کی‌روش: مقابل عمان فقط جنگیدیم
۲۵۲۷۰۵
۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۱
۲۹۱۸۰ 
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان این نکته اذعان کرد که تیم ملی عمان نمایش بهتری نسبت به تیم او داشته است.
خبرگزاری تسنیم: کارلوس کی‌روش پس از تساوی یک - یک تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نتیجه خوبی را مقابل عمان کسب کردیم، آنهم در مسابقه‌ای دشوار در بیرون از خانه. با این حال باید بگویم عمان در این دیدار بهتر بازی کرد.

وی با طرح این مدعا که تیمش 90 دقیقه مقابل عمان جنگیده است، افزود: یک امتیاز می‌تواند برای هر دو تیم ایران و عمان به نوعی یک پاداش باشد.

شرایط نامساعد آب و هوای عمان روی کیفیت بازیکنان ما تأثیر منفی گذاشت
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که دلیل بازی ضعیف ایران به خاطر شرایط آب و هوایی بود یا درگذشت هادی نوروزی، تصریح کرد: به دو دلیل تیم عمان برتر میدان بود، اولاً که آنها میزبان مسابقه بودند و برای کسب سه امتیاز باید نهایت تلاش خود را انجام می‌دادند و مورد اصلی شرایط آب و هوایی عمان بود. ما برای اینکه در هوای شرجی اینجا به مشکل نخوریم تیم را به دبی بردیم و چند جلسه تمرین در آنجا داشتیم. با این حال دیدید شرایط نامساعد آب و هوای عمان روی کیفیت بازیکنان ما تأثیر منفی گذاشت.

بازیکنانم انتظارات را برآورده نکردند
کی‌روش با تأکید بر اینکه ایران در بازی برابر عمان پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شد، خاطرنشان کرد: مسلماً بازیکنان ما با عملکردشان انتظارات را برآورده نکردند. همان‌طور که گفتم شرایط آب و هوایی کار را برای بازیکنان ایران بسیار دشوار کرد، با این حال بازیکنان ما از قدرت ذهنی خود با وجود اینکه از نظر فیزیکی اُفت کرده بودند، خوب استفاده کردند و به خاطر همین هم بود که ما بعد از دریافت گل به شرایط بازی برگشتیم و توانستیم با زدن گل تساوی یک امتیاز کسب کنیم.

کارمان سخت است اما می‌توانیم در بازی‌های پیش رو به امتیازات لازم برسیم
وی یادآور شد: ما چهار بازی دیگر پیش رو داریم که سه مسابقه آن در تهران و پیش روی تماشاگران خواهد بود که می‌توانیم در این بازی‌ها به امتیازات لازم برسیم، هر چند که کارمان سخت است.

هافبک‌های تیم ملی در نیمه اول نتوانستند میانه میدان را کنترل کنند
کی‌روش در پاسخ به این سؤال که چرا تیم ایران در نیمه اول دفاعی بازی می‌کرد و چه تغییراتی رخ داد که شرایط در نیمه دوم بهتر شد، گفت: شکی نداریم که ایران بازی خوب انجام نداد. در نیمه اول سیستم پنج نفره دفاعی ما فشار زیادی را تحمل کرد و هافبک‌های تیم ملی نتوانستند میانه میدان را کنترل کنند، اما با تغییراتی که در نیمه دوم دادیم سعی کردیم که کنترل بازی را در میانه زمین به دست بگیریم.

بازیکنانم طراوت لازم را نداشتند
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: ما شاهد این بودیم که بازیکنان ایران از نظر فیزیکی طراوت لازم را نداشتند. سعی کردم در نیمه دوم روی مسائل انگیزشی و روحی و روانی بازیکنان کار کنم که در این امر موفق بودیم.

در ایران شانس برتری مقابل عمان را داریم
کی‌روش به این سؤال که فکر می‌کند چرا تیم ملی ایران نتوانسته در 14 سال گذشته تیم عمان را شکست دهد، این‌طور پاسخ داد: (در این لحظه کی‌روش درخواست یک سکه از خبرنگاران کرد) من با سکه مثالی برای شما می‌زنم. یک طرف سکه 14 سال شکست‌ناپذیری عمان مقابل ایران است که با تساوی امروز این شکست‌ناپذیری حفظ شد و شما این روی سکه را دیدید. می‌خواهم شما آن روی سکه را هم ببینید. ما در جریان رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 و جام ملت‌های 2019 آسیا توانستیم یک امتیاز خوب کسب کنیم و صدرنشین گروه بمانیم. وقتی که در تهران با عمان بازی خواهیم کرد این شانس را داریم که آنها را شکست دهیم هرچند بازی بسیار دشواری خواهد بود.

ایران مانند آرژانتین و برزیل است
وی در پاسخ به این پرسش که در گذشته فوتبال ایران بازیکنانی همچون خداداد عزیزی، احمدرضا عابدزاده و امثال آنها را داشت، اما امروز شاهد حضور بازیکنان سرشناس محدودی در این تیم هستیم و در این میان دعوت برخی نیز تکراری شده است، افزود: ایران مانند آرژانتین و برزیل است و زمانی که بازیکنی مثل مسی و رونالدو پیدا می‌کنیم، تغییرشان نمی‌دهیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج