درآمدزایی پیامکی از جنس یارانه
۲۶۱۵۴۲
۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۹
۸۲۴۴
پیامک‌هایی با مضامین یارانه‌ای و واریز نرخ سود بالا، برای کسب درآمد توسط برخی‌ها از دارندگان سیم کارت‌های تلفن همراه افزایش یافته و با وجود هشدارها هنوز هم برخی‌ها به دام این کلاهبرداران می‌افتند.
خبرگزاری مهر: پیامک‌هایی با مضامین یارانه‌ای و واریز نرخ سود بالا، برای کسب درآمد توسط برخی‌ها از دارندگان سیم کارت‌های تلفن همراه افزایش یافته و با وجود هشدارها هنوز هم برخی‌ها به دام این کلاهبرداران می‌افتند.

این روزها، تعداد پیامک‌های دریافتی بی نام و نشان و بدون دعوت برای هر دارنده تلفن همراهی امری عادی شده و طی یک روز ممکن است ده‌ها پیامک برای دارندگان سیم کارت‌های اپراتورهای تلفن همراه ارسال شود، بدون اینکه بدانید این پیامک‌ها از کجا و به چه نحوی ارسال شده است.

فازغ از اینکه دارندگان سیم کارت‌های تلفن همراه نسبت به دریافت چنین پیامک‌هایی ابراز نارضایتی می کنند و معتقدند که شماره تلفن هایشان نباید در اختیار افرادی که نام و نشان آنها مشخص نیست برای ارسال پیامک قرار گیرد و درآمدزایی مخابراتی ها از این طریق باید با ابراز رضایت دارنده سیم کارت باشد، باید نسبت به ارسال این پیامک ها نظارت کافی صوررت گیرد.

برخی از پیامک‌ها حاوی مطالبی است که با وجود جذاب بودن، ترفندی برای کلاهبرداری و سوء استفاده و یا روشی برای درآمدزایی عده ای از افراد است. گرچه همواره هشدارهایی از سوی دستگاه های مرتبط اعلام می شود.  

اخیرا پیامک‌هایی یارانه ای دریافت می شود که با اطلاع رسانی از اخبار رسانه ها صورت می گیرد، با این مضمون که «اخبار دقیق یارانه را دنبال کنید: تغییرات زمان واریز یارانه ۱. تغییرات میزان واریز یارانه ۲. عضویت در سرویس پیامی صد تومان».

همچنین پیامک‌هایی هم که بیشتر جنبه گمراه کننده و سوء استفاده دارد بدین مضمون است: «واریز سود به مبلغ ۹.۸۹۷.۲۹۰ ریال بابت سپرده پس انداز... ز. ۱۴۴ را ارسال کن تا راز واریز شدنش به حسابت رو بگم. پیامی صد تومن». این پیامک در حالی ارسال می شود که مشتری برای دریافت چنین سودی باید مبلغی کلان در بانک سپرده گذاری کند.

به هر حال به نظر می رسد که هم دارندگان سیم کارت‌های تلفن همراه باید نسبت به دریافت چنین پیامک هایی هشیار باشند و هم مسئولان مخابرات در ارسال پیامک ها دقت کافی را داشته باشند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج