ماجرای حمید طالب زاده و بازگشتش به زیرزمین
۲۵۵۱۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۱
۱۳۷۳۱ 
خیلی از موسیقی هایی که امروز تحت عنوان مجاز منتشر می شود بعضی از چهارچوب هایی که من در کارم رعایت کرده ام را رعایت نکرده اند اما آنها مجازند و من غیرمجاز! این واقعا جای تاسف دارد

برترین مجله اینترنتی ایران

یکشنبه:

*موسیقی را از چه زمانی شروع کردی؟

من از سال 76 خوانندگی را در جزیره کیش آغاز کردم و تا سال 78 در کیش فعالیت می کردم. البته آن زمان موسیقی پاپ به نوعی ممنوع بود و من در آن سال ها موسیقی سنتی را پیگیری می کردم.

بعد از سال 78 که موسیقی پاپ آزاد شد به تهران آمدم و اولین آلبوم مجوزدار من سال 79 منتشر شد که «ندای عاشقانه» نام داشت. دومین آلبوم رسمی ام هم آلبوم «چیکار کنم» بود که سال 82 وارد بازار شد.*و بعدم که «همه چی آرومه...» را منتشر کردی...

خب آن دو آلبوم موفق نبودند و دلیلش هم این بود که در عرصه مجاز منتشر شد! تهیه کننده ها و شرکت های پخش و تهیه وزارت محترم ارشاد آنقدر من را اذیت کردند که من به اجبار 5-6 سال از عرصه موسیقی دور ماندم.

در آن زمان می خواستم کارم را ادامه دهم اما تهیه کننده ها می گفتند اگر قرار بود اتفاقی برای تو بیفتد در همان دو آلبوم می افتاد و با عنوان کردن همین صحبت ها با من همکاری نکردند و من هم از آن زمان به بعد کارهایم را به صورت تراک و بدون مجوز منتشر کردم که خدا را شکر این کارها از رادیو و تلویزیون هم پخش شد و حتی در فیلم اخراجی ها هم از آهنگ «همه چی آرومه» بدون اجازه من استفاده کردند. برایم واقعا جالب است که آن موقع که اخراجی ها می خواست از ارشاد مجوز بگیرد مسوولان آهنگ من را نشنیدند؟

*مرز مجاز و غیرمجاز کجاست؟

من با واژه مجاز و غیرمجاز یک مقدار مشکل دارم. فکر می کنم مردم هستند که تعیین می کنند که یک موسیقی مجاز است یا غیرمجاز! عده ای نشستند و با سلیقه شخصی خودشان به یک موسیقی مارک غیرمجاز می زنند و به موسیقی دیگر می گویند مجاز.

موسیقی که من تولید کردم از خیلی از موسیقی هایی که امروز به عنوان موزیک مجاز مطرحند، مجازتر است و تمام چهارچوب ها را در آهنگ هایم رعایت کردم و حالا موسیقی من شده غیرمجاز و موسیقی عده ای دیگر شده مجاز!

*بعد از انتشار «همه چی آرومه» چند بار اعلام شد که آلبوم جدید حمید طالب زاده منتشر می شود اما همچنان خبری نیست...

به من گفته اند که ما به شما مجوز نمی دهیم! حتی من از دوستان خواستم که این عدم مجوز دادن به من را مکتوب اعلام کنند چون دوستان درخواست من را کتبی دریافت کره اند و اگر بخواهد کارها روی اصول پیش برود باید به من کتبی اعلام کنند که مجوز نمی دهند اما دوستان کتبا جواب نمی دهند و به صورت شفاهی به من می گویند تو ممنوع الکاری!*دلیلشان چیست؟

هیچ دلیلی برای ممنوع الکارشدن به من نگفته اند.

