تب کنگو باز هم قربانی گرفت
۲۶۰۳۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۱
۵۲۵۷
رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل گفت: یک مازندرانی بر اثر تب کریمه کنگو جان خود را از دست داد.
خبرگزاری فارس: رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل گفت: یک مازندرانی بر اثر تب کریمه کنگو جان خود را از دست داد.

حمزه قاسمی صبح امروز در شورای بهداشت شهرستان آمل با اشاره به اینکه این فرد دامدار اهل چمستان نور بوده است، تصریح کرد: یک مورد مشکوک به این بیماری نیز در آمل گزارش شده بود که نتیجه آزمایش‌ منفی شد.

وی با بیان اینکه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با بیماری ویروسی مشترک میان انسان و دام است، یادآور شد: این بیماری ابتدا در کشور اوکراین شناسایی شد اما در سال ‌جاری در استان‌های مشهد، تهران و مازندران بیشتر از سایر مناطق کشور دیده می‌شود.

قاسمی بیان کرد: بر اثر این بیماری دو نفر در مشهد و یک نفر در مازندران جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اعلام اینکه انتقال این بیماری از طریق کنه‌ها صورت می‌گیرد، از برگزاری دوره‌های آموزشی برای پرستاران و پزشکان خبر داد و بیان داشت: این بیماری بیشتر سلامتی افرادی که با دام سروکار دارند را تهدید می‌کند.

به گفته وی، بیماری فصلی دیگر که در تابستان بروز می‌کند بیماری وبا است که با شستشوی کامل دست‌ها، میوه‌ و سبزی‌ها می‌توان از بروز آن جلوگیری کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل با تاکید بر اینکه سالانه 600 مورد گازگرفتگی حیوانات در این شهرستان گزارش می‌دهد، اظهار داشت: وضعیت سگ‌های ولگرد در آمل باید ساماندهی شود.

وی با اشاره به اینکه باید مقدماتی برای ساماندهی کامل این سگ‌ها صورت گیرد، افزود: این حیوانات سلامت جامعه شهری را تهدید می‌کنند.

قاسمی خواستار راه‌اندازی شعبه ویژه تخلفات زیست‌محیطی و بهداشتی در آمل شد و گفت: دوگانگی در صدور احکام برای متخلفان حوزه بهداشت برخورد با این عوامل را دشوار می‌کند.

وی اذعان کرد: بارها از دادگستری درخواست کردیم که یک قاضی و شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات بهداشتی درنظر بگیرد تا بتوانیم مجازات‌هایی متناسب با تخلفات داشته باشیم.   
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج