سود گوگل از کاربران ایرانی چقدر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۷۶۴۶
۲۰ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۶
۳۹۴۱
ایران از جمله کشورهایی است که کاربران اینترنت آن بیشترین استفاده را از موتور جستجوی گوگل دارند.

برترین مجله اینترنتی ایران

تماشا: همیشه احساس نیاز به اطلاعات بیشتر، یک گزینه را پیش روی شما قرار می دهد؛ کافی است بلافاصله آدرس «google.com» را تایپ کنید تا بتوانید به اقیانوسی از ناشناخته ها دست پیدا کنید.

تکرار روزانه این عادت توسط ایرانی ها سبب شده است تا معاون وزیر ارتباطات و فناوری آمار جالب توجهی را ارائه کند. بنا بر گفته های علی حکیم جوادی هر کاربر ایرانی به طور متوسط روزانه 5 بار در موتور جستجوگر گوگل، جستجو می کند و با احتساب حدود 5/36 میلیون کاربر اینترنت در ایران، این موتور جستجوگر بالغ بر 443 میلیارد تومان در سال از کاربران ایرانی سود کسب می کند.

حکیم جوادی، ایران را از جمله کشورهایی عنوان می کند که کاربران اینترنت آن بیشترین استفاده را از موتور جستجوی گوگل دارند. البته وی در لابلای سخنان خود به موتورهای متعدد داخلی و خارجی برای جستجو هم اشاره می کند اما عادت ایرانیان را «استفاده روانی از گوگل» اعلام می کند.وی در عین حال به تحقیقات گسترده ای که در این حوزه انجام شده اشاره کرد و گفت: «بر اساس نتایج تحقیقات به عمل آمده که از سوی مجمع فعالان فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی منتشر شده است، سود کلی موتور جستجوی گوگل در سال 2011 حدود 36 میلیارد دلار بوده که سود این موتور جستجو از کرابران ایرانی در سال گذشته، 443 میلیارد تومان – البته با قیمت دلار 1600 تومانی – تخمین زده شده است.
در این بررسی ها مشخص شده در مجموع این موتور جستجو از کاربران ایرانی طی یکسال 277 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.» همچنین بر اساس این گزارش هر کاربر ایرانی به طور متوسط روزانه 5 بار در موتور جستجوگر گوگل جستجو می کند.

با این حال معاون وزیر ارتباطات و فناوری بر این نظر است که «موتور جستجوی گوگل به آن شکل هم نیست که ما نتوانیم نیازهای روزانه خودمان را با موتورهای دیگر تامین کنیم.»

به هر حال سودآوری گوگل از کاربران ایرانی در حالی مطرح می شود که موضوع راه اندازی یک موتور جستجو بومی و ملی که بتواند با موتورهای جستجوگری چون «یاهو» و «گوگل» رقابت کند در نیمه سال 89 و از سوی رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد و وی اعلام کرد که ایران برای جوابگویی به نیازهای داخلی می خواهد موتور جستجو ملی راه اندازی کند.

یکی از مسئولان سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در تشریح آغاز به کار این پروژه تاکید کرده بود که حتی پیشنهاداتی در مورد نام این طرح ارائه شده که وزیر ارتباطات از عنوان «یاحق» برای نام این موتور جستجوگر یاد کرده است.

خارجی یا داخلی؟

بسیاری از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری در لابلای سخنان خود به ضرورت استفاده از موتور جستجوگر ملی اشاره کرده اند. در این میان حتی برخی پا را فرراتر گذاشته و از گوگل به عنوان ابزار جاسوسی یاد می کنند.

مسئله قابل تامل این است که آیا موتور جستجوگر ملی می تواند جایگزین مناسبی برای گوگل باشد یا اینکه این موتور فقط در حد یک ایده باقی مانده و عملیاتی نمی شود؟
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222