*فکر می کنی چرا امروز غیرمجاز هستی؟ مگر مثلا در آهنگ همه چی آرومه چه کار بدی انجام دادی که باعث ممنوع الکارشدنت شده است؟

خیلی از موسیقی هایی که امروز تحت عنوان مجاز منتشر می شود بعضی از چهارچوب هایی که من در کارم رعایت کرده ام را رعایت نکرده اند اما آنها مجازند و من غیرمجاز! این واقعا جای تاسف دارد که عده ای می نشینند و کاملا سلیقه ای برخورد می کنند. به نظر من همه باید کار کنند و بعد مردم تصمیم بگیرند که کدام موسیقی را باید گوش دهند.

*الان به مجازشدن امیدی دارید؟

من یک بار دیگر برای اخذ مجوز اقدام کردم اما متاسفانه الان ماه هاست که دوستان حتی زحمت جواب دادن به من را هم نمی کشند و فقط می گویند نامه رفته اما هنوز جوابش نیامده...*نامه کجا رفته؟

می گویند نامه رفته همان جایی که باید بره... (مکث)

*این مسائل باعث نشده که به فکر رهاکردن موسیقی بیفتی؟

من به هیچ عنوان موسیقی را رها نمی کنم. من به راحتی به اینجا نرسیده ام که بخواهم به راحتی موسیقی را رها کنم. عده ای از من خوششان نمی آید و سلیقه ای عمل می کنند و مارک غیرمجاز را به من می زنند اما من تحت هیچ شرایطی موسیقی را رها نمی کنم و ترجیح می دهم کارهایم را به صورت تک تراک با مردم خوبمان به اشتراک بگذارم. البته چند ماهی است که دست نگه داشته ام تا شاید مجوزم صادر شود و دوستان در وزارت محترم ارشاد هم این قول را به من داده اند که مجوزم صادر شود اما متاسفانه هنوز به این وعده ها عمل نشده است.
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:04 - 1391/03/23
وای خواننده ی عزیزم اینجا هم ازش مصاحبه شده ! :)
این چیزایی رو که حمید عزیز گفته بود رو تو چند تا از مصاحبه هاش شنیده بودم .

امید وارم که همیـــشه موفق باشه و بتونم توی کیش توی کنسرتش که امید وارم مجوزش رو میگره ببینم !
پاسخ ها
سی سی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۴
ببببببببببببله .....ولی به جان خودم من تو رو می شناسم!.....تو همونی نیستی که عماد طالب زاده رو هم خیلی دوست داره؟؟؟؟؟؟!!!!!
Sanaz
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۴
ببینم میشه اسم کاملت رو بگی تا بدونم کی هستی ؟
نه من عماد رو فقط بعضی از آهنگاشو دوست دارم .
من حمید عزیز رو خیلی بیشتر دوست دارم !
سی سی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
تو نوه ی همسایه بغلی ما نیستی احیانا؟!
Sanaz
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۴
نیـــدونم ! فکر نکنم ..!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:15 - 1391/03/24
مجله ی برترینها چرا کلمه ی اولم رو برداشتی از تو نظرم ؟؟؟ ها ؟
باشه عیبی نداره .
من که چیز خاصی نگفته بودم :(
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:34 - 1391/03/24
man hamid taleb zade va hamin tor eamado dos daram rasti eamado hamid baradaran ya pesar amo lotfan j bedid mamnoonnnnnnn
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:46 - 1391/03/25
نه عزیزم برادرن !
حمید جان یه برادر هم به نام علیرضا داره که ایشون تو آمریکا هستن ، و یه خواهر به نام مهناز داره !
عماد طالب زاده هم برادرشه ! خودش اینو بارها گفته . همه جا گفتن !
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:57 - 1391/03/25
همه چی آررومه خیلی بهم آرامش میده
پاسخ ها
pacific ocean
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۶
برعکس، لج منو درمیاره!!!!!!!!!!!!!
Sanaz
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۷
به منفی برای تو : pacific ocean :|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:36 - 1392/04/05
من از هردوتاشون (((عمادجون وحمید)))خوشم میاد توصیه میکنم برید وآهنگاشونو گوش کنید .........راستی همه چی آرومه خیلیم قشنگه..............اینوبرا بعضی ها گفتم که نمیدونن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج