد
۲۳۸۹۶۵
۰۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
۱۱۳۵۴
باستان‌شناسان مخروبه‌های یک کاخ باستانی را در یونان کشف کردند که چندین کتیبه‌ی مهم باستانیِ مربوط به دوران «تمدن میسنی» نیز در آن یافت شده است
وب سایت فرادید: باستان‌شناسان مخروبه‌های یک کاخ باستانی را در یونان کشف کردند که چندین کتیبه‌ی مهم باستانیِ مربوط به دوران «تمدن میسنی» نیز در آن یافت شده است.
 
 وزارت فرهنگ یونان روز سه‌شنبه با اعلام این خبر گفت که قدمت این کاخ احتمالا به قرن‌های 16 یا 17 پیش از میلاد می‌رسد. این کاخ حدودا 10 اتاق دارد و در نزدیکی اسپارتا در جنوب یونان کشف شده است.

 باستان شناسان همچنین موفق شدند چندین شی مربوط به پرستش یونانیان باستان، پیکره‌های کوچک رسی، فنجان تزئین شده با سر گاو نر، شمشیر و همچنین تکه‌هایی از نقاشی‌های دیواری را در محل حفاری کشف کنند.

کاخ باستانی متعلق به قرن 17 پیش از میلاد کشف شد
محل حفاری نزدیک اسپارتا است. آثار مخروبه‌های کاخ مربوط به تمدن میسنی (Mycenaean) مشهود است.

حفاری‌های صورت گرفته در این منطقه موجب کشف چندین لوح شد که بر روی آن مراسم مذهبی، اسامی و مکان‌ها شرح داده شده است. این لوح‌ها با نام Linear B شناخته می‌شود که قدیمی‌ترین کتیبه‌ی یافت شده در اروپا است.

لینیر بی نخستین بار در کرت (بزرگ‌ترین جزیره یونان) یافت شد و قدمت آن به سال 1375 پیش از میلاد بازمی‌گشت. محققان در اواسط قرن 20 موفق شدند نوشته‌های روی این کتیبه را بخوانند.
 
مورخان می‌گویند که کشف جدید به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر در مورد «سازمان‌دهی اجتماعی، سیاسی، مدیریتی و اقتصادی منطقه» تحقیق کنند و اطلاعات جدیدی از «زبان و عقاید مردم تمدن میسنی» به دست آورند.

وزیر فرهنگ یونان می‌گوید که در سال جاری میلادی بیش از 150 حفاری باستانی انجام شده است و این مسئله نشان از «اهمیت ثروت باستانی و میراث فرهنگ کشور» دارد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج