تصاویری از گربه نایاب ایرانی
۲۷۸۲۸۷
۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۹
۳۰۹۹۶
یکی از دوربین های نصب شده انجمن یوزپلنگ ایرانی در پارک ملی ساریگل از یک گربه پالاس «گونه ارزشمند و نادر ایران»، چندین عکس گرفت.
خبرگزاری مهر: مرزهای شمالی خراسان نخستین جایی در ایران بوده که حدود نیم قرن پیش گربه پالاس برای نخستین بار در کشور گزارش شد. بسیاری از گزارش هایی که طی سال های بعد به دست آمد، این فرضیه را تقویت کرد که گربه پالاس عمدتا در نیمه شمالی کشور، به خصوص شمال شرقی حضور دارد. حال آن که در سال های اخیر حتی از مناطقی چون یزد و کرمان نیز گزارش شده است.

تصویربرداری تازه از گربه پالاس در کشور

گربه پالاس عمدتا در مناطق استپی مرتفع آسیای مرکزی و غربی زندگی کرده و زندگی در مناطق صخره ای باعث شده که به ندرت در طبیعت مشاهده شود. با این حال، در سال های اخیر، به صورت فزاینده ای در مناطق مختلف کشور رؤیت شده است.

تصویربرداری تازه از گربه پالاس در کشور

جثه کوچک و غیرقابل پیش بینی بودن مسیر حرکت این جانور باعث شده که نتوان از دوربین های تله ای به عنوان یک ابزار کارآمد برای بررسی وضعیت این گونه در کشورهای مختلف بهره جست و تعداد تصاویری که در کشورهای مختلف با استفاده از این دوربین های خودکار گرفته شده است، شاید به 10 مورد هم نرسد.

تصویربرداری تازه از گربه پالاس در کشور

در آخرین مورد آن ها (پاییز 1394) و در جریان پروژه پلنگ شمال شرقی ایران، یکی از دوربین های نصب شده انجمن یوزپلنگ ایرانی در پارک ملی ساریگل چند تصویر از یک گربه پالاس گرفت. این گربه پالاس که با کنجکاوی دوربین تله ای را مورد بررسی قرار می دهد، پس از دقایقی از آن محل دور می شود. پیش از این نیز در ساریگل گربه پالاس توسط محیط بانان و کارشناسان مشاهده و تصویربرداری شده بود.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1394/09/29
قربون اون سیبیلا خون چکونت برم :)
خدا از سر اون نامردایی که تو و گربه های خیابونی را اذیت میکنن نگذره.
Iran, Islamic Republic of
07:33 - 1394/09/30
پیشی نگو بگو جذبه.
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1394/09/30
شبیه رامکاله :دی!
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1394/09/30
چقدر خوشگل و ملوسه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج