این عينک نمره چشم شما را تعيين می كند
۲۶۱۹۶
۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۲
۱۳۴۸۸
نوعي عينك‌ خودتنظيم‌گر جديد براي تعيين نمره چشم بدون مراجعه به بينايي‌سنج طراحي شد.
خبرگزاری ایسنا: نوعي عينك‌ خودتنظيم‌گر جديد براي تعيين نمره چشم بدون مراجعه به بينايي‌سنج طراحي شد.

هر فردي به منظور تعيين نمره مناسب عينك به مركز بينايي‌سنجي مراجعه مي‌كند اما در بسياري از كشورهاي در حال توسعه اين امر امكان‌پذير نيست.

 يك كمپاني انگليسي نوعي عينك ارزان و خودتنظيم‌كننده به نام Eyejusters طراحي كرده است.

 تيم چهارنفره سازنده اين عينك از نوعي فناوري لنز خودتنظيم‌كننده به نام SlideLens استفاده كرده‌اند. عينك جديد داراي دو لنز است كه با يكديگر به منظور تنظيم ميزان بينايي يك فرد عمل مي‌كنند. با لغزيدن يكي از لنزها بر روي ديگري از سمت چپ به راست نمره چشم تا زمان بدست آمدن عدد درست تغيير مي‌كند.

 دو نوع SlideLens مختلف وجود دارد: نيروي مثبت براي افراد دوربين‌ و نيروي منفي براي اشخاص نزديك‌بين. طيف لنزهاي با قدرت مثبت از +4.5 تا 0 ديوپتر بوده در حالي كه طيف نيروي منفي از 0 تا – 5.0 است. اين طيف بخش اعظمي از موارد رايج نمره چشم را تشكيل مي‌دهد.

 بهاي عينك‌ جديد براي هر فرد خريدار 39 دلار و 95 سنت بوده با اين حال هدف اصلي اين شركت توزيع اين عينك‌ها در كشورهاي در حال توسعه عنوان شده است.

 اين فناوري نخستين عينك‌هاي خودتنظيم‌گر نيست و نوع ديگري ازعينك‌هاي Eyecare Adaptive نيز پيشتر توسط پروفسور «جاشوا سيلور» به همين منظور ابداع شده بودند.

 تلاش‌هاي قبلي از نوعي لنز مملو از مايع براي تنظيم نمره چشم استفاده مي‌كردند اما روش به كاربرده شده در عينك جديد آن را ارزان‌تر و شيك‌تر كرده است.

 گفته مي‌شود، 670 ميليون نفر در سراسر جهان به عينك نياز داشته اما از داشتن آن محرومند و نزديك به 95 درصد از اين تعداد در كشورهاي پايين‌تر از صحراي آفريقا زندگي مي‌كنند.        
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج