ارثیه نجومی که ملک عبدالله به جا گذاشت
۲۶۶۶۵۳
۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۵
۱۴۸۴۲
افشاگر اسرار خاندان آل سعود، ارثیه برجا مانده از حاکم پیشین عربستان را حدود 200 میلیارد دلار اعلام کرد.
پایگاه خبری شبکه العالم: افشاگر اسرار خاندان آل سعود، ارثیه برجا مانده از حاکم پیشین عربستان را حدود 200 میلیارد دلار اعلام کرد.

توییت‌نگار عربستانی معروف به مجتهد که اسرار خاندان آل سعود را در صفحه شخصی خود افشا می کند، درباره میراث هنگفتی که ملک عبدالله از خود به جا گذاشت، نوشت: هریک از پسران و همسران ملک عبدالله حدود 10 میلیارد ریال سعودی و هریک از دختران حدود 5 میلیارد ریال از او اموال منقول به ارث برده اند.

مجتهد با اعلام تعداد فرزندان و همسران ملک عبدالله، افزود: او 15 پسر و 19 دختر و دو همسر داشت از این رو در مجموع حدود 340 میلیارد ریال عربستان اموال منقول به جا گذاشته و ارزش اموال غیرمنقول وی که هنوز تقسیم نشده نیز تقریبا همین میزان است.

مجتهد با اشاره به خیانت و توطئه ای که متعب علیه پدرش انجام داده می گوید، این ارقام به غیر از مبالغی است که متعب با همدستی التویجری قبل از مرگ  پدرش به دست آورده که مبلغ آن دهها میلیارد ریال سعودی برآورد می شود و باعث ایجاد اختلاف میان او و برادرانش گردید.

این فعال عربستانی می نویسد: جمع اموال منقول و غیرمنقول به جا مانده از ملک عبدالله و مبالغی که متعب با توطئه به دست آورده، به نیم تریلیون ریال سعودی می رسد.

مجتهد درباره نحوه تقسیم میراث ملک عبدالله نیز نوشت: هریک از پسران ملک عبدالله 10 میلیارد ریال سعودی و هریک از دختران نیز 5 میلیارد ریال سعودی و هریک از همسران نیز 10 میلیارد ریال سعودی سهم برده اند، اما خالد و برادرانش با حیله ای که قبل از مرگ عبدالله به کار بردند توانستند دو برابر سایرین سهم بگیرند از این رو وی و سه برادرش هریک 20 میلیارد ریال و 5 خواهرش هریک 10 میلیارد دلار ارث بردند که مجموع ارث همین ده نفر به 130 میلیارد ریال سعودی می رسد.

مجتهد مجموع اموال منقولی را که از ملک عبدالله به جا مانده و میان وارثان تقسیم شده، 340 میلیارد ریال سعودی و اموال غیرمنقول او را که هنوز تقسیم نشده صدها میلیارد ریال سعودی برآورد کرد که به این ترتیب مجموع میراث او به بیش از 700 میلیارد ریال سعودی (معادل حدود 190 میلیارد دلار) می رسد و این غیر از اموالی است که وی در زمان حیاتش میان فرزندان محبوبترش و برخی نزدیکان تقسیم کرده بود.
هر دلار حدوداً معادل 7/3 ریال عربستان است.  

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج