عکس: حیوانات عجیب کشف شده در 2015
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۲۸۰۹۶۱
۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۳
۱۶۷۶۰
براساس گزارش لايو‌ساينس،‌براي مثال در سال 2015 دانشمندان موفق به كشف و شناسايي اژدهاي سرخ ياقوتي در سواحل استراليا،گونه‌اي جديد از لاكپشت‌هاي غول‌پيكر در جزاير گالاپاگوس و كرمي باستاني با 30 پا در چين شدند.
وبسایت خبرآنلاین: دانشمندان هرسال طبیعت جستجو می‌کنند تا گونه‌های مختلف زیستی را بررسی و کشف کنند. به گزارش همشهری آنلاین،در سال ۲۰۱۵ هم حیوانات عجیبی کشف شدند.

براساس گزارش لايو‌ساينس،‌براي مثال در سال 2015 دانشمندان موفق به كشف و شناسايي اژدهاي سرخ ياقوتي در سواحل استراليا،گونه‌اي جديد از لاكپشت‌هاي غول‌پيكر در جزاير گالاپاگوس و كرمي باستاني با 30 پا در چين شدند.

همزمان با كشف اين گونه‌هاي جديد، محافظت از آنها در برابر آلودگي، نابودي زيستگاه‌ها و تهاجم گونه‌هاي مهاجم از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

میمون عطسه‌زن

اسنابی، میمون دماغ‌بالا یا عطسه‌زن گونه‌ای سیاه و سفید از میمون‌ها است که در بخش‌های شمالی میانمار زندگی می‌کند و نامش به خاطر دماغ رو به بالایی که در روزهای بارانی در آن آب جمع می‌شود، اینگونه انتخاب شده‌است. این میمون در روزهای بارانی دائم درحال عطسه زدن است تا آبهای جمع شده از درون بینی‌اش تخلیه شوند.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدکوچکترین حلزون جهان

حلزون کوچکی در جزیره بورونئو توانست رکورد کوچکترین حلزون جهان را از گونه‌ای چینی گرفته و به نام خود ثبت کند. این حلزون کوچک که آکملا نانا نامیده می‌شود از پوسته‌ای شفاف به طول 0.7 میلیمتر برخوردار است و زیستگاهش تپه‌های آهکی در جزیره بورونئو است. این جانداران به اندازه‌ای کوچکند که دانشمندان در محیط زیست طبیعی نتوانستند آنها را با چشم غیرمسلح مشاهده کنند.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدپرنده وحشت

پرنده‌های وحشت با قدی برابر سه متر درحدود 50 میلیون سال تا 1.8 میلیون سال پیش روی زمین زندگی می‌کرده‌اند. این جانداران قدرت پرواز نداشتند و با منقار چنگک مانند خود شکارهایشان را دنبال می‌کرده‌اند. محققان در ماه آوریل اعلام کردند گونه‌ای جدید از این پرندگان را در سواحل شرقی آرژانتین یافته‌اند که 3.5 میلیون سال قدمت داشته و از کامل‌ترین فسیلی برخوردار است که تاکنون از این پرندگان به دست آمده‌است.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدزنبور دمنتور (Dementor)

آمپولکس دمنتور نام گونه‌ای جدید از زنبورها است که به اختصار دمنتور نامیده می‌شوند، نامی که از نام اشباح مشهور داستان‌های هری‌پاتر برگرفته‌شده‌است، موجوداتی شبح‌وار که افکار شاد و مثبت و گاه روح افراد را می‌مکیدند. این حشرات به شکلی بسیار وحشتناک از سوسک‌ها تغذیه می‌کنند. ابتدا سمی را درون بدن آنها تزریق کرده و آنها را به زامبی‌هایی فلج تبدیل می‌کنند اما سوسک‌ها به واسطه این سم کشته نمی‌شوند و زنبور پس از فلج کردن،‌آنها را زنده زنده می‌خورد.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدعنکبوت‌طوطی‌ها

ارزش آن را دارد که برای دیدن زیبایی‌های دو عنکبوت جدیدی که دانشمندان کشف کرده‌اند، بر فوبیای عنکبوت خود غلبه کنