پاپ عذرخواهی کرد
۲۵۵۰۷۱
۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۰
۱۰۵۶۸ 
پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در اقدامی کم‌سابقه به خاطر رسوایی‌های اخیر در واتیکان یا رم پوزش خواسته است.
فرارو: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در اقدامی کم‌سابقه به خاطر رسوایی‌های اخیر در واتیکان یا رم پوزش خواسته است.

پاپ فرانسیس در خطبه هفتگی خود در میدان سن پیتر واتیکان اشاره‌ای به این رسوایی‌ها نکرد و تنها از عموم به خاطر آنها پوزش خواست.

سخنان پاپ و عذرخواهی او باعث شده تا تحلیلگران تلاش کنند بدانند منظور پاپ، چه رسوایی‌هایی بوده است.

باور بر این است که اشاره رهبر کلیسای کاتولیک به برکناری کشیش ارشد لهستانی است که پس از آن که در آستانه یک نشست مهم کلیسا اعلام کرد همجنسگرا است، از سمت خود برکنار شد.

همچنین گفته می‌شد که یکی دیگر از رسوایی‌های مورد اشاره پاپ، استعفای شهردار رم بوده که سخنگوی پاپ فرانسیس گفته است منظور پاپ به این اقدام شهردار رم برنمی‌گردد.

فدریکو لومباردی، سخنگوی پاپ به خبرنگاران گفت که عذرخواهی پاپ، "وسیع و عمومی" بوده ولی به شرایط و وضعیت "سیاسی" ایگناسیو مارینو، شهردار رم مرتبط نیست که به دلیل رسوایی مربوط به هزینه‌های شهرداری، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

کشیش لومباردی گفت که اشاره پاپ به رسوایی‌هایی است که مسئولیت آن با کلیسا است.

پاپ فرانسیس پیش از آغاز خطبه‌ خود گفت: " به نام کلیسا، از شما به خاطر رسوایی‌هایی که اخیرا در رم و یا واتیکان رخ داده، طلب بخشش می‌کنم."

شهردار مستعفی رم اخیرا به دلیل سرعت کند روند آماده کردن شهر رم برای سال مقدس یوبیل مورد انتقاد قرار گرفته بود. سال یوبیل، سال آمرزش گناهان و بخشش است و امسال از دسامبر آغاز می‌شود.

سال یوبیل توسط پاپ اعلام می شود، و آخرین مورد آن، در سال ۲۰۰۰ بود.

انتظار می‌رود میلیون‌ها زائر از سراسر جهان امسال به رم بروند و در رویدادهای مربوط به آن شرکت کنند.

این مراسم نیازمند برنامه‌ریزی‌های گسترده برای اسکان این افراد و تامین آب آشامیدنی و خوراک آنهاست و شهردار مستعفی رم متهم شده بود که هنوز کار جدی در این زمینه نکرده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج