هوشمندانه اسکی کنید
۲۷۶۸۶۰
۲۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۳
۵۶۲۸
محققان حسگر فشرده جدیدی ارایه کرده اند که عملکرد ورزشکاران در ورزشهای سخت و پیچیده نظیر اسکی را به دقت کنترل می کند.
خبرگزاری مهر: محققان حسگر فشرده جدیدی ارایه کرده اند که عملکرد ورزشکاران در ورزشهای سخت و پیچیده نظیر اسکی را به دقت کنترل می کند.

هوشمندانه اسکی کنید

موضوع حسگرهای فشرده با قابلیت چسبیدن به لباس ورزشکاران چیز چندان جدیدی نیست اما هیچ گاه به مرحله تولید تجاری نرسیده اند. اکنون نسل جدیدی از این حسگرها با همکاری Piq و یک شرکت فرانسوی تولید کننده تجهیزات ورزشهای برفی یعنی Rossignol به مرحله تولید انبوه رسیده است.

این حسگر کوچک به کفش اسکی باز متصل شده و ریزترین حرکات بدن او به خصوص در پیچ ها را ثبت می کند.

این فناوری جدید عملکرد ورزشکاران اسکی باز و ورزشهای مشابه نظیر اسنوبرد را با جزئیات کامل ثبت می کند و در عین حال اتصال آن به کفش ورزشکار هیچ اختلالی در عملکرد او ایجاد نمی کند.

این حسگر ۴۴ در ۳۸.۳ در ۵.۴ میلیمتر ابعاد داشته و فاکتورهایی نظیر سرعت، مسیر حرکت، صعود، حرکت در سرازیری و دیگر جزئیات مربوط به پرش و فرود اسکی باز را ثبت می کند.

نکته جالب توجه به نحوه استفاده از داده های ثبت شده توسط این حسگر مربوط می شود. این اطلاعات از طریق فناوری بلوتوث به تلفن همراه هوشمند ارسال می شود.

اما چگونگی جمع آوری این داده ها در نوع خود خواندنی است. این فرآیند از طریق ژیروسکوپ، شتاب سنج، مغناطیس سنج و حسگر فشار صورت می گیرد تا از مجموع آنها اطلاعات دقیقی تولید و روانه تلفن همراه مرتبط با آن شود.

این حسگر تنها ۱۰ گرم وزن دارد و با هر بار شارژ تا سه ساعت قابل استفاده خواهد بود. این فناوری جدید با قیمت ۱۶۳ دلار روانه بازار شده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج