یلداگردی، با طعم پاییز به وقت زمستان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۷۸۲۲۵
۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۶
۱۳۱۲۹
با خودمان که روراست باشیم، باید قبول کنیم در این روزهای شلوغ و آپارتمان‌های قوطی کبریتی، دیگر خبری از کرسی و خوردنی‌های متنوع و مادر بزرگ‌های قصه گو نیست که بخواهیم بلند ترین شب سال را به دل خوشی آنها بگذرانیم...
وب سایت همشهری 6 و 7 - سبا اخوان: با خودمان که روراست باشیم، باید قبول کنیم در این روزهای شلوغ و آپارتمان‌های قوطی کبریتی، دیگر خبری از کرسی و خوردنی‌های متنوع و مادر بزرگ‌های قصه گو نیست که بخواهیم بلند ترین شب سال را به دل خوشی آنها بگذرانیم.

به طعم پاییز به وقت زمستان

 یلداهای این سال‌ها دیگر شبیه خاطره‌ها نیستند، خانه‌های کوچک و فاصله خانواده‌ها از هم، کمتر فرصت این را ایجاد می کند که به بهانه چند ثانیه بیشتر، چند ساعتی را کنار هم خوش‌ باشیم.

اما تمام اینها دلیل نمی‌شود که شب چله را با تمام دل‌خوشی‌هایش به باد فراموشی بسپاریم و یادمان برود که بلندترین شب سال مجالی است برای شاد بودن و با هم بودن. شبی که سنتش گره خورده با خوراکی‌های رنگارنگ، هندوانه‌های سرخ و انارهای دان شده کنار سفره یلدا.

 همین رابطه تنگاتنگ مزه‌ها و شب چله، بهانه‌ای است تا خانه را به مقصد یک شکم گردی جذاب رها کنیم و یلدای‌مان را در رستوران‌ها و کافه‌های شهر که به مناسبت این شب رنگ و بوی تازه‌ای گرفته‌اند بگذرانیم.

كافه + شب= یك دقیقه بیشتر

 برای گذراندن یك شب یلدای بیرون خانه‌ای، بهترین جا همان پاتوق‌های همیشگی یعنی كافه ها هستند. اما این پیشنهاد به این معنی نیست كه تمام كافی‌شاپ‌ها و سفره‌خانه‌های شهر برنامه ویژه‌ای برای یلدا تدارك دیده اند.

در 90 درصد مكان‌های انتخابی شما یك كاسه دانه انار و چند تكه هندوانه پیدا می‌شود، اما اگر دنبال یك جای ویژه در میانه شهر برای شب چله خود می‌گردید كافه« نقش وصال» می‌تواند انتخاب ایده‌آلی باشد.

محیط دوست‌داشتی این كافه كه به دو بخش سالن و حیاط تقسیم شده حق انتخاب‌تان را بیشتر می‌كند، اما اگر خوش‌شانس باشید و بتوانید در محیط سرباز جایی برای خود پیدا كنید برد كرده‌اید، چرا كه همجواری با گل‌ها، گلدان‌ها و گیاهان متعدد حیاط این كافه بسیارلذت بخش است.

 كافه «آبان» و كافه «آذری» هم آوازه خوبی در میان پاتوق‌های قدیمی شهر دارند و از همان قدیم‌ها با برنامه‌های موزیك زنده، فال حافظ و حافظ‌خوانی و پذیرایی‌های مختص یلدا، شب یلدای متفاوتی را برایتان ثبت می‌كنند.

شب یلدا با كافه «ورتا» هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این كافه كه نبش خیابان وصال، در بلوار كشاورز قرار دارد، كیك‌هایی با طرح ویژه یلدا دارد كه نشان دهنده خوش ذوقی گردانندگان آن است. همچنین داشتن نوشیدنی‌های متنوع و جای مناسب برای نشستن، از ویژگی‌های مثبت كافه ورتا است.

به طعم پاییز به وقت زمستان

چند پله كه پایین‌تر بیایید می‌رسید به كافه «پله» با همان رنگ و بوی همیشگی اما این‌بار با طعم هندوانه.حافظ خوانی، موسیقی زنده، تنقلاتی نظیر لبو، انار، شیرینی، میوه، هندوانه،  تركیب آب زرشك و آب آلبالو برنامه‌هاو منوی ویژه یلدای این كافه را تشكیل می‌دهند.

برای رسیدن به این كافه باید به خیابان ولیعصر، جنب پارك ساعی، انتهای خیابان ساعی بروید. مقصد بعدی شما در این شب طولانی،  كافه «كرگدن» در خیابان شیخ بهایی شمالی،صائب تبریزی غربی،کوچه بی بی شهربانو است.

این كافه برنامه متفاوت داستان خوانی درمنوی خود دارد. علاوه بر این اسموتی انار و هندوانه هم از گزینه‌های ویژه این شب در منوی كافه كرگدن اند. می‌توانید از بین میزهای بیرون و داخل كافه به انتخاب خودتان جایی برای نشستن پیدا كنید و شب بلندتان را سپری كنید.در میان كوهپایه‌ها

وقت گذراندن در كوهپایه‌های شهر تهران، فصل نمی‌شناسد و در بیشتر روزهای سال وقتی به دربند و دركه و حتی فرحزاد سرمی‌زنیم با جمعیت زیادی روبرو می شویم كه آمده‌آند اوقات فراغت‌شان را در سفره‌خانه ها و رستوران‌های  این مناطق سپری كنند.

با وجود بی‌فصل بودن این قبیل اماكن تفریحی، شب‌های یلدا در ارتفاعات تهران برای خود صفای دیگری دارد، تا حدی كه به یكی از محبوب‌ترین پاتوق‌ها در شب یلدا بدل می‌شود.

به طعم پاییز به وقت زمستان

در تمام آلاچیق‌های سفره‌خانه‌های كوهپایه‌های تهران هندوانه و انار برای سفارش دادن پیدا می‌شود اما اگر به فكر یك شام مفصل برای طی كردن این شب خاص هستید سری به رستوران‌های «باغ بهشت» دردربند، «رشا» در توچال و  «پاسیالیز»  یا« آفر» در دركه بزنید.باب دل سنتی‌ها

اگر اهل شعر و ادبیات هستید پاتوق‌های ادبی شهر در این شب جای مناسبی برای شما هستند. یكی ازمتداول‌ترین برنامه‌ها در چنین شبی برگزاری مراسم‌ شعر و قصه‌خوانی و تماشای نمایش‌های آیینی فرهنگسراهای شهر است.  

به طعم پاییز به وقت زمستان

فرهنگسرای بهمن ،  اشراق و نگارخانه شیث که در ضلع جنوبی پارك دانشجو قرار دارد هر سال به‌مناسبت شب یلدا برنامه‌ای ویژه شامل شاهنامه‌خوانی، برگزاری نمایشگاه آثار و نقاشی شاهنامه از هنرمندان مختلف و با حضور و گردهمایی هنرمندان موسیقی، تئاتر و تلویزیون دارند.اگرهم سری به سفره‌خانه‌های سنتی شهر بزنید می‌توانید با مراسمی كه رنگ و بوی سنتی‌  دارد همراه شوید و از حافظ‌خوانی‌ها لذت ببرید.یك شب نشینی ویژه

اگر تنقلات یلدایی كفاف‌تان را نمی‌دهند و دنبال یك وعده غذایی درست و حسابی برای گذراندن شب چله‌تان هستید، باید دست از كافه‌ها بكشید و به سراغ رستوران‌هایی با طعم آخرین شب پاییز بروید.

یكی از انتخاب‌های هیجان انگیز می‌تواند رستوران گردان «برج میلاد» باشد. تصور اینكه آخرین شام پاییزی خود را در میان‌ابرها بخورید به نوبه خود هیجان انگیز است، چه برسد به اینكه این رستوران برنامه ویژه‌ای هم برای یلدای شما در نظر گرفته باشد.

 رستوران برج میلاد هم مانند همتایان خود برنامه حافظ خوانی را در فهرستش جای داده است و كنار منوی غذاهای ویژه،‌ تمام تنقلات این شب به‌خصوص را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد. برای رفتن به این رستوران كه سه شب میزبان مهمانان ویژه یلدا  است، حتما باید از قبل به فكر باشید و صندلی رزرو كنید.

به طعم پاییز به وقت زمستان

باقالی پلو با ماهیچه، کباب بختیاری، جوجه بدون استخوان، شیر ماهی کبابی،  ماهی قزل آلا گریل شده، استیک با سس قارچ، بیف استراگانف واسکالپ مرغ، میز رنگارنگی است كه رستوران «آ‌اس‌پ» برای مشتریانش تدارك دیده است تا اولین ساعات زمستان خود را كنار آن سپری كنند. 

داشتن محوطه‌ای لوكس و زیبا در كنار دسترسی آسان به پاركینگ از نكات مثبت این رستوران است. اگر فضایی كلاسیك تر با موسیقی زنده اروپایی را دوست دارید بهتر است سری به رستوران« سورن» بزنید كه با موسیقی زنده پیانو، گیتار و آواز از شما میزبانی می‌كند.

 اگر به این رستوران رفتید علاوه بر آجیل، انار، هندوانه و نوشیدنی‌های گرم، حتما به سراغ سالاد بار رستوران هم بروید، در غیر این صورت ضرر خواهید كرد! خیابان عباس آباد هم می‌تواند در لیست محله‌هایی باشد كه شب یلدا در‌آنها خوش می‌گذرد، چرا كه رستوران فنسی(چهارراه اندیشه، خیابان سهروردی)  با منو یلدایی‌اش  در این شب طولانی انتظارتان را  می‌كشد.همراه با طعم حیاتی رب انار

سال‌ها قبل‌تر از اینكه پای گوجه فرنگی به غذاهای ایرانی باز شود بار تمام طعم خورش‌های ایرانی را رب انار  به دوش می‌كشید.  اما با وجود تهاجم فرهنگی گوجه‌ای به غذاهای ایرانی در قرن‌های گذشته غذاهای شمالی اصالت خود را حفظ كردند و پای ثابت رب انار را از سفره‌های رنگارنگ‌شان كوتاه نكردند.

وقتی صحبت  از یلدا باشد، نمی‌شود از انار و تمام مشتقاتش گذشت، پس به خود ظلم كرده‌اید اگر تا به حال، شب چله گذرتان به رستوران‌های شمالی تهران نرسیده است.

به طعم پاییز به وقت زمستان

رستوران «گیلانه» واقع در بلوار صبا یكی بهترین گزینه‌هاست كه هر سال برنامه ویژه‌ای هم برای این شب دارد.  رستوران «گیلار» نیاوران هم گزینه دیگری است كه از ماهی‌ها و مرغ‌های شكم پرش كه با دانه‌های انار پر شده‌اند نمی‌توان گذشت.

اگر دو رستورانی را كه از آن نام بردیم قبلا امتحان كرده‌اید و این بار دنبال جای جدید‌تری هستید بهتر است سری به سعادت آباد، بلوار فرحزادی بزنید تا رستوران« گیلکی» میزبان شب یلدای شما باشد.هتل‌های شهر میزبان شما

علاوه بر رستوران‌ها و كافه‌ها، هتل‌های بزرگ شهر تهران هم هر سال تداركات ویژه‌ای برای شب یلدا در نظر می‌گیرند و با برنامه‌های مختلف به استقبال این آیین دیرین می‌روند.

 یكی از این هتل‌ها كه میزبان شما در شب چله است، هتل پارسیان انقلاب واقع در خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی است كه در رستوران نارون برنامه ویژه‌ای را برای شب یلدا در نظر گرفته است.

 انار دان شده ،‌ شیرینی ،‌ آجیل، چای ،‌ هندوانه، و خرمالو  به عنوان تنقلات، و چلو لقمه مخصوص یاچلو جوجه مخصوص یالازانیا بلونیز ویا شنیسل مرغ به همراه ماست موسیر و نوشیدنی به عنوان شام در بسته ویژه رستوران نارون قرار دارد. البته اگر هوس رفتن به هتل پارسیان را كردید حتما قبلش به فكر رزرو كردن جا هم باشید.

اما رستوران هتل هما كه در حوالی میدان ونك و در خیابان شهید خدامی جا خوش كرده است، برنامه متفاوتی برای شب یلدا دارد و با دعوت از هنرمندان مختلف این امكان را برای شما ایجاد می‌كند كه شب یلدای خود را كنار چهره‌هایی كه دوستشان دارید سر كنید.

به طعم پاییز به وقت زمستان

هتل پنج ستاره استقلال واقع در اتوبان چمران،نرسیده به چهارراه پارک وی هم می‌تواند مقصد شب‌گردی‌های شب یلدای شما باشد. چرا كه رستوران آبشار این هتل یكی دیگر جاهایی است كه به راحتی از كنار شب چله و مراسمش نگذشته است.

 سفارش از منوی باز رستوران آبشار به همراه سالاد بار و بوفه ویژه یلدا می‌تواند خیال‌تان را از بابت خورد و خوراك بلند‌ترین شب سال راحت كند. همچنین اجرای موسیقی زنده به همراه برنامه ویژه شب یلدا از دیگر جاذبه‌های این رستوران برای این شب متفاوت است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر