حاشیه‌های مراسم 16 آذر دانشگاه شریف
۲۷۳۹۳۸
۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۵
۱۶۲۰۷
دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مراسم روز دانشجو با شعارهای خود از پیام روشن دانشجویان با رئیس جمهور سخن گفتند.
خبرگزاری ایسنا: دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مراسم روز دانشجو با شعارهای خود از پیام روشن دانشجویان با رئیس جمهور سخن گفتند.

سالن ورزشی استاد جباری دانشگاه صنعتی شریف صبح روز دوشنبه به مناسبت 16 آذر روز دانشجو میزبان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی و هیأت همراهش بود.

در این مراسم فرهادی وزیر علوم، هاشمی وزیر بهداشت، نجفی وزیر آموزش و پرورش،‌ صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور، ‌محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور روحانی را همراهی می‌کردند.

همچنین میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، هاشمی استاندار تهران و رضا فرجی دانا وزیر پیشین علوم از دیگر حاضران در این مراسم بودند.

دانشجویان حاضر در مراسم در حین سخنرانی رئیس جمهور به دو دسته مخالف و موافق تقسیم شده بودند و شعارهایی سرمی‌دادند.

در بخشی از مراسم که روحانی اظهار کرد:«نقد برخی از قوا و برخی نهادها کمی سخت است اما فعلاً از رئیس‌جمهور و دولت شروع کنید»، دانشجویان شعار «روحانی، روحانی حمایتت می‌کنیم» سر دادند و زمانی که رئیس جمهور گفت «مردم در سال 92 به مسأله هسته‌ای هم رأی دادند» شعار «دکتر ظریف زنده باد، روحانی پاینده باد» از سوی دانشجویان سر داده شد.

در بخشی از سخنرانی روحانی به ارائه آماری درباره تولید سلاح‌های راهبردی در دولت یازدهم پرداخت که عده‌ای از دانشجویان با شعار «دروغه، دروغه» این آمار را ساختگی دانستند ودر مقابل عده‌ای شعار «روحانی حمایتت می‌کنیم» سر دادند.

همچنینی شعار «روحانی مچکریم» زمانی که رئیس جمهور گفت:« ما فضای امن می خواهیم نه فضای امنیتی» در سالن سر داده شد.

در ادامه روحانی با اشاره به محدودیت‌هایی که پیش از دولت یازدهم در فضای دانشگاه‌ها وجود داشته تأکید کرد: زمانی کسی جرأت نمی‌کرد بگوید جنبش دانشجویی و عده‌ای از این کلمه هم می‌ترسیدند که با پایان این جمله رئیس جمهور تعدادی از دانشجویان با تشویق او شعار «اصلاحات زنده باد، ... » سر دادند.

همچنین در بخشی از صحبت‌های روحانی که اظهار کرد: مسیر دولت در وزارت علوم تغییر نکرده است و از فرجی دانا تا فرهادی نباید فرقی بکند. عده‌ای از دانشجویان شعار «مرگ بر فتنه‌گر» ‌سر دادند و عده‌ای با شعار «یا حسین ... »و «روحانی دوستت داریم» به حمایت از رئیس‌جمهور پرداختند.

همچنین در بخش‌های زیادی از صحبت‌های رئیس‌جمهور دانشجویان با سر دادن شعار «پیام ما روشنه...» از پیام روشن خود به رئیس‌جمهور و درخواست آزادی برخی از افراد سخن گفتند.

تعدادی از دانشجویان نیز سعی داشتند در حین صحبت‌های رئیس‌جمهور به صورت انفرادی با فریادهای خود صدای‌شان را به گوش او برسانند که روحانی خطاب به آن‌ها گفت:« ما در دانشگاه این‌گونه حرف نمی‌زدیم. امروز هم به نمایندگان همه دیدگاه‌های دانشجویان فرصت بدهیم تا صحبت‌های‌شان را مطرح کنند.»

در مراسم امروز پلاکاردی دیده نمی‌شد و دانشجویان برخی سوال‌های خود را در کاغذهای کوچکی نوشته بودند.

در پایان مراسم نیز میان دانشجویان موافق و مخالف شعارهایی مانند «مرگ بر فتنه‌گر» و «بسیجی واقعی، همت بود و باکری» رد و بدل شد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1394/09/16
يعني مشكل فقط آزادي برخي افراده !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج