داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش
۲۵۸۴۸۱
۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
۸۹۴۳
به گفته دانشمندان این کشف می‌تواند به یک روش کنترل تولید مثل غیرهورمونی و برگشت پذیر برای مردان منجر شود.
وب سایت نی نی بان: به گفته دانشمندان این کشف می‌تواند به یک روش کنترل تولید مثل غیرهورمونی و برگشت پذیر برای مردان منجر شود.

داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش

داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش

اکتشاف جدیدی در موش‌ها می‌تواند راه را به سمت یک روش کنترل تولیدمثل غیر هورمونی و بازگشت پذیر در مردان هموار کند. یافته‌ها که روز ۱ اکتبر به صورت آنلاین در ژورنال Science منتشر شد، به تلاش‌ها در جهت دستیابی به «قرص مردانه» گریزان، یعنی نوعی قرص ضد باروری مطمئن اما موقتی برای مردان، اضافه شد. ماساهیتو ایکاوا، محقق ارشد مطالعهٔ جدید گفت: «مهم است که ما راه مؤثر و قابل برگشتی پیدا کنیم که مردان بتوانند بر آینده تناسل خود کنترل بیشتری داشته باشند.»

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانیدپیشگیری از افسردگی بارداری با نقشه قبلی!


داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش

مادر شدن یکی از شیرین ترین تجربه های زنان است اما همین تجربه شیرین گاهی می تواند کام والدین را تلخ کند، آن هم نه تنها خانم هایی که در زندگی شان با مشکل های زیادی دست و پنج نرم می کنند بلکه هر زنی ممکن است در این دوران به افسردگی مبتلا شود و استرس های مضاعفی را متحمل شود، اما چرا؟
از بارداری به فکر مغز کودکتان باشید

داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش

کارشناسان به راه‌ها وعوامل زیادی برای رشد و تحریک مغز نوزاد و کودک نوپا اشاره می‌کنند. از غذایی که در دوران حاملگی می‌خورید تا فعالیت‌هایی که نوزاد تجربه می‌کند و در نهایت بازی‌های مختلفی که به طور فردی یا گروهی انجام می‌دهد، همه و همه در شکل‌گیری رشد مغزی نوزاد تا رسیدن به سن نوپایی و خردسالی تأثیرگذار است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانیدشایع ترین علت مرگ مادران پس از زایمان

داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش

یکی از شایع‌ترین دلایل مرگ مادران خونریزی پس از زایمان است. خونریزی‌های بعد از زایمان معمولاً بین ۳ تا ۵ درصد میان مادران شیوع دارد. به‌طورمعمول مادری که زایمان طبیعی یا واژینال دارد، تقریباً ۵۰۰ سی‌سی و مادری که زایمان سزارین دارد، تقریباً ۱۰۰۰سی‌سی خون از دست می‌دهد، ولی زمانی‌که مادر پس از زایمان بیش از این حد خون از دست بدهد، دچار خونریزی بعد زایمان شده است.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانیدتک فرزندی و ۵ نکته خواندنی


داروی ضدبارداری مردانه با کمک موش

تصور تنگناهای اقتصادی ناشی از فرزندآوری و فرزندپروری، وجه مشترک فرهنگ جوامع در زمان های مختلف بوده است به گونه ای که مخالفت با فرزندآوری به دلیل ترس از فقر صراحتا در قرآن کریم نهی شده است. در حال حاضر نیز بسیاری از پدران و مادران امروزی، خود را به داشتن یک یا حداکثر دو فرزند قانع کرده و با توجیه "مشکلات اقتصادی”  و "کاهش شادی و خوشی های زندگی اعضای خانواده” منجر به حاکمیت فرهنگ ” تک فرزندی” در خانواده ایرانی شده اند. در چنین شرایطی و درآینده ای نزدیک  جامعه ایرانی با اکثریت میانسال و سالمند روبرو خواهد بود.

ادامه مطلب را در نی نی بان بخوانید
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج