تکمیل آزادراه تهران شمال تا 5 سال آینده
۲۸۰۰۶۴
۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۹
۱۰۲۵۸
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت از تکمیل آزادراه تهران شمال ظرف پنج سال آینده خبر داد و گفت: تکمیل قطعات یک و دو در بهار 96 و 97 انجام می‌شود.
خبرگزاری فارس: نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت از تکمیل آزادراه تهران شمال ظرف پنج سال آینده خبر داد و گفت: تکمیل قطعات یک و دو در بهار 96 و 97 انجام می‌شود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی امشب در مراسم تجلیل از برترین‌های کنکور سراسری کلاردشت، با اشاره به اینکه آزادراه تهران شمال با قوت در حال اجرا است، اظهار کرد: معاون اول رئیس‌جمهور تاکنون سه بار از این پروژه بازدید کرد و روند اجرایی کار هم مطلوب است، در قطعه یک پیشرفت خوبی مشاهده می‌شود و یک‌هزار و 200 میلیارد تومان برای تکمیل آزادراه اختصاص یافت.

قاسم احمدی‌لاشکی افزود: قطعه یک آزادراه تهران شمال در بهار سال 96 و قطعه دوم آن هم در سال 97 تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد و در نهایت کل مسیر آزادراه تهران شمال ظرف پنج سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: تونل شهری چالوس و پل قبل و بعد آن هم در مراحل پایانی تکمیل شدن است و در آینده‌ای نه‌چندان‌دور به بهره‌برداری می‌رسد و اثرات مفید آن را همگان شاهد خواهند بود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ در سال‌های گذشته هر بشکه نفت بین 120 تا 150 دلار به فروش می‌رفت ولی الان نفت به بشکه‌ای 34 دلار رسیده و میزان صادرات آن نیز کاهش یافته است و این امر موجب سخت شدن شرایط دولت از نظر اقتصادی شده ولی با این وجود دولت همه تلاش خود را برای گازرسانی به کلاردشت، مرزن‌آباد و کجور انجام داده است.

وی درباره عوارضی آزادراه تهران شمال اظهار کرد: در نامه‌ای که وزارت راه و شهرسازی در تاریخ 20 آبان‌ماه صادر کرد، مقرر شد بومیان 50 درصد عوارض را پرداخت کنند ولی این نامه که از همان تاریخ قابلیت اجرایی داشت، هنوز اعمال نشده است.

احمدی‌لاشکی تصریح کرد: همچنین مقرر شد تا خودروهایی که دارای پلاک «72ص و 72ن» هستند، در صورت تردد بیش از یک‌بار از گیت عوارضی علاوه بر تخفیف 50 درصدی، 10 درصد دیگر نیز از هزینه عوارضی آنها کاسته شود و افرادی که بیش از دو بار از این مسیر عبور می‌کنند نیز از تخفیف 20‌ درصد مازاد بر آن برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه در بخش کجور اتفاقات خوبی در بخش‌های مختلف روی داد، افزود: بعد از کلنگ‌زنی گاز شهری کجور به روش سی‌.ان‌.جی، مقدمات گازرسانی به شهر پول نیز فراهم شد و کلنگ گازرسانی این منطقه هم به زمین زده شد و در این شهر 25 کیلومتر لوله‌گذاری انجام می‌شود و برای این‌کار یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان در اختیار پیمانکار پروژه قرار می‌گیرد و 70 میلیارد تومان هم برای نصب ایستگاه CNG هزینه می‌شود.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: فراگیر شدن آنتن‌دهی تلفن همراه در بسیاری از نقاط صعب‌العبور منطقه با نصب دستگاه‌های مخابراتی، بهر‌ه‌برداری از پمپ بنزین شهر کجور، آسفالت بسیاری از نقاط روستایی و اصلی منطقه، بلوار و تغییر فضای ورودی شهر پول برای نخستین‌بار، افتتاح مرکز دیجیتال شهر پول و سپس شهر کجور، هلال‌احمر کجور و تجهیز آن به یک دستگاه آمبولانس از دیگر اتفاقات خوب در این بخش در طول این چند سال اخیر است.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و هدایا، از برترین‌های کنکور سراسری کلاردشت تجلیل شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج