پیشنهاد دو تیم لیگ برتری به دنیزلی
۲۶۸۹۴۳
۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰
۷۴۸۸
سرمربی سابق پرسپولیس می گوید: از ایران دو پیشنهاد رسید ولی قبول نکردم. اسم آنها را نمی‌توانم بگویم، به دلیل اینکه این تیم‌ها الان سرمربی دارند. فقط می‌توانم بگویم هر دو پیشنهاد خارج از تهران بودند.
وب سایت نود: مصطفی دنیزلی که اخیرا به عنوان سرمربی گالاتاسرای انتخاب شده می‌گوید؛ از دو تیم ایرانی در این فصل پیشنهاد داشته است. او احتمال بازگشتش به ایران در آینده نزدیک را رد نمی‌کند. شرط او برای حضور در ایران اما حضور از ابتدای فصل به عنوان سرمربی یک تیم است، نه در نیم‌فصل. این گفتگو را بخوانید:

- در این فصل از لیگ ایران چندین تیم مربیان خود را تغییر دادند. آیا از ایران به شما هم پیشنهادی شد؟

از ایران دو پیشنهاد رسید ولی قبول نکردم. اسم آنها را نمی‌توانم بگویم، به دلیل اینکه این تیم‌ها الان سرمربی دارند. فقط می‌توانم بگویم هر دو پیشنهاد خارج از تهران بودند.

- بنا به تجربیاتی که از فوتبال ایران داشتید قبول نکردید به ایران بیایید؟

من سه‌بار به ایران آمدم. یک‌بار برای مربیگری در پاس و دوبار هم برای پرسپولیس که هر سه‌بار وسط فصل بود و تیم را خودم نبسته بودم؛ یعنی تیم ایده‌آلی که خودم دوست داشته باشم نبود. البته با تیم پاس دوم لیگ شدیم و به جمع ۸تیم برتر آسیا رسیدیم. با این حال مطمئنا تیمی ‌که خودم ببندم شرایطش متفاوت خواهد بود.

- نام مصطفی دنیزلی همواره کنار پرسپولیس بوده و هست و هرگاه این تیم به دنبال مربی باشد نام شما هم مطرح می‌شود.

در مورد پرسپولیس اگر پیشنهادی قبل از شروع فصل باشد قبول می‌کنم، آن‌وقت تیم را خودم می‌بندم و می‌توانم با ایده‌هایی که دارم تیم مد نظرم را آماده کنم.

- اگر پیشنهادی از تیم ملی ایران داشته باشید چطور؟

قضیه تیم ملی فرق می‌کند. هر وقت پیشنهادی برای مربیگری ایران داشته باشم آن را قبول می‌کنم. تیم ملی ایران و بازیکنان ایرانی را می‌شناسم و برای همین است که می‌گویم هر موقع برای سرمربیگری تیم ملی ایران پیشنهاد داشته باشم به ایران می‌آیم. ضمن اینکه با فرهنگ، جو و مردم ایران راحت هستم و می‌توانم کار کنم، خودم هم به مربیگری در تیم ملی ایران علاقه‌مندم.

- وضعیت الان پرسپولیس را چطور می‌بینید؟

الان پرسپولیس شرایط خوبی دارد و مربی این تیم(برانکو) خوب کار می‌کند. او از دوستان خوبم است.

- حتما شنیده‌اید هادی نوروزی از شاگردانتان در پرسپولیس به دلیل ایست قبلی فوت کرد.

من اولین‌بار که هادی نوروزی را دیدم و با او برخورد داشتم فکر کردم کشتی‌گیر است. بعد که بازیکنان را معرفی کردند تازه شناختم فوتبالیست است. بعدها که با هم کار کردیم متوجه شدم انسانی شریف و در عین حال خانواده ‌دوست است. هادی با احترام کامل، با جدیت و حرفه‌ای در تمرینات شرکت می‌کرد. اولین نفر در تمرین حاضر می‌شد و آخرین نفر هم می‌رفت. حیف شد او را این‌قدر زود از دست دادیم. من زمانی که در پرسپولیس بودم شاید با برخی از بازیکنان پرسپولیس دچار مشکل شدم ولی با هادی نه. هر موقع بازی می‌کرد با تمام وجود تلاشش را می‌کرد و هنگامی ‌هم که در ترکیب نبود برایش فرقی نداشت.

- عملکرد تیم ملی ایران با کی‌روش را چطور دیدید؟

من زمانی که در ایران بودم دو، سه‌بار با کی‌روش آن هم برای دقایقی کوتاه صحبت کردم. الان هم تمایل زیادی ندارم در مورد همکارم صحبت خاصی داشته باشم، فقط این را می‌توانم بگویم کی‌روش مربی باهوشی است و فوتبال را خوب می‌فهمد. قرعه‌کشی مرحله مقدماتی جام‌جهانی را هم که دیدم، پرواضح بود تیم ایران مشکلی برای صعود از این گروه نخواهد داشت.

- با وجود اینکه هواداران پرسپولیس در زمان حضور شما در این تیم بازی‌های زیبایی را از تیم مورد علاقه‌شان می‌دیدند اما در نتیجه‌گیری شاید انتظارات برآورده نشد. چه توضیحی دارید؟

من دوبار مربی پرسپولیس شدم و هر دوبار همراه با بدشانسی بود. بار اول در زمان مدیریت انصاری‌فرد که نه پول در باشگاه بود و نه بازیکن داشتیم؛ ما فقط ۱۳بازیکن داشتیم! بار دوم که به پرسپولیس آمدم زمان رویانیان بود. او همه‌چیز را در اختیارم گذاشت و خیلی راحت بودم. هر امکاناتی که می‌خواستم رویانیان در اختیارم می‌گذاشت. ولی برای اینکه تیم را خودم نبسته بودم کمبود بازیکن داشتیم.

- شایعه بیماری سخت کی‌روش را شنیده‌اید؟

خدا نکند این موضوع واقعیت داشته باشد. انشاءالله خبر بیماری او جدی نباشد و اگر هم این‌طور است هر چه سریع‌تر برطرف شود.

- فکر می‌کنید تیم ملی با کی‌روش بتواند به جام‌جهانی روسیه صعود کند؟

تنها کسی که می‌تواند ایران را به جام‌جهانی روسیه ببرد خود کی‌روش است. او با توجه به ۴، ۵سال حضورش در ایران شناخت کامل از بازیکنان و توانایی‌های آنها دارد. فوتبال ایران هم آن‌قدر توانایی دارد که می‌توان ۳تیم‌ملی از آن درست کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج