بازداشت سارقان متجاوز
۲۵۱۲۳۴
۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۸
۳۷۵۳۷
اعضای باند دو نفره سارقان خانه که در جریان سرقت های دنباله دار خود اقدام به آزار و اذیت زنان خانه دار می کردند شناسایی و دستگیر شدند. سر دسته باند در عملیات تعقیب و گریز پلیسی کشته شد.
خبرگزاری مهر: اعضای باند دو نفره سارقان خانه که در جریان سرقت های دنباله دار خود اقدام به آزار و اذیت زنان خانه دار می کردند شناسایی و دستگیر شدند. سر دسته باند در عملیات تعقیب و گریز پلیسی کشته شد.

۱۳ مرداد ۹۴ از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت منزل در طبقه اول یک مجتمع مسکونی در منطقه شرق تهران به کلانتری ۱۴۷ گلبرگ اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و بررسی های اولیه ، شاکیه در اظهاراتش عنوان داشت: سارق از طریق بالکن وارد خانه شد و علاوه بر سرقت وجوه نقد و طلا و جواهرات قصد آزار و اذیت مرا داشت که در ادامه مرا در داخل کمد دیواری حبس و پس از سرقت، از محل متواری شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مقرون به آزار و اذیت" و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران ، پرونده برای  رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "بعد از ظهر ۱۳ مرداد ماه  در حال استراحت در داخل خانه بودم که ناگهان جوانی قد بلند با چهره ای نسبتا سیاه از طریق بالکن وارد خانه شد  در حالیکه در خانه تنها بودم ، این جوان با تهدید شوکر و چاقو به سمت من آمد ؛ متوجه شدم که قصد آزار و اذیت مرا دارد و به همین علت با او درگیر شدم ؛ او در حالیکه مرا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می داد ، به زور مرا در داخل کمد دیواری یکی از اتاق ها حبس کرد . پس از دقایقی ، موفق شدم تا با فشار درِ کمد را باز کنم که در همین زمان ، جوان مهاجم از طریق همان راه ورودش به خانه ( بالکن ) فرار کرد . بسیار ترسیده بودم بگونه ای که قادر به انجام هیچ کاری نبودم ؛ پس از گذشت مدت کوتاهی ، در بازرسی وسایل خانه متوجه شدم که لب تاپ ، تب لت ، گوشی تلفن همراه ، وجوه نقد و طلا و جواهراتم ، همگی  به سرقت رفته اند" .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با طرح شکایت ۳ شاکی دیگر ، پرونده های مشابه دیگری با موضوع "سرقت  همراه با آزار و اذیت" به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در تمامی پرونده ها ، متهم (سارق) در ساعات اداری روز ( ۰۸:۰۰ الی ۱۵:۰۰ )  از طریق بالکن طبقه اول مجتمع های مسکونی وارد منازل شده و علاوه بر سرقت اقدام به آزار و اذیت شکات کرده بود .

یکی از شکات جدید در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " پس از خروج همسر و دخترم از منزل قصد استراحت داشتم که ناگهان مردی قد بلند از طریق بالکن طبقه اول وارد خانه شد ؛ قصد اعتراض به حضور وی را داشتم که ناگهان به سمت من حمله ور شد و مرا به زمین کوبید ؛ آنزمان بود که متوجه شدم این شخص قصد آزار و اذیت مرا دارد و در ادامه با تهدید شوکر و چاقو .... ؛ این شخص با سرقت طلا و جواهرات و پول های داخل خانه ، به سرعت و از طریق پنجره داخل بالکن از محل متواری شد " .

با توجه به حساسیت موضوع ، رسیدگی ویژه به پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و کارآگاهان با انجام سلسله اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت منزل با شش فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف "سرقت منزل" ، "حمل و نگهداری غیرقانونی سلاح جنگی" و "موادمخدر" بنام "حمید " ( ۳۲ ساله ) شدند که اقدام به فروش گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات سرقت شده از شکات کرده بود .

با شناسایی مخفیگاه حمید در منطقه تهرانپارس(خیابان وفادار شرقی)، متهم ۲۱ شهریور دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل اما هیچکدام از شکات وی را مورد شناسایی قرار ندادند .

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از سرقتی بودن طلا و جواهرات و گوشی های تلفن همراه شکات شده بود ، اما در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشود و به مشارکت در انجام سرقت ها با یکی دیگر از مجرمان سابقه دار منزل بنام "محمـد " ( ۳۲ ساله ) شد .

حمید در اعترافات خود به کارآگاهان عنوان داشت: در زمان سرقت ، من در داخل ماشین منتظر محمد باقی می ماندم و اصطلاحا از محل مراقبت می کرم ؛ محمد نیز با شناسایی محل های سرقت -در طبقات اول مجتمع های مسکونی- به تنهایی وارد خانه ها می شد و سرقت ها را انجام می داد .

با شناسایی محمد، تصاویر وی از بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی استخراج و اینبار تمامی شکات پرونده این مجرم سابقه دار را مورد شناسایی قرار دادند.

با شناسایی مخفیگاه و محل های تردد محمد در پردیس جاده دماوند ، بومهن و رودهن ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی با یک دستگاه خودرو پژو پرشیا خاکستری در حال تردد است.

با شناسایی خودرو و محل تردد متهم در بزرگراه تهران - پردیس، کارآگاهان این بزرگراه را تحت مراقبت های پلیسی خود قرار داده سرانجام ۸ مهر ماه متهم در زمان تردد در بزرگراه ( مسیر تهران به پردیس ) مورد شناسایی قرار گرفت .

کارآگاهان قصد دستگیری محمد در محل عوارضی را داشتند بزرگراه را داشتند که وی با اطلاع از حضور کارآگاهان در محل ، به صورت ناگهانی تغییر مسیر داده و در مسیر خلاف حرکت خودروهای عبوری و به سمت تهران اقدام به فرار کرد.

تعقیب و گریز میان کارآگاهان و متهم در مسیر خلاف حرکت خودروهای عبوری در بزرگراه آغاز شد و محمد بدون توجه به دستور ایست کارآگاهان و شلیک تیرهای هوایی ، همچنان به فرار خود ادامه داد تا اینکه سرانجام  کارآگاهان با هدف قرار دادن خودرو ، خودرو پرشیا را از ناحیه لاستیک مورد اصابت چندین گلوله قرار داده اما با وجود توقف خودرو ، متهم همچنان قصد داشت تا به صورت پیاده از محل متواری شود .

کارآگاهان برای متوقف کردن محمد، چندین تیر هوایی دیگر شلیک کرده اما او بدون توجه به دستور ایست و شلیک تیرهای هوایی قصد داشت تا ضمن عبور از عرض بزرگراه و رفتن به سمت جاده قدیم دماوند، به سمت منطقه خرم دشت متواری شود.

سرانجام در زمان عبور متهم از موانع سیمانی پیش بینی شده در وسط بزرگراه، وی مورد هدف گلوله ی کارآگاهان قرار گرفته و از ناحیه ران پا مجروح می شود؛ با توجه به اصابت گلوله به ناحیه سفید ران و به علت شدت خونریزی شدید، با وجود حضور تیم اورژانس در محل و انتقال متهم به بیمارستان، "محمد" فوت کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: دیگر متهم پرونده، با قرار قانونی صادره زا سوی مقام قضائی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و تحقیقات برای  شناسایی دیگر جرایم ارتکابی توسط متهمین پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج