تولید و ورود قرص‌ روانگردان با مارک ایرانی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۵۳۵۸۰
۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۵
۱۰۷۹۳
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در حال حاضر قرص‌های روانگردان در خارج از کشور با مارک ایرانی تولید و در داخل توزیع می‌شوند که هدف آن، گرایش جوانان کشور به سمت این مواد است.
خبرگزاری ایسنا: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در حال حاضر قرص‌های روانگردان در خارج از کشور با مارک ایرانی تولید و در داخل توزیع می‌شوند که هدف آن، گرایش جوانان کشور به سمت این مواد است.

علیرضا جزینی در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری‌های مشترک میان دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر و دانشگاه علم و فرهنگ، ضمن بیان آنکه مهارت‌ها به سه دسته فنی، ادراکی و انسانی تقسیم می شوند، عنوان کرد: مهارت فنی در حوزه مدیریت باید 20 درصد و در سایر حوزه‌ها 80 درصد نقش داشته باشد؛ به همین ترتیب باید مهارتهای فنی را به عنوان موضوع غالب در سیستم آموزشی کشور وارد کرده و به آن توجه داشته باشیم زیرا در حال حاضر دنیا نیز به این مهارت‌ها توجه ویژه داشته اما در ایران اینطور نیست.

وی در ادامه ضمن اشاره به آنکه مهارت‌های اجتماعی نیز باید در کشور ارتقا یابند، اظهار کرد: در حال حاضر مهارت‌های زندگی، فرزندپروری از نقایص سیستم آموزشی کشور هستند به این ترتیب باید به مهارت‌های اجتماعی که اساسا نماد آن در حوزه مشارکت‌های اجتماعی بوده و یکی از مولفه‌های مهم آن اعتماد اجتماعی است توجه ویژه شود که در حال حاضر این مساله توسط ستاد مبارزه با موادمخدر در حال پیگیری است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر همچنین ضمن تاکید بر آنکه موادمخدر موضوع حساسی است که در حال حاضر دشمن به وسیله آن جوانان کشور را نشانه گرفته است، گفت: به دلایل مختلف در شیوع‌شناسی‌ها و نظرسنجی‌های دانشگاه‌های مختلف کشور نشان داده می شود که تلاش دشمن، گرایش جوانان ایرانی به سمت موادمخدر است.

جزینی در ادامه ضمن ابراز تاسف از آنکه در حال حاضر باور غلطی در بین برخی از دانشجویان دختر و پسر مبنی بر اینکه مصرف مواد محرک و روان‌گردان‌ها اعتیادآور نیست، در حال گسترش است، افزود: در شش ماهه اول سال جاری 324 تن موادمخدر به همراه 111 کارگاه ساخت شیشه ، 1100 کیلو مواد صنعتی و 12 میلیون عدد قرص و آمپول روانگردان در کشور توسط ستاد شناسایی و منهدم شدند.

وی در ادامه عنوان کرد: ترامادول، متادون و ... از جمله موادی هستند که خیلی راحت در کشور به طور غیرمجاز وارد و در بین دانش‌آموزان و دانشجویان توزیع می‌شوند، به همین دلیل این کشفیات امری بسیار مهم است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: متاسفانه در این شرایط ما برای مواد صنعتی هیچ پروتکل درمانی نداریم و تمامی پروتکل‌های ما برای موادمخدر سنتی است که این موضوع عوارض و خطراتی برای نسل جوان به دنبال خواهد داشت.

جزینی در ادامه ضمن اشاره به جلسه مفصل هفته گذشته ستاد مبارزه با موادمخدر با وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: هفته گذشته جلسه‌ای را با آموزش و پرورش برگزار کردیم تا بتوانیم موضوع پیشگیری اولیه اعتیاد را در حوزه دانش آموزی نیز گسترش دهیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 67 درصد دانشجویان مصرف‌کننده موادمخدر و محرک اولین تجربه شان مربوط به دوران دانش آموزی بوده است که چنانچه از این مساله غفلت کنیم و پیشگیری از آن را در دستور کار خود قرار ندهیم حتی کارآفرینی نیز در کشور نتیجه‌بخش نخواهند بود.

کاهش تولید در پی شیوع مصرف مواد مخدر در محیط ‌های صنعتی

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: همان‌طور که در حال حاضر اعتیاد در محیط‌های صنعتی و کارگری شیوع یافته که نتیجه این مساله کاهش تولید است.

جزینی ادامه داد: همچنین ستاد مبارزه با موادمخدر جلساتی را با فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری داشته است تا بتوانیم در دانشگاه‌های تابع وزارت علوم نیز فعالیت خود را به منظور پیشگیری‌های اولیه امر اعتیاد گسترش دهیم.

مصرف موادمخدر و یا محرک علت 25 درصد قتل‌های گزارش شده


وی همچنین ضمن تاکید بر آنکه مصرف روانگردان‌ها فرد را به سمت توهم و در نهایت ابتلا به جرم و جرائم می‌برد، افزود: در حال حاضر علت 25 درصد از قتل‌های گزارش شده در کشور مصرف موادمخدر و یا محرک است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته علت برخی جرائم نیز ناشی از مصرف مواد بوده است به طوریکه در حال حاضر به این نتیجه رسیده‌ایم که اولین آسیب اجتماعی در کشور مصرف موادمخدر است زیرا این مواد منشا بسیاری از جرائم هستند.

3 درصد دانشجویان مصرف کننده مواد مخدر هستند


جزینی همچنین عنوان کرد: در حال حاضر حدود سه درصد دانشجویان (به طور دقیق 2.6 درصد) مصرف‌کننده مواد هستند که این مساله حتی در دانشجویان پزشکی نیز صدق می‌کند.

وی در ادامه با تاکید بر آنکه در ستاد مبارزه با موادمخدر معتقدیم مبارزات باید پشتوانه علمی داشته باشند، افزود: تشکل‌های دانشجویی در مبارزه علمی با موادمخدر می‌توانند ما را همراهی کنند. برای مثال زمانی که در دانشگاهی مانند علم و فرهنگ حدود هفت هزار دانشجو در حال تدریس هستند جامعه هدف ما تنها این تعداد نبوده بلکه حدود 4 برابر آن است زیرا چنانچه موفق عمل کنیم حداقل چهار نفر از اطرافیان دانشجو نیز از مصرف و گرایش به اعتیاد مصون خواهند ماند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: پیشگیری، درمان، کاهش آسیب، حمایت اجتماعی، صیانت و توانمندسازی که اشتغال نیز یکی از مولفه‌های آن است از مسائلی است که باید طی تفاهمنامه منعقد شده با دانشگاه علم و فرهنگ در این دانشگاه پیگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در دانشگاه‌های بزرگتر مبحث کاهش آسیب نیز مورد بحث است اما در این دانشگاه تمرکز اصلی بر پیشگیری است، گفت: به منظور دسترسی‌های بهتر سایتی را در ستاد مبارزه با موادمخدر راه‌اندازی کردیم که به موجب آن کارکنان دولت موظف هستند شش ساعت آموزش جلوگیری از مصرف مواد را ببینند که در حال حاضر حدود 420 نفر توسط این سایت در حال آموزشند که دانشجویان و کادر این دانشگاه نیز می‌توانند از این سایت استفاده کرده و پس از گذراندن دوره‌های آموزشی موجود در آن گواهی آن را نیز دریافت کنند.

لزوم گنجاندن 2 واحد درس پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه‌ها

جزینی در خصوص اختصاص دو واحد درسی به منظور پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: در حال حاضر رشته پیشگیری از اعتیاد را به تصویب رسانده و وزارت علوم نیز آن را ابلاغ کرده است به طوریکه اکنون برخی از دانشگاه‌های کشور در حال تدریس این رشته هستند اما حتی اگر نتوانیم این رشته در سراسر کشور گسترش دهیم نیاز است که دو واحد درسی ویژه پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه‌ها گنجانده شود.

وی ادامه داد: مساله اعتیاد تنها مساله جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه اکنون 170 کشور جهان با مساله اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند به طوریکه کشور آمریکا بیشترین مصرف را به خود اختصاص داده است و به این ترتیب مساله مصرف موادمخدر حتی برای کشورهای جهان اول و توسعه یافته نیز تبدیل به معضل شده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در ادامه با تاکید بر اینکه تمامی عناوین پژوهشی و یافته‌های ستاد مبارزه با موادمخدر بر روی سایت ستاد قرار گرفته‌اند، افزود: همچنین به طور ویژه مطالبی در حوزه مطالبات شیوع شناسی، آسیب‌شناسی و ... بر روی سایت ستاد قرار دارند.

وی در ادامه به مفاد این تفاهمنامه که لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی در عرصه پیشگیری است اشاره کرد و گفت: مساله بانک اطلاعاتی با همکاری قابل اجراست و ما در تلاش هستیم که خود دانشجویان در این حوزه وارد و به پیشگیری از مواد ترغیب شوند.

جزینی در ادامه ضمن ابراز امیدواری از آنکه در سال گذشته تاکنون موجی از عناوین پیشنهادی دانشجویان در حوزه پیشگیری از موادمخدر برای پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها به راه افتاده است، ادامه داد: در حال حاضر 6700 موضوع مختلف که دانشمندان و کارشناسان بر روی آنها کار کرده‌اند و همچنین طرح‌های تحقیقاتی از گذشته تاکنون به عنوان منابع تحقیقاتی برای دانشجویان علاقه‌مند به ارائه تحقیق و پژوهش در این حوزه بر روی سایت مبارزه با موادمخدر قرار گرفته و علاوه بر آن شایان ذکر است که اکنون سه فصلنامه علمی و پژوهشی، علمی ترویجی و علمی تخصصی در ستاد مبارزه با موادمخدر منتشر می‌شود که دانشجویان می‌توانند از آنها نیز استفاده کنند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در پایان ضمن بیان آنکه ستاد مبارزه با موادمخدر می‌تواند از ظرفیت‌های نمایشگاه‌های برپا شده در این دانشگاه استفاده کرده و همچنین بحث مددکاری اجتماعی نیز مساله بسیار مهمی در مصرف مواد و پیشگیری از آن است، گفت: گمان می‌کنم با توصیفات ارائه شده از دانشگاه علم و فرهنگ بتوانیم در شش ماهه باقی مانده سال جاری اقدامات موثری را در حوزه پیشگیری در این دانشگاه به انجام برسانیم.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر