طوفان و بارش باران در چند استان کشور
۲۵۲۸۸۱
۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۹
۱۷۴۶۹
توفان شدید و بارش تگرگ در بیشتر شهرهای استان مازندران موجب قطعی برق و آبگرفتگی معابر شد.
خبرگزاری صدا و سیما: توفان شدید و بارش تگرگ در بیشتر شهرهای استان مازندران موجب قطعی برق و آبگرفتگی معابر شد.
 
مدیرکل هواشناسی استان مازندران گفت: بارش تگرگ از رامسر شروع شد و تا نکا ادامه داشت.داداشی گفت: بیشترین میزان بارندگی درشهرهای نوشهر، نور و ساری بوده است.  
 
وی همچنین شدت توفان ساعاتی پیش را در شهرهای مازندران بین 75 تا 90 کیلومتر در ساعت اعلام کرد.  
 
همچنین مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: بر اثراین توفان درشهرستانهای ساری، جویبار، نکا و بابل به سقف برخی از خانه ها از جمله اداره کل هواشناسی مازندران خسارت وارد شد.  
 
احمدی گفت: درشهرستانهای ساری، جویبار، نکا، بابل، فریدونکنار و بابلسر شاهد قطعی برق وافتادن درخت بودیم. وی همچنین گفت: دراکثر شهرهای مازندران ابگرفتگی معابرداشتیم.اداره کل هواشناسی استان مازندران ادامه این وضعیت را تا یکشنبه هفته آینده پیش بینی کرد.   
 
بارش شدید باران و آبگرفتگی برخی معابر رشت  
 

بارش شدید باران که از شب گذشته در رشت آغاز شده و همچنان ادامه دارد باعث آبگرفتگی برخی خیابان ها در رشت و لاهیجان شد.   
 
به گفته افشین عزیزی مدیر کل مدیریت بحران استانداری گیلان این بارندگی ها تاکنون هیچ خسارتی در بر نداشته است.مدیر کل هواشناسی گیلان هم اضافه کرد : بارش باران تا یکشنبه آینده ادامه دارد.
 
بارش باران و وزش باد شدید در زنجان
 
زنجان با بارش باران و وزش باد شدید همراه است.
 
کارشناس اداره کل هواشناسی گفت : بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید تا عصر امروز در زنجان ادامه خواهد داشت.
 
سلطانی افزود : سرعت وزش باد در برخی مناطق به 70 کیلومتر بر ساعت رسیده است.
 
مرکزی مدیریت بحران استان نیز از وقوع سیل در روستاهای زنجان خبر داد.فرمانده پلیس راه زنجان نیز گفت : با آغاز بارش باران از صبح امروز تمامی جاده های استان زنجان لغزنده است.سرهنگ شیر محمدی با بیان اینکه جاده های استان با کاهش دید افقی همراه است از رانندگان خواست قبل از ورود به جاده از وضعیت جاده ها اطلاع پیدا کنند.   
 
هشدار وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در خراسان رضوی  
 
وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در خراسان رضوی هشدار داده شد.
 
اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی امروز اعلام کرد : بر اساس آخرین نقشه ها ی هواشناسی از بعد از ظهر امروز  تا اوایل وقت فردا وقوع و تقویت بارشهای رگباری توام با رعدو برق در نواحی مستعد بارش تگرگ به ویژه در نیمه شمالی و نواحی غربی پیش بینی شده است.
 
بر این اساس با توجه به رگباری بودن بارشها ، احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی در مناطق دور از انتظار نیست که بیشترین احتمال  آن در مناطق مستعد درگز، قوچان به ویزه باجگیران و کلات نادری است.
 
همچنین در 72 ساعت آینده  وزش باد نسبتا شدید تا شدید همراه با گردو خاک و کاهش دید در استان به ویژه نواحی شمالی و کاهش دمای روزانه و شبانه پیش بینی شده است.   
 
نخستین بارش پاییزی در لرستان و خوشحالی مردم
 

نخستین بارش پاییزی در لرستان موجب خوشحالی مردم این استان شد.   
 
نخستین بارش پاییزی دراستان لرستان که از عصر دیروز آغاز شد و تا دیشب ادامه داشت، موجب تلطیف هوا و خوشحالی مردم بویژه کشاورزان شد.   
 
بارشهای 24 ساعت گذشته همچنین موجب آب گرفتگی معابر عمومی در شهرستانهای پلدختر و خرم آباد شد.   
 
هواشناسی لرستان اعلام کرد در پی فعالیت این سامانه بارشی در لرستان طی شبانه روز گذشته شهرستان پلدختر و ایستگاه ریمله خرم آباد با 25 و 15 میلی متر به ترتیب بیشترین و شهرستان ازنا با یک میلی متر کمترین بارش را داشته اند.   
 
به گزارش هواشناسی لرستان بر اثر ورود این سامانه بارشی به استان دمای هوا کاهش یافت بطوریکه در برخی نقاط لرستان از جمله شهرستان پلدختر دما تا 9 درجه سانتی گراد کاهش یافته است.   
 
خسارت بارش تگرگ در پلدختر    
 
بارش تگرگ به مزارع، منازل و باغ های شهرستان پلدختر خسارت وارد کرد.   
 
فرماندار پلدختر گفت: بارش شدید باران و تگرگ که از ساعت 18 دیروز آغاز شد همچنین آبگرفتگی معابر عمومی را درپی داشت.   
 
نورالدین درمنان افزود: بارش تگرگ با دانه های درشت علاوه بر ایجاد رعب و وحشت باعث شکستن شاخه های درختان و شیشه برخی منازل شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج