تزئین خانه با وسایل باغبانی
۲۵۵۱۸۴
۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۱
۳۰۱۹۲
مي‌توان با استفاده از وسايل ازكارافتاده باغباني در فضاي سبز محدود خانه هم حال و هواي يك باغ بزرگ را داشت. كافي است كمي خلاق باشيد. گاهي يك بيل ساده هم مي‌تواند كلي به درد بخور باشد. بيل و بيلچه را دست كم نگيريد!
مجله منزل - ايليا كوشا : روياي داشتن يك باغ بزرگ براي مردم آپارتمان‌نشين امروزي رويايي دست‌نيافتني به حساب مي‌آيد در حالي كه مي‌توان با استفاده از وسايل ازكارافتاده باغباني در فضاي سبز محدود خانه هم حال و هواي يك باغ بزرگ را داشت. كافي است كمي خلاق باشيد. گاهي يك بيل ساده هم مي‌تواند كلي به درد بخور باشد. بيل و بيلچه را دست كم نگيريد!

بيل‌ها به فرياد مي‌رسند

دل‌تان يك ساعت خاص در حياط خانه يا پاركينگ مي‌خواهد؟ دست به كار شويد و هرچه وسيله باغباني و سبزي‌كاري داريد روكنيد. هر كدام را هم به رنگي خاص درآوريد. قيچي باغباني، داس، ماله خط‌انداز، بيلچه و هرچه كه فكر مي‌كنيد تنوع بيشتري به كارتان مي‌بخشد را روي يك زنبه باغباني (كاسه فلزي براي جابه‌جايي نشاء و خاك و. . . ) پيچ و مهره كنيد. براي عقربه‌ها هم از دو ميخ ساده مي‌توانيد استفاده كنيد. اين ساعت هيچ‌وقت زمان درست را نشان نمي‌دهد اما دكور خانه‌تان را حسابي خاص مي‌كند.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسندخیلی ساده با يك دستگاه جوش ابزارهایي كه ديگر كاربردي براي‌تان ندارد را به هم متصل كنيد. سر بيل‌ها به جاي نشيمن صندلي و ماله خط‌انداز و سرند براي پشتي. كافي است يك بار شكل صندلي را پيش خودتان مرور كنيد و بعد اجزاي دلخواه‌تان را روي هم قرار دهيد.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسنديك بيل ساده با يك صفحه آلومينيومي يا فلزي گرد با قطري كه خودتان دوست داشته باشيد. تركيب اين دو با هم براي‌تان يك ميز كاربردي وسط باغچه درست مي‌كند.كافي است بيل را از سرش توي زمين قرار دهيد و بعد وسط صفحه فلزي را با آهن‌بر بريده و به اندازه قطر دسته در بيل جا دهيد. بيل را مي‌توان با كمي سيمان در زمين ثابت كرد.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسنددر هر باغچه‌اي داشتن يك لانه ساده براي پرنده‌ها نشانه خوبي است. اين وسط با استفاده از وسايل خاص باغباني مانند بيل‌هاي دسته‌بلند و شياركش‌ها و... مي‌توانيد هم لانه‌اي براي پرنده‌هاي باغچه‌تان داشته باشيد و هم نماي جالبي به فضاي سبزتان دهيد. تير و تخته‌ها كه لانه مي‌شوند و وسایل باغباني اضافي هم پايه‌شان.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسنداگر شیلنگ‌هاي بلند باغباني‌تان تاخورده و خشك شده‌اند يا اينكه سوراخ‌هاي زيادشان ديگر امان‌تان را بريده بهتر است آنها را دور نيندازيد. فقط ديگر از آنها انتظار آبياري نداشته باشيد. با بريدن شيلنگ‌ها به قطعه‌هاي متناسب مي‌توان يك پادري پلاستيكي براي دم در پاركينگ يا انباري‌تان درست كنيد. اولين قطعه يعني دروني‌ترين لايه را به اندازه دلخواه ببريد و باقي قطعات را متناسب با آن جدا كنيد. اين شيلنگ‌ها را مي‌توان يا روي يك تكه موكت چسباند يا با سيم‌هاي فلزي به هم وصل كرد.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسندحتي لازم نيست كه واشرهاي سر و ته شيلنگ را هم جدا كنيد؛ اين‌طوري فضاي باغ و باغباني‌تان بيشتر به نظر مي‌رسد. فقط كافي است يك شيلنگ خوشرنگ انتخاب كنيد با طول نه چندان زياد. بعد از چند بار پيچيدن آن را با طناب يا نخ محكم به هم ببنديد و هرطور كه مي‌خواهيد رويش را تزيين كنيد؛ طوري كه طناب گره خورده ديده نشود.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسنداين ايده فقط مختص باغ و باغچه نيست حتي در گوشه حياط آپارتمان‌هاي امروزي هم جواب مي‌دهد. برای این کار كافي است چند نفر از همسايه‌هاي باذوق جمع شوند و با شيلنگ‌ها در و ديوار خشك خانه را به صورت گل و درخت تزيين كنند.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسنداگر زماني خواستيد از وسيله‌اي مخصوص باغباني در خانه استفاده كنيد آن را رنگ نزنيد. بگذاريد بيل يا بيلچه يا هر وسيله‌ای ديگر به همان شكل طبيعي خودش باشد. وسايل باغباني ابزاري مناسب براي قراردادن تصاوير خانوادگي هستند.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسندچنگك‌هاي خاص باغباني را مي‌توان به سادگي روي يك تخته چوب چسباند و از آن به عنوان آويز وسايل ديگر استفاده كرد. كافي است هر چنگك را از دو نقطه به تخته بچسبانيد و آن را روي ديوار پاركينگ يا انباري نصب كنيد. اين چنگك‌هاي آويزدار حتي در خانه هم كلي كاربرد دارند.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسندكافي است بيل و خط‌انداز و. . . به يك اندازه باشند. آن‌وقت آنها را از يك نقطه مركزي به هم وصل کرده و روي در فلزي ساده باغ‌تان نصب كنيد. اين درها بيشتر جنبه تزييني دارند و نمي‌توان براي محافظت از آنها استفاده كرد

بيل‌ها به فرياد مي‌رسنداگر دنبال ايده خاصي براي چراغ پاركينگ هستيد، مي‌توانيد از يك بيل از كارافتاده استفاده كنيد. براي اين كار فقط لازم است سرتاسر بيل را رنگ كرده و از پشت آن يك رشته سيم رد كنيد. بعد هم با قرار دادن يك لامپ در آن كار را تمام کنید. نماي اين چراغ بيلي خيلي‌ها را وسوسه كرده تا آن را به اتاق‌هاي خانه هم بياورند.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسندسر يك چنگك كشاورزي را خوب سنباده بزنيد و به رنگي كه مي‌خواهيد درآوريد. بعد از اين فقط يك ديوار خالي نياز است و نصب چنگك براي نگه داشتن قاشق ها و كفگيرها.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسند اگر يكي، دو تا از اين سربيل‌هاي شكسته داريد مي‌توانيد چندتايي ديگر تهيه كنيد و همه را به يك لوله فلزي يا ميلگرد جوش دهيد. براي برگ‌هاي گل فلزي باغ‌تان هم مي‌توانید از سربيل‌هاي باغباني به جاي كشاورزي استفاده كنيد. براي نصب آن هم در باغچه كافي است كمي سيمان پايش بريزيد؛ البته حواس‌تان باشد كه سيمان‌ در باغچه پخش نشود.

بيل‌ها به فرياد مي‌رسند
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج