با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۶۹۶۹۰
۰۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۹
۱۲۴۲۰
از آکواریوم کوسه تا تجربه شنا با نهنگ
آکواریوم داشتن در خانه اتفاق هیجان انگیزی است، مخصوصا اگر شکل متفاوتی از آن چیزی که در ذهن داریم را داشته باشند.
مجله مهر - شراره داودی: آکواریوم داشتن در خانه اتفاق هیجان انگیزی است، مخصوصا اگر شکل متفاوتی از آن چیزی که در ذهن داریم را داشته باشند.

احتمالا شما هم از آن دست افرادی هستید که وقتی با واژه آکواریوم روبرو می‌شوید، یک ظرف مستطیلی را در ذهن تداعی می‌کنید که پر از ماهی‌های رنگارنگ هستند، اما داستان این آکواریوم‌ها در دنیا فرق می‌کند و برخی با ایده‌های جدید و تازه فضاهای زیباتری را به وجود می‌آورند. در زیر به تعدادی از این ظرف‌های بزرگ شیشه‌ای اشاره می‌کنیم:

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

مثل خیلی از اختراعاتی که در دنیا اتفاق می‌افتد، پیدا شدن این آکواریوم هم حال حاصل خوش اقبالی و اتفاق بوده است. وقتی مهندسان در حال بررسی مشکل سرریز کردن مخزن بودند، در همان لحظه یکی از این مهندس‌ها به این موضوع فکر کرده که چقدر جالب می‌شد اگر داخل این مخزن‌ها ماهی قرار می‌گرفت و وقتی این کار را انجام دادند، ایده تبدیل شدن به آکواریوم بیشتر شد. این طرح جز لوازم عجیب و غریب و جانبی حمام‌هاست که شرکت‌های بزرگ به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

آناتولی کننکو یک هنرمند روسی است که مجذوب چیزهای کوچک است و از سال ۱۹۸۱ آثار مینیاتوری مختلفی را ساخخته است. او همچنین در سال ۱۹۹۶ توانست نام خود را به عنوان کسی که کوچکترین کتاب دنیا را ساخه است در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. شاید جالب باشد بدانید که او همه این کارها را با دست انجام می‌دهد، البته از ابزار مورد نیازش باید به میکروسکوپ اشاره کرد که بتواند کاری که انجام می‌دهد را ببیند. در همین راستا او آکواریومی با سایزهای ۳۰ در ۲۴ در ۱۴ میلی‌متری را ساخته است که به قدری کوچک است که تنها ماهی گورخری کوچک در آن جای می‌گیرد.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

تاکاشی آمانو یکی از افراد پیشگام در آثار گرافیکی جهان است که دعوت شده بود تا در لیسبون بزرگترین آکواریوم طبیعی در جهان را در طول ۴۰ متر و به شکل یو U طراحی کند. او یک سال و نیم برای ساخت آن وقت گذاشت و توانست به نتیجه جالب توجهی نیز دست پیدا کند. یکی از نکته‌های جالب این پروژه این است که طراحی و پروراندن ایده آن تنها ۶ روز از آمانو وقت گرفت ولی او تحقیقات پروژه را در سطحی بسیار بالا به سرانجام رساند، چون پیش از او آکواریوم‌هایی که ساخته می‌شدند تنها مستطیل‌های پر از آب بودند که با گیاهان مصنوعی پر می‌شدن، اما بعد از آمانو شکل و قیافه آکواریوم‌ها تغییر کرد و همه کسانی که این کار را انجام دادند از گیاهان زنده و دیگر موجودات دریا مانند میگوها استفاده کردند.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

رستورانی در تگزاس روی یک آکواریوم بزرگ از مهمانانش پذیرایی می‌کند! تصور کنید وارد رستورانی شده‌اید و می‌خواهید روی میز خودتان بنشینید، اما زیر پای‌تان کوسه‌ها و سفره دریایی‌هایی در حال رفت و آمد هستند. این رستوران در یک مخزن ۲۰ هزار گالونی تعدادی از این موجودات را نگهداری می‌کند و البته این کار بسیار هم پر خرج است و برای اینکه اتفاقی نیفتد، ۴ لایه رویی قرار داند که پنل‌های الکتریکی دارد. صاحب این رستوران می‌گوید ما یا باید کوسه‌ها را نگهداری می کردیم یا حیوانات دیگر را و از این میان ما کوسه را انتخاب کردیم.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

هتل رادیسون بلو در برلین آلمان صاحب بزرگتری آکواریوم ایستاده در جهان است. آکواریومی با ۲۵ متر ارتفاع که در آن یک میلیون لیتر آب نمک ریخته شده و خانه ۱۵۰۰ ماهی گرمسیری است. این کاربرای بازایابی این هتل انجام شد، با اینکه ایده دیوانه کننده‌ای به نظر می‌رسد، اما جاذبه اصلی هتل است و مردم با آسانسوری که از میانه این آکواریوم عبور می‌کند، آسانسوری که ۴۸ نفر را همزمان جابه جا می‌کند.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

تلفن‌های ایستاده در خیابان‌ها را یادتان هست؟ روزگاری تنها راه ارتباطی مردم از طریق همین تلفن‌ها بود، امروزه و با رشد تکنولوژی این غرفه‌های تلفن بلااستفاده شدند و تنها آثاری به جا مانده از روزهای قدیم هستند، از همین رو هنرمندان اروپایی و ژاپنی این سازه‌های بی‌استفاده را برای تبدیل آن‌ها به آثار هنری استفاده کرده‌اند. حالا باجه‌های تلفن تبدیل به چیزهایی شدند که هم پر از ماهی است و چراغ‌های روشنی هم دارد.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

مردمی که از آکواریوم لاس‌وگاس دیدن می‌کنند معمولا برای تجربه چیزهایی می‌روند که در محل زندگی خودشان نمی‌توانند تجربه کنند. این بار شما می‌توانید از داخل یک استوانه بزرگ به پایین سُر بخورید و در این مسیر با پنج گونه از کوسه‌های بسیار زیبا نیز ملاقات کنید! کوسه‌هایی که می‌دانی آن طرف شیشه هستند، اما به هر حال ترسناک هم هستند.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

بزرگترین آکواریوم دنیا را می‌توانید در گرجستان ببینید. این آکواریوم از آن جهت بزرگ است که چهار کوسه نهنگ را در خود جای داده است. مسئولان این آکواریوم اجازه می‌دهند که مردم در اکواریوم شنا کنند و با این کوسه نهنگ‌ها برخورد داشته باشند، البته نگران گاز گرفتن آن‌ها نباشید، چون روی دندان‌ها را با پدهای مخصوصی پوشانده‌اند. جالب است بدانید که گردش کامل در این آکواریوم نزدیک به دو ساعت و نیم زمان می‌برد.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

آکواریوم خلیج مانتری ویژگی جالبی دارد. زیرا که قرارگاهی برای کوسه‌های سفید است. این کوسه‌ها که موجودات بسیار قدرتمندی محسوب می‌شوند، گوشت‌خوار هستند و نگهداری از ‌آن‌ها کار بسیار سختی است و البته این کوسه‌های سفید در حقیقت خطرناک‌ترین موجودات زیر آب هستند.

با ۱۰ آکواریوم عجیب دنیا آشنا شوید

عجیب‌ترین آکواریوم برای ژاپنی هاست، در حقیقت آکواریومی است که مخالف هر آکواریوم دیگری است که می‌شناسید!اینجا بیشتر شبیه به سوپرمارکت یخ‌زده‌ای است که موجودات مختلف را در مخزن‌هایی پر زز یخ نگه می‌دارند. در حقیقت هر بلوک یخ جای یکی از این حیوانات دریایی است، حیواناتی که به نظر مُرده می‌آیند اما در حقیقت نمرده‌اند و چشم‌هایشان زنده است!
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر