خبرهای خوش مسکنی برای کارگران
۲۴۵۳۳۵
۲۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۷
۱۶۷۰۲ 
سال گذشته 1874 نفر در محیط کار جان باختند، پیگیری مسکن اجتماعی در جلسه با آخوندی، معرفی مشمولان با وزارت رفاه است و انتشار "اوراق حق تقدم" دریافت وام توسط صندوق کارآفرینی امید، گزیده ای از اخبار این هفته تعاون و کار بود.
خبرگزاری تسنیم: سال گذشته 1874 نفر در محیط کار جان باختند، پیگیری مسکن اجتماعی در جلسه با آخوندی، معرفی مشمولان با وزارت رفاه است و انتشار "اوراق حق تقدم" دریافت وام توسط صندوق کارآفرینی امید، گزیده ای از اخبار این هفته تعاون و کار بود.

یکی از اخبار مهم این هفته تعاون و کار از سوی نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اعلام شد. مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از انتشار "اوراق حق تقدم" توسط صندوق متبوع خود خبر داد و خاطرنشان کرد: دارندگان این اوراق از اولویت دریافت تسهیلات صندوق برخوردار می شوند.

خبر بعدی از سوی امید شنعه، مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران بود. وی از افتتاح فاز جدید عرضه کالای ایرانی در پارک ارم خبر داد و گفت: برنامه ریزی برای برگزاری 4 بازار محصولات ایرانی در نیمه دوم سال را داریم.

شنعه با بیان اینکه عمده محصولات عرضه شده در این بازار، پوشاک،کیف،‌کفش، صنایع دستی و مواد غذایی و لوازم التحریر است، گفت: متأسفانه بخشی از لوازم التحریر موجود در بازار خارجی است. بخش نوشت‌افزار در کشور سروسامان ندارد و با وجود تولید داخلی هنوز درصدی از نوشت‌افزارها به لوازم التحریر خارجی اختصاص دارد که ضرورت حمایت سازمان های دولتی را می طلبد.

 اعلام میزان عیدی امسال کارگران از 1.4 تا 2.1 میلیون تومان، خبر بعدی حوزه تعاون و کار بود؛ عیدی آخر سال کارگران برای سال جاری بر اساس قانون کار تعیین می‌شود. براین اساس حداقل دستمزد کارگران 712هزار تومان بوده که طبق قانون حداقل عیدی دو برابر حقوق پایه یعنی 1 میلیون و 424 هزار تومان و حداکثر آن 2 میلیون و 137 هزار تومان خواهد بود.

 خبر بعدی مربوط به پیگیری مسکن اجتماعی در جلسه ربیعی با آخوندی و معرفی مشمولان از سوی وزارت رفاه بود.

علی ربیعی درباره آخرین وضعیت مسکن اجتماعی یا همان مسکن امید کارگران گفت: در حوزه مسکن اقدامات زیادی در دولت تدبیر انجام شده است؛ به‌طور مثال حدود 465 هزار و 323 واحد از واحدهای مسکونی با کمک حوزه تعاون در اجرای پروژه‌های مسکن مهر و متعارف طی دولت یازدهم تحویل داده شد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به تازگی جلسه‌ای را با وزارت راه و شهرسازی برگزار کردیم گفت: تسهیلات مسکن اجتماعی به دهک‌های پایین جامعه پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین حمایت و توانمندسازی خانوارهای نیازمند با تأمین مسکن به تعداد 26 هزار واحد و تأمین مسکن معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی به تعداد 42هزار و 881 نفر را در دستور کار داشته ایم.

عدم‌ذکر افزایش 20هزار تومانی حق مسکن کارگران در بخشنامه مزدی 94 این بهانه را به دست مسئولان داده که اعلام کنند: مگر قرار است "حق مسکن افزایش یابد؟"همین موجب شده تا ابهام برای اجرایی شدن این مصوبه بیشتر از قبل شود.

خبر دیگر از سوی سید حسن هفده‌تن، معاون روابط کار اعلام شد که با اشاره به اینکه حدود 90 درصد حوادث ناشی از کار در واحدهای تولیدی و صنعتی فاقد کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار رخ می‌دهد، گفت: میانگین فوت ناشی از کار سال گذشته 5 نفر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه تنها 4درصد نیروی کار آموزش ایمنی را فرا گرفته اند افزود: حل مشکلات ریشه ای حوادث ناشی از کار یکی از برنامه‌های اصلی وزارت کار است. نیروی کار باید بداند در محیط کار در میدان جنگ است و بداند چه کاری باید انجام دهد تا از رفتار پرخطر خود را محافظت کند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج