عکس: شیرینی با طعمِ «بازی تاج و تخت»
۲۶۴۰۷۷
۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۷
۱۰۸۰۳ 
همه مردان باید شام بخورند: شیرینی های هنرمندانه ای که الهام گرفته از سریال بازی تاج و تخت هستند.
برترین ها: "همه مردان باید شام بخورند"، شعار یک کتاب به نام "بازی کلوچه ها" است. این کتاب در نوامبر سال 2015 توسط اوریون (Orion) منتشر شده است. این کتاب دستور العمل های شیرینی ها و دسر های پخته شده را با الهام گرفتن از سریال تلویزیونی محبوب و عالی و درام "بازی تاج و تخت" ارائه می کند.

تخم خوراکی و براق و شکلاتی اژدها ، میوه های مغزدار بدون لکه، کیک عروسی قرمز (یا مخملی) جنون و "تارت بِرِین (Brienne) " نمونه ای از این این دستورات غذایی هستند.

"بازی کلوچه ها: همه مردان باید شام بخورند" به شوالیه های نجیب، مرتدان کینه توز، رزمندگان شجاع، خانم های بی گناه، جادوگران بد، پادشاهان دیوانه و جانوران فانتزی اختصاص داده شده است که به مبارزه با حکمرانی هفت پادشاهی وستروس (the Seven Kingdoms of Westeros) پرداخته اند.

کدام نویسنده پشت همه این ها است؟ نام او جمی لنیستر (Jammy Lannister) است (بله، من شک دارم که این اسم هویت واقعی او باشد).

درباره فیلم "بازی تاج و تخت" در ویکی پدیا نوشته شده است که: " یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است که توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه اچ‌بی‌او ساخته شده‌است. این مجموعه برگرفته از پرفروش‌ترین مجموعه داستان‌های فانتزی جرج آر. آر. مارتین یعنی ترانه یخ و آتش است. نخستین کتاب این مجموعه بازی تاج و تخت نام دارد. فیلم‌برداری مجموعه در کارگاه ضبط فیلم پینت هال بلفاست و هم چنین در مالت، کرواسی، ایسلند و مراکش انجام گرفته‌است. فصل پنجم این سریال در ۱۴ ژوئن ۲۰۱۵ به پایان رسید و برای فصل ششم نیز تمدید شده است.

داستان سریال در قاره‌های خیالی وستروس و اسوس، در نزدیکی پایان یک تابستان ۱۰ ساله اتفاق می‌افتد و چندین خط داستانی را دنبال می‌کند. اولین داستان به جنگ بین خانواده‌های اشرافی برای به دست آوردن تخت آهنی پادشاهی هفت اقلیم مربوط می‌شود. دومین خط داستانی، نزدیک بودن زمستانی طولانی و یورش موجوداتی افسانه‌ای از شمال را شرح می‌دهد و سومین خط داستانی مجموعه، تلاش فرزندان شاه مخلوع، برای بازپس‌گیری تاج و تخت است. این مجموعه از طریق شخصیت‌هایی که اخلاقیات مبهمی دارند، حول مسائلی چون طبقات اجتماعی، مذهب، وفاداری، فساد، جنگ داخلی و مجازات می‌گردد."

"ندیبل استارک (Nedible Stark)"

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

اگر شما کیک و اب نبات چوبی را به هم مخلوط کنید چه اتفاقی می افتد ؟ یک کیک پاپ ایجاد می شود (cake pop =cake  + lollipop). نتیجه این امیزش درست در مقابل چشمان شما قرار دارد. چیزی که ما اینجا اوردیم یک چوب خونین اب نبات چوبی و سر قطع شده ند استارک (Ned Stark) است که با ان چوب به سیخ کشیده شده است. بهترین روش مصرف هم خوردن ان با دست است، که از قضا این هم در کتاب نویسنده امده است.

سورپرایز "خرد کردن" ابراین (Oberyn "Shattering” Surprise)

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

شاید بهترین نمایش را از ان لحظه فیلم تلویزیونی نشان می دهد.

سپس شما بیشتر فشار می دهید....

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

احسنت!

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

پوره تمشک و شکلات مغز متلاشی شده خوشمزه (حداقل برای افرادی که هیچ ایده ای ندارند که این ها از کجا الهام گرفته شده اند).

زنجبیل وایت واکر

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

تخم های اژدهای من کجا هستند؟

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

چیزهایی که شما می توانید با شکلات انجام دهید نزدیک به مقدار بینهایت است و تخم های اژدها نیز در میان آنها قرار دارد.

کیک قلعه جنگل سیاه

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

کیک جنگل سیاه نسخه انگلیسی شوارتزوالدر کیرشتورت آلمانی (German Schwarzwälder Kirschtorte ) است. در اینجا نردبان و خانه های نگهبانان شب از شکلات ساخته شده است. کاملا مطمئنم که این دیوار نمی خواهد برای یک هزاران سال ایستاده باقی بماند.

"مافین برن و هودور! (Bran Muffins)"

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

مافین سبوس یک چیز واقعی است که از سبوس گندم و ابدوغ ساخته شده است. اضافه کردن مقداری شیرین بیان، شکر و تخم مرغ شما را به یکی از بهترین تم های فیلم می برد.

" خوراک خانواده جیمی و سرسی (Jaime and Cersei’s Family Mess) "

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

به هم خورده ان را بخورید بهتر است.

کلوچه اهنی (The Iron Scone)

شیرینی هایی الهام گرفته از بازی تاج و تخت

قطعا راحت تر از نسخه آهنی آن به نظر می رسد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج