طراحی داخلی برای خانه عروس و دامادها!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۴۳۲۷۷
۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۹
۴۴۰۵۷
با ما به خانه كوچك اين زوج جوان بياييد. آنها پيشنهادهاي خوبي براي طراحي خانه عروس و دامادها دارند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله منزل - ایمان جلیلی: خانه سفيد. شايد اين بهترين اسمي باشد كه به محض ورود به اينجا به ذهنت مي‌آيد. خانه سفيد. . . چقدر هم با داستان ساكنانش همخواني دارد. مريم و احمد چند ماه پيش، همان موقعي كه داشتند سوروسات عروسي‌شان را به پا مي‌كردند، اين خانه را پيدا كردند؛ يك آپارتمان 86 متري نوساز در طبقه دوم يك ساختمان چهار طبقه حوالي خيابان پيروزي. آنها سعي كردند همانقدر كه با وسواس برنامه‌هاي عروسي‌شان را مي‌چيدند، براي خانه آينده‌شان هم نقشه بكشند.

سفيد مايل به خوشبختي

همين هم شد كه چند ماهي را صرف آماده كردن خانه كردند. اصلا كار به جايي رسيد كه خريدن بخش عمده‌اي از جهيزيه عروس‌خانم را هم به بعد از آماده شدن «سقف رويايي»‌شان موكول كردند. هردوي‌شان روزنامه‌نگارند. مرد خانه البته قبلا كار تبليغات هم انجام داده و براي همين دستي بر آتش فتوشاپ و طراحي گرافيكي دارد. خانم خانه هم متخصص جست‌وجو در اينستاگرام و مجله‌ها و پيج‌هاي دكوراسيون است و اين‌طوري كه خودش مي‌گويد خيلي از ايده‌هاي طراحي آپارتمان را از توي همين صفحه‌ها پيدا كرده و بعد با كمك آقاي همسر آنها را متناسب با محيط زندگي‌شان تغيير داده و اجرا كرده‌اند.

سفيد مايل به خوشبختي

مريم رستمي و سيداحمد واحدي حالا چند ماهي است كه زندگي دونفره‌شان را زير اين سقف شروع كرده‌اند؛ با وسايل و دكوراسيوني كه براي تك‌تك‌شان برنامه‌ريزي كرده بودند. آنها حالا اميدوارند زندگي‌شان هم به اندازه فضاي اين خانه هميشه سفيد و امن بماند. براي شنيدن داستان طراحي خانه كوچك این عروس و داماد با گالري اين مطلب همراه شويد.

سفيد مايل به خوشبختي
مي‌دانستيم كه سينماي خانگي به درد ما نمي‌خورد. در عوض به يك كشوي سي‌دي احتياج داشتيم كه حجم بي‌نهايت سي‌دي‌هاي‌مان تويش جا شود. نقشه ميز را خودمان با سايز و اندازه‌اي كه مي‌خواستيم كشيديم و داديم براي‌مان ساختند. با متريال ‌هاي گلاس كل هزينه‌اش 450 هزار تومان شد.

سفيد مايل به خوشبختي

 نرفتيم همه‌چيز را آماده از بيرون بخريم. تقريبا 90 درصد وسايل اين خانه را اول خودمان طراحي كرديم و بعد داديم براي‌مان ساختند. مدل‌ها را از اينترنت يا پيج‌هاي اينستاگرام پيدا كرديم اما روي هركدام‌شان تغيیراتي كه خودمان دوست داشتيم را داديم؛ مثلا اين ميز جلوي مبل، يك فرم كلاسيك دارد كه وسطش شيشه مي‌خورد و دورش يك قاب چوبي است اما ما موقع سفارش اصرار كرديم كه همه سطح ميز چوبي باشد. اين شيشه را هم از سر ناچاري الان رويش گذاشته‌ايم چون رد فنجان چاي روي چوب مي‌ماند.

رنگ غالب خانه براي‌مان خيلي مهم بود. مريم سفيد دوست داشت اما من مخالف بودم. به نظرم این رنگ خيلي سوسولي است. كلي سر انتخاب رنگ با هم حرف زديم. طبيعتا آخرش خانم خانه برنده شد؛ منتها با هم قرار گذاشتيم براي هر تكه از خانه از يك رنگ مكمل هم استفاده كنيم. الان هر گوشه‌اي را كه ببينيد يك تم رنگي متفاوت در كنار سفيد هست.

مبل استيل دوست نداشتيم بنابراين رفتيم سراغ مبل‌هاي اسپرت. مريم خيلي كاناپه دوست داشت اما چون هال خانه دراز است، نمي‌شد دو تا كاناپه روبه‌روي هم گذاشت. برای همین مبل ال تهیه کردیم. همه‌جا را براي پيدا كردن مبلي كه دوست داشتيم، گشتيم؛ از يافت‌آباد و دلاوران تا چهاردانگه و جاجرود. آخرش اين را از يك كارگاه در چهاردانگه خريديم. مي‌خواستيم رويه مبل را هم سفيد انتخاب كنيم اما از چرك شدنش ترسيديم. روكش را خاكستري روشن گرفتيم و به جايش فروشنده را مجبور كرديم پايه‌ها را سفيد بزند.


خانواده‌هاي‌مان تا اين فرورفتگي را در هال خانه ديدند، گفتند اينجا جان مي‌دهد براي گذاشتن ويترين و بوفه. اما بوفه اصلا به سبك زندگي ما نمي‌خورد. از يكي از دوستان‌مان كه در كار ساختن كتابخانه است خواهش كرديم بيايد و براي‌مان فضا را اندازه بزند. الان اگر لپ‌تاپ‌مان را نگاه كنيد يك آرشيو كامل از عكس كتابخانه‌هايي كه سرچ كرده‌ايم داريم. هميشه مشكل‌مان اين بود كه با اين همه كتاب چه‌كار كنيم اما اين نقشه كاملا مشكل را حل كرد. كتابخانه را با روكش لترون ساختيم؛ يعني بيخود پول‌ ام‌دي‌اف نداديم. تمام قفسه‌هاي اين كتابخانه با پيچ سر هم شده و اگر روزي بخواهيم از اينجا برويم مي‌شود خيلي راحت بازش كرد و برد.

سفيد مايل به خوشبختي

 خيلي از عروس و دامادها ترجيح مي‌دهند آينه و شمعدان را جمع كنند و بگذارند توي كمد. اول فكر كرديم يك طاقچه سفيد بخريم اما هر طبقه طاقچه 200 هزارتومان بود. اين كنسول را توي يك كارگاه در جاجرود پيدا كرديم. کنسول را 170 هزار تومان خريديم و كشوهايش هم شده جاي دارو و جاكليدي!

اين كمدها خيلي كار راه‌اندازند؛ توي يكي‌ از آنها كتاب‌هاي قطع كوچك را گذاشته‌ايم، يكي ديگر جاي چادرنماز و جانماز است و كشوي آخر مخصوص ابزارهاي دم‌دستي. يك قفسه هم آن گوشه داريم كه باز تويش سي‌دي چيده‌ايم.


بيست بار رفتم و آمدم تا بالاخره ميز ناهارخوري آن جوري كه سفارش داده بوديم ساخته شد. هر روز عكس‌هايي كه سرچ كرده بوديم را براي صاحب كارگاه وايبر مي‌كردم. به جاي دو تا از صندلی ها برای آن سمتي كه رو به آشپرخانه است يك نيمكت درست كرديم. اين‌جوري وقتي توي هال مي‌نشيني نماي آشپزخانه خراب نمي‌شود. وقتي هم با ميز كاري نداريم، مي‌شود كاملا آن را به اپن چسباند و فضاي هال را بيشتر كرد.

سفيد مايل به خوشبختي


 سر فرش دعوا داشتيم! اگر مي‌خواستيم زياد خرج كنيم يك فرش دستباف خوب مي‌خريديم اما نمي‌خواستيم اينقدر پول بدهيم. مريم دلش فرش اسپرت مي‌خواست ولي آخر سر فكر كرديم به جاي گليم و گبه يك فرش خوشگل ماشيني بيندازيم.

سفيد مايل به خوشبختي


هميشه دنبال يك چيز هيجان‌انگيز مي‌گشتيم كه بشود حوله و وسايل حمام را تويش گذاشت. اين را در فتوشاپ طراحي كردم و دادم ساختند. بالايش هم يك آينه قدي گذاشتيم. در حمام كه جا نداشتيم اما الان اين ميز و آينه كاملا كارمان را راه مي‌اندازد.

سفيد مايل به خوشبختي


ايده ميز را از فيلم‌هاي ژاپني گرفتيم. خيلي براي ما كه هردوي‌مان نويسنده‌ايم كاركرد دارد. مي‌تواني لپ‌تاپت را بگذاري رويش و راحت كلي چيز بنويسي؛ حتي مي‌شود روي آن صبحانه خورد. رويش هم چند تا دكوري نوستالژيك گذاشتيم؛ يك ظرف بادكنک، يك ظرف تيله و يك انار فيروزه‌اي. خانه كوچك ما ويوي بيروني خيلي خوبي ندارد بنابراين سعي كرديم براي خودمان يك ويو ايجاد كنيم. اينجا ويوي خانه ماست! دوست داريم اسمش را بگذاريم فيروزه‌خانه. به سبك خانه‌هاي قديمي يزد كه هر بخشش يك اسمي دارد.

سفيد مايل به خوشبختي

اين سبك گل ريز انگليسي الان خيلي مد شده. ما هم سعي كرديم توي انتخاب خرده‌ريزها ازش استفاده كنيم. تركيبش با رنگ آشپزخانه چيز خوبي از آب درآمد.

سفيد مايل به خوشبختي


عكس توي تابلوها را قبلا سرچ كرده بودم. از يكي از دوستانم خواستم عكس را براي‌مان اديت كند. بعد هم پرينت گرفتم و خودم پاسپارتو كردم و قاب گرفتم؛ بدون هيچ هزينه اضافي.

سفيد مايل به خوشبختي
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1394/06/25
بد نبود، اما بهتر از اینم میشد!
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1394/06/25
مطمینید خونتون کوچیکه ؟؟؟؟!!!!!!!
نسبت به چی کوچیکه پنت هاوس های فرشته یا 50 متری های نواب
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1394/06/26
منم اگه همچین خونه بزرگی داشتم خلاق میشدم
به نظر من که دکور خاصی نداشت
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1394/06/26
خونه ما 100 متر آشپزخونه نصف اینه اونوقت این 85 متره
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1394/06/29
حالا خیلی دکوراسیون خوبی نیست....
خیلی بهتر از اینها میشه خونه های کوچیک رو دکوراسیون کرد
اینقدرها نیست که بخوای ازشون گزارش تهیه کرد
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1394/06/30
ممنون. به نطرم جالب بود
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1394/06/30
چقدر غیراخلاقی نظر دادن دوستان.به نظرم اصل گزارش، رسوندن خلاقیت و فکر کردن و روحیه مشارکت زوج هاست.و اینکه بدون هزینه خیلی آنچنانی خونه ای رو که دوست داری دکوراسیون کنی.این سلیقه شخصیه اوناست.شاید اونا هم از سبک خونه شما خوششون نیاد.
پاسخ ها
فرزانه
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۶
خوب ما هم نظرمونو دادیم دیگه، از اونا که نظر نخواستیم برای مارو بپسندن یا نه، والااااا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کالازم_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان