شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب ها شد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۲۶۳۰۰۵
۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵
۱۲۲۹۹
انیمیشن سینمایی «شرک»، یکی از موفق‌ترین انیمیشن‌هایی سینمای جهان طی دو دهه اخیر است که ستارگانی چون «مایک مایرز»، «ادی مورفی»، «آنتونیو باندراس» و «کامرون دیاز» در آن صداپیشگی کرد‌ه‌اند.
خبرگزاری فارس: انیمیشن سینمایی «شرک» که تاکنون در 4 قسمت ساخته شده است، یکی از پرطرفدارترین انیمیشن‌های دنیا محسوب می‌شود اگرچه قسمت‌های پایانی به اندازه قسمت‌های نخست این انیمیشن با استقبال روبرو نشد.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

اولین قسمت این انیمیشن سال 2001 میلادی به کارگردانی مشترک «اندرو آدامسون» و «ویکی جنسون» با بودجه‌ای بالغ بر 160 میلیون دلار ساخته شده که در گیشه نیز بیش از 267 میلیون دلار فروخت.

منتقدان سینمایی در سایت سینمایی «ای ام دی بی» رتبه 7.9 از 10 را به این انمیشن داده‌اند که در رابطه با قسمت آخر این رتبه به 6.4 از 10 کاهش یافت.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

قسمت چهارم و آخر این انیمیشن سال 2010 میلادی تحت عنوان «شرک برای همیشه» یا «شرک جاودانه» به کارگردانی «مایک میشل» و با بودجه‌ای معادل 165 میلیون دلار ساخته شد که در گیشه 238 دلار فروخت. کاهشی حدود 30 میلیون دلار نسبت به قسمت اول خود.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

این انیمیشن سینمایی محصول کمپانی «دریم ورکس»، یکی از بزرگترین کمپانی‌های انیمیشن‌ سازی دنیاست که داستان «شرک» غولی سبز رنگ را روایت می‌کند که در جنگلی سرسبز در آرامش و سکوت زندگی می‌کند، تا اینکه مأموران پادشاه به منطقه‌ای نزدیک او می‌آیند و از مردم چیزهای عجیبشان را می‌خواهند، پیرزنی الاغش را می‌دهد و ادعا می‌کند که الاغش قادر به حرف زدن است.

ناگهان الاغ از آنجا فرار می‌کند و به خانه شرک می‌رسد و سربازان هم از آنجا فرار می‌کنند. پادشاه هم تمام حیوانات عجیب را به خانه او می‌فرستد و اعلام می‌کند تا هنگامی که شرک شاهزاده‌ خانم فیونا را برای او از قصر اژدها آزاد نکند حکم خانه‌اش را نمی‌دهد. شرک هم برای نجات شاهزاده‌خانم اقدام می‌کند و طی اتفاقاتی که می‌افتد، الاغ با اژدها ازدواج می‌کند و شاهزاده‌خانم هم که در نیمه‌های شب به غول تبدیل می‌شده است با شرک ازدواج می‌کند و پادشاه هم کشته می‌شود.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

در این انیمیشن «مایک مایرز» در نقش «شرک»، «کامرون دیاز» در نقش «شاهزاده فیونا»، «آنتونیو باندراس» در نقش گربه و «ادی مورفی» در نقش «الاغ» صداپیشگی کرده‌اند.
 
شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد* انیمیشن شرک، از شخصیت‌هایی با منشاء حقیقی تا تلاش 275 انیماتور طی 3 سال


شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

به عقیده برخی از کارشناسان سینمایی «شرک» در واقع پاسخ «دریم ورکس» به کارتون «میکی موس» والت دیزنی بود.

قسمت اول انیمیشن شرک حاصل تلاش بیش از 275 هنرمند طی 3 سال است.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                                              طرح‌ اولیه «شرک»

زمانی‌که کمپانی «دریم ورکس» تأسیس شد، «جان اچ. ویلیام»، تهیه‌کننده آمریکایی،کتاب بچه‌هایش را به کمپانی آورد و زمانی‌که «جفری کاتزنبرگ» آن را دید به شدت شیفته شخصیت شرک و داستان آن شد. مدتی بعد استودیو تصمیم گرفت که داستان این کتاب را تبدیل به فیلم کند.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                                                کتاب «شرک»

پس از خریداری امتیازهای مربوط به این کتاب، از نوامبر سال 1995 میلادی، «کاتزنبرگ» به سرعت کارهای مربوط به ساخت انیمیشن «شرک» را آغاز کرد.

البته «استیون اسپیلبرگ‌» سال 1991 حتی پیش از تأسیس کمپانی «دریم ورکس» به فکر ساخت انیمیشن «شرک» براساس این کتاب به صورت سنتی بود ولی به دلیل مشکلاتی موفق به این کار نشده بود.

«کاتزنبرگ» و «اندرو آدامسون» به طور مشترک کارگردانی این انیمیشن را به عهده گرفتند ولی از همان ابتدا این دو بر سر اینکه این فیلم باید تا چه اندازه نیز مناسب بزرگسالان باشد، با یکدیگر دچار اختلاف شدید شدند.«آدامسون» معتقد بود که باید برخی شوخی‌های جنسی به این انیمیشن اضافه شود ولی «کاتزنبرگ» با این مطلب مخالف بود و این موضوع پروژه را برای مدتی به تأخیر انداخت.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

در نهایت سال 1997 «اندرو آدامسون» و «کلی آزبری» با همکاری یکدیگر اولین انیمیشن «شرک» را کارگردانی کردند.

اکثر طرح‌های اولیه مربوط به خانه «شرک» بین‌ سال‌های 1996 تا 1997 میلادی با استفاده از فتوشاپ کشیده شد و در ابتدا قرار بود که شرک با پدر و مادرش زندگی کند و در رختخوابش ماهی گندیده نگهداری کند و در مراحل بعدی این قسمت دچار تغییراتی شد.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                                 طرح‌های اولیه خانه مردابی شرک

_شخصیت شرک برگرفته از مردی زشت رو معروف به «فرشته فرانسوی» که به 14 زبان سخن می‌گفت

شخصیت شرک از فردی به نام «مائوریس تیلت» الهام گرفته شده است.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

«تیلت» که بیماری آگرومگالی مبتلا بود به مرور چهره‌اش زشت و زشت‌تر شد ولی او به جای آنکه خودش را در خانه حبس کند به کشتی رو آرود و به خاطر چهره‌اش به کشتی‌گیر شناخته شده‌ای تبدیل شده او که در ابتدا «غول عجیب و غریب رینگ» نام گرفته بود به مرور «فرشته فرانسوی» نامیده شد.

او که فرد بسیار باهوشی بود علاوه بر کشتی، نویسنده قابلی بود که به 14 زبان زنده دنیا سخن می‌گفت، او سرانجام سال 1954 در سن 51 سالگی درگذشت. پس از مرگش از چهره او قالب گیری شد و یکی از این قالب‌ها هم‌اکنون در موزه باربل نیویورک قرار دارد.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

به گفته «رامان هویی»، سرپرست انیماتورهای کارتون «شرک»، برخلاف شخصیت «شرک»، شخصیت‌ «فیونا» هیچ منشاء حقیقی ندارد و تنها زاده تخیل انیماتورهاست ولی بیش از 100 طرح کشیده شد تا سرانجام به طراحی نهایی رسیدیم.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

شخصیت «الاغ» نیز برگرفته از یک الاغ واقعی با نام «پِری» است که سال 1994 متولد شد و هم‌اکنون در مزرعه‌ای در کالیفرنیا زندگی می‌کند.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد* استودیو انیمیشن سازی دریم ورکس با 27 انیمیشن سینمایی موفق:

کمپانی انیمیشن سازی SKG دریم ورکس به مساحت شش هکتار و با بیش از هزار و 400 کارمند در کالیفرنیا قرار دارد وظیفه ساخت انیمیشن‌های سینمایی و همچنین برنامه‌های تلویزیونی را به عهده دارد. ساخت هر انیمیشن در این کمپانی 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد.

کمپانی انیمیشن سازی «دریم ورکس» اگر چه در ابتدا توسط «اسپیلبرگ»، «گفن» و «کاتزنبرگ» به عنوان زیر مجموعه‌ای از کمپانی «دریم ورکس» تأسیس شد ولی از سال 2004 به طور کلی از این کمپانی مستقل شد و ریاست آن را «دیوید کاتزنبرگ» به عهده گرفت.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                          سر در ورودی کمپانی انیمیشن سازی دریم ورکس

کمپانی مستقل انیمیشن سازی دریم ورکس تاکنون بیش از 27 انیمیشن سینمایی از جمله «شرک»، «ماداگاسکار»، «پاندای کونگفوباز» و «تربیت اژدها» را تولید کرده است که همگی در گیشه موفق بوده‌اند، آنچنان‌که اسامی سه انیمیشن «شرک 2»، «شرک 3» و «شرک برای همیشه» در فهرست 50 انیمیشن پرفروش سینمایی تاریخ سینما قرار دارد.

این کمپانی تاکنون برنده جوایز متعددی از جمله دو جایزه اسکار، چندین و چند جایزه امی و آنی و همچنین چندین جایزه گلدن گلوب و بفتا بوده است

کمپانی «دریم ورکس» سال 2012 با همکاری کمپانی‌های سرمایه‌گذاری چینی اقدام به تأسیس یک کمپانی سرگرمی با نام «اوریینتال دریم ورکس» در شانگهای کرد که کارش توسعه و تهیه‌ فیلم‌های ساخته شده در چین و محصولات مشتق شده از آن است.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                                  کاتزنبرگ و سرمایه‌داران چینی

«پاندای کونگفوباز 3»، اولین انیمیشن تولید شده در این کمپانی است که قرار است اواخر سال 2015 میلادی به نمایش درآید، البته اولین انیمیشنی که تماما محصول این کمپانی باشد یک انیمیشن سینمایی زنده اقتباس شده از مجموعه کتاب چینی «رمز تبت» است که قرار است سال 2015 میلادی به نمایش درآید.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                                            کتاب چینی رمز تبت

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                         آرم کمپانی اورینتال دریم ورکس در شانگهای چین

کمپانی «اوریینتال دریم ورکس» اخیرا سرمایه‌ خود را 2 میلیارد و 700 میلیون دلار افزایش داده و قرار است به زودی ساخت مجموعه‌ای بزرگ شامل تعداد سینمای زنجیره‌ای، مرکز خرید، گالری، هتل، رستوران و همچنین بزرگترین سالن نمایش آی‌مکس جهان را راه‌اندازی کند، انتظار می‌رود که این مجموعه‌ای سال 2016 افتتاح شود.

کمپانی انیمیشن سازی «دریم ورکس» همچنین جولای 2012 برنده مزایده خرید کمپانی سرگرمی «کلاسیک مدیا» شد توانست در قبال پرداخت 155 میلیون دلار، کمپانی سرگرمی «کلاسیک مدیا» از آن خود کند.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد

«کلاسیک مدیا»، یک کمپانی سرگرمی است که بیش از 6 هزار و صد اپیزود انیمیشن را در کارنامه کاری خود دارد که «گاسپر»، «آلبرت چاق» و «رادولف گوزن بینی قرمز» از آن جمله‌اند.

شرک، غولی سبزرنگ که محبوب قلب‌ها شد
                                                              انیمیشن «گاسپر»

برای چندین سال نیز کمپانی «پارامونت پیکچرز» حق پخش انیمیشن‌های «دریم ورکس» را به عهده داشت ولی از اوایل سال 2013 میلادی کمپانی «فوکس قرن بیستم» در قراردادی 5 ساله این امتیاز را به دست آورده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1394/08/20
ببخشید تو سایت imdb منتقدا نظر نمیدن بلکه مردم از 1 تا 10 نظر می دن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
خرید باکس 4
عارفی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
ادیب_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کالازم_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2