وقتی تحمل تهرانی‌ ها کم می‌شود!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
لایکو_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۶۳۴۴۶
۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۳
۲۰۵۰۷
آمار پزشکی قانونی کشور نشان می‌دهد که باز هم پرونده تهرانی‌ها در نزاع و درگیری سنگین‌تر از شهرستانی‌هاست. طی 6 ماه اول سال جاری استان تهران با 55 هزار و 488 پرونده و یا به عبارتی دیگر تشکیل روزانه 300 پرونده در رتبه نخست درگیری‌ها و تشکیل پرونده قضایی دارد؛ افزایشی که جامعه شناسان علت آن را پائین بودن آستانه تحمل افراد می‌دانند.
تابناک: آمار پزشکی قانونی کشور نشان می‌دهد که باز هم پرونده تهرانی‌ها در نزاع و درگیری سنگین‌تر از شهرستانی‌هاست. طی 6 ماه اول سال جاری استان تهران با 55 هزار و 488 پرونده و یا به عبارتی دیگر تشکیل روزانه 300 پرونده در رتبه نخست درگیری‌ها و تشکیل پرونده قضایی دارد؛ افزایشی که جامعه شناسان علت آن را پائین بودن آستانه تحمل افراد می‌دانند.

پزشکی قانونی کشور طی آماری اعلام کرد که در شش ماهه نخست سال جاری 321 هزار و 185 مصدوم نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال که آمار مراجعین نزاع 345 هزار و 25 نفر بود، 6.9 درصد کاهش یافته است.
 
این آمار درحالی است که همچنان استان‌ تهران در رتبه نخست درگیری و نزاع در کشور قرار دارد.

بر این اساس استانهای تهران با 55 هزار و 488، خراسان رضوی با 28 هزار و 79 نفر و اصفهان با 22 هزار و 950 نفر بیشترین و استان‌های ایلام با یکهزار و 919، خراسان جنوبی یکهزار و 962 و سمنان با دو هزار و 561 کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته‌اند.

همچنین در نیمه اول امسال از کل مراجعین نزاع 222 هزار 805 نفر مرد و 98 هزار و 380 نفر زن بودند.  
 
کاهش 7.4 درصدی مراجعین نزاع در تابستان
 
در تابستان سال جاری نیز آمار مراجعین نزاع در کشور 7.4 درصد کاهش یافت. در این مدت 169 هزار و 810  نفر به پزشکی قانونی مراجعه کردند در حالیکه آمار مراجعین نزاع در تابستان سال گذشته 183 هزار و 414 نفر بوده است.
 
در شهریور ماه امسال تعداد مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی 54 هزار و 506 نفر بوده که نسبت به شهریور سال گذشته 9.1 درصد کمتر شده است.

یک  رفتارشناس: علت نزاع ها فراموش کردن ارزش‌های معنوی و پایین آمدن آستانه تحمل افراد است

افزایش نزاع در افراد جامعه و شدت آن در پایتخت به گفته روانشناسان و جامعه شناسان به علت افزایش مشکلات اقتصادی، دور شدن مردم از معنویت و در نتیجه کم بودن آستانه تحمل افراد است. در این خصوص مجید ابهری جامعه و رفتار شناس در گفتگو با خبرنگار تابناک تهران می گوید: هر انسانی دارای دو نوع رفتار می باشد رفتار فردی و اجتماعی رفتار فردی در راببطه با مسائل شخصی و رفتار اجتماعی در تعاملات فرد باجامعه منعکس می شود که مبنای آن خانواده است.

وی می گوید: برخی رفتار اجتماعی سالمی ندارند. برای داشتن رفتار اجتماعی موفق و مورد قبول باید انضباط اجتماعی در فرد تجلی یابد به تعبیری دیگر فرد باید  قواعد جامعه را اطلاعت کند.

پذیرفتن و رعایت مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی و  قوانین حاکم بر جامعه امری مسلم است که ابهری درباره آن می گوید: متاسفانه افراد جامعه از ارزش های منطقی فاصله می گیرند، پایمایل کردن حقوق دیگران و زرنگی با دروغ ارزش تلقی شده و نماد اصلی رفتار اجتماعی سالم و سعادتمند که همان رعایت حقوق شهروندی است از بین رفته است.

وی سازمان آموزش و پرورش،  رسانه ها بویژه صدا و سیما را در تعریف و انتقال الگویی مثبت و منطقی از رفتار اجتماعی مسئول دانسته و اعتقاد دارد: احترام به شهروندان، رعایت حقوق دیگران در همه ابعاد، اطاعت از قواعد و معیار های اجتماعی می تواند ارکان رفتار اجتماعی قابل پذیرش باشد اگر رفتار بر اساس مطلوب شخص باشد جامعه شبیه جنگلی آشفته می شود چرا که اگر قرار باشد هر کس دلخواه رفتار کند در جامعه دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود.

ابهری می گوید: پایین آمدن آستانه تحمل به خاطر کمبود نشاط در جامعه باعث تقابل افراد می گردد. این روزها فراموش کردن ارزش های معنوی همچون گذشت و ..باعث می شود که به خاطر جای پارک خودرو قتل رخ دهد. امروزه گذشت به عنوان یک فضیلت اخلاقی با رفتارهای اجتماعی ما فاصله دارد که علت آن بالا رفتن سطح خشونت، آلودگی صوتی، تنفسی، تورم و گرانی است.

این استاد دانشگاه در ادامه به تغییر سبک زندگی ایرانی ها اشاره می کند و می گوید: سبک زندگی تعیین کننده معیار های اخلاقی مثل همدلی، گذشت، تعاون و دلسوزی در جامعه است. وقتی سبک زندگی اسلامی تحت تاثیر ماهواره و فضای مجازی قرار گیرد از مسیر اصلی منحرف شده و  زرنگی فضیلت قلمداد می شود.
 
وی همچنین تاکید می کند: متاسفانه برخی شهر ها مثل اصفهان و تهران آمار تکان دهنده ای  از درگیری فیزیکی  و ضرب و جرح دارند؛ در اصفهان درگیری زنان بیشتر از مردان است که علت آن در دست پژوهش است. در تهران درگیری های فردی ضد و خورد امار قابل توجهی دارد علت ان فاصله گذشت و به علت دور شدن از معنویت است.

در چند دهه گذشته حاشیه‌نشینی، نابرابری‌های اجتماعی، نبود رفاه اجتماعی و بالاخره تولد آسیب‌های اجتماعی  از درون فقر اقتصادی از جمله مسایل مهمی است که جامعه ما با آن دست و پنجه نرم می کند،  باید پس از شناخت آن ها راه هایی را برای حل و یا حداقل تخفیف آن ها انجام داد. مشکلی که فریاد می زند و یاری می طلبد....
برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1394/08/18
زندگی در شهر تهران اینقدر سخت شده که مردم اعصاب ندارند. میری مغازه 4 تا جنس میخری میشه 50 هزار تومان معلومه اعصاب برات نمیمونه و با کوچکترین عاملی به هم میریزی و میخوای با همه دعوا کنی.
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1394/08/18
یکی از مهمترین دلایل کم تحملی و عصبی شدن مردم تهران ترافیک سنگین و وحشتناک این شهره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر