3D Touch چیست و چه مزایایی دارد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۷۰۶۰۴
۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
۹۰۱۳
از جمله ویژگی هایی که با iPhone 6s و iPhone 6s Plus همراه شد، 3D Touch یا تاچ سه بعدی بود؛ 3D Touch به آیفون اجازه می دهد تا کمی متفاوت تر از یک تاچ معمولی باشد.
وب سایت برسام: وقتی که صفحه نمایش را فشار می دهید، شیشه صفحه، کمی (خیلی اندک) خم می شود. یک سنسور خازنی در زیر صفحه، فاصله میان انگشت تا سنسور را اندازه گیری می کند و شدت آن را متوجه می شود.

۳D Touch چیست و چه مزایایی دارد؟

استفاده از تاچ پد کیبوردی

۳D Touch چیست و چه مزایایی دارد؟

قابلیت کاربردی بی نهایت مفیدی که توسط خیلی ها در نظر گرفته نمی شود، این است که ۳D Touch راهی بسیار آسان برای جای دهی به نشانگر (Cursor) متنی شما هنگام تایپ کردن، ارائه می کند. به جای این که با لمس مکان، جای تایپ را تغییر دهید، می توانید از راهی ذقیق تر استفاده کنید.

دکمه مدنظر کیبوردتان را کمی فشار دهید، اکنون حروف از دکمه ها جدا شده و به یک تاچ پد تبدیل می شوند! انگشت تان را بکشید تا نشانگر حول تکست باکس حرکت کند. پس از انجام کار، انگشت خود را بردارید. به همین سادگی!فعال سازی میانبر های سریع در هوم اسکرین

۳D Touch چیست و چه مزایایی دارد؟

بسیار از کاربران اپلی از Quick Action ها استفاده زیادی دارند. با استفاده از این ویژگی می توانید به بسیاری از چیز ها مستقیما از صفحه اصلی یا هوم دسترسی داشته باشید. بسیاری از برنامه های شخص ثالث نیز از این ویژگی بهره برده اند، هر روزه نیز به تعداد آن ها افزوده می شود.

برای استفاده از یک میانبر سریع، آیکن یک برنامه را هارد پرس (Hard Press) کنید. اکنون به جای این که برنامه باز شود، یک سری میانبر برای دسترسی مستقیم به یک فعالیت داخل خود برنامه دست خواهید یافت. مثلا بر روی اپ ساعت هارد پرس کنید تا به میانبر هایی برای Create Alarm و Start Timer دست یابید.

هارد پرس کردن یک رسانه اجتماعی یا آیکن پیام رسان، می تواند به ایجاد یک پست جدید یا ارسال یک پیام جدید منتهی شود. یا مثلا بر روی Safari هارد پرس کنید تا یک تب جدید گشوده یا به لیست مطالعه تان دسترسی داشته باشید. این میانبر ها و عملیات وابسته به برنامه پشتیبانی می شوند – آن را حتما امتحان کنید!.

حتی اگر برنامه مدنظر شما از این قابلیت پشتیبانی نکند، علی رغم عدم نمایش منو، یک بازخورد Haptic می گیرید.جابجایی میان برنامه ها

به جای دابل پرس کردن دکمه Home، برای باز کردن سوییچ برنامه، می توانید گوشه چپی صفحه نمایش را هارد پرس کرده و خیلی به راست بکشید تا به آسانی به برنامه قبلی سوییچ کنید.

همچنین می توانید با سوییپ کردن خیلی نرم به راست، اپ سوییچر را مشاهده کنید، درست مانند این که دکمه Home را دوبار فشرده باشید.

با حساسیت فشار، رسم کنید

۳D Touch امکان رسم میتنی بر فشار را میسر کرد؛ حالتی که می تواند به دو بخش برنامه های نوت برداری و رسم تفکیک شود. برای مثال، برنامه Notes درون آیفون جای سازی شده تا این را پشتیبانی کند. Evernote، OneNote و Paper نیز هم اکنون از این قابلیت پشتیبانی می کنند.

۳D Touch چیست و چه مزایایی دارد؟

شما می توانید با گشودن اپ Note در iPhone با این قابلیت بازی کنید و سرگرم باشید! یک نوت جدید بسازید و آیکن Draw را در پایین Note لمس نمایید. با انگشتان تان بکشید و متوجه خواهید شد با فشردن بیشتر صفحه، خطوط ضخیم تری رسم می شود؛ انگار دارید با قلم رسم می کنید!

Peek و Swipe Up

اپل نیت خیری (!) دارد و آن هم اینست تا چند متود رابطه ای جدید ایجاد کند؛ قابلیتی که Peek و Pop نام دارد. این ها از اپ های اپل بسیاری پشتیبانی می شوند، همچنین اپ های شخص ثالث نیز در سدد پشتیبانی از آن ها هستند.

Peek

برای استفاده از Peek (نگاه زیر چشمی در لغت)، بر روی چیزی هارد پرس می کنید (مثلا یک لینک در سافاری، یک ایمیل در اپ میل، یک تصویر در فوتوز و …) و آن تصویر یا صفحه وب یا … در یک نوار پیش نمایشی کوچک نمایان می شود (به این علت چنین نامی را گرفته است). اکنون می توانید انگشت تان را برداشته تا نوار پیش نمایش محو شود. این روشی آسان برای پیک کردن یک صفحه وب، ایمیل یا چیزی مشابه اینست، بدون ترک آن صفحه خاص.

در هنگام پیک کردن، می توانید به بالا سوایپ کنید تا اکشن های بیشتری نمایان شود. مثلا پس از هارد پرس یک ایمیل می توانید انگشت تان را به بالا بکشید تا سریعا آن ایمیل، فوروارد، ریپلای، مارک یا … شود.

Pop

اگر خواستید چیزی که پیش نمایشش رو به رویتان است بارگزاری کنید، می توانید کمی بیشتر هارد پرس کنید. این قابلیت Pop (گشوده شدن مانند پاپ آپ تبلیغاتی) نام دارد. اکنون آیتمی که مشاهده می کنید به عنوان یک صفحه نمایش؛ ایمیل، تصویر یا … نرمال و عادی باز خواهد شد.

اجرای Live Photos (مانند لاک اسکرین های متحرک)

اگر قبلا یک یا چند تصویر لایو تهیه کرده باشید (یا از خود آیفون)، می توانید برنامه Photos را باز کرده و یک تصویر را هارد پرس کنید تا متحرک شود.

اپل همچنین به شما اجازه می دهد تا از Live Photos به عنوان یک لاک اسکرین متحرک و انیمیت استفاده کنید. همچنین می توانید تصاویر زنده خود را ایجاد کنید و این تنظیمات را بر روی آن ها اعمال نمایید که البته خود آیفون تان چند تصویر پیشفرض دارد.

این ها هیچ گاه، همیشه انیمیت و متحرک نیستند، با این حال نیاز به هارد پرس کردن و تنظیم یک لایو فوتو به عنوان پس زمینه دارد. تصویر لایو سپس متحرک خواهد شد.تنظیم حساسیت یا خاموشی همیشگی

۳D Touch چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر مایلید تا تنظیمات ۳D Touch را بهینه کنید، کافی است اپ تنظیمات را باز کرده و به General > Accessibility > ۳D Touch مراجعه کنید. در این جا می توانید ۳D Touch را غیر فعال کرده یا حساسیت آن را تنظیم کنید.

این برنامه های دیگر واقعا بسیار هوشمند (چه ترکیبی!) تازه در اول راه هستند و اکثر آن ها مخصوصا بازی ها می توانند با شِما های ورودی جدیدی مواجه شوند. می شود از ۳D Touch در گستره بزرگی از راه های جدید و متفاوت استفاده کرد.

 ۳D Touch در واقع یک نوبر اساسی است و می تواند در آینده ای نه چندان دور به توسعه دهندگان برنامه ها اجازه دهد تا از آن استفاده کرده و برنامه های جدید با خلاقیت های فراوان بسازند. اما در حال حاضر ویژگی هایی نظیر Peek – Pop یا Quick Action و دیگر ویژگی های اپلی می توانند کار با اپ ها را بهبود بخشند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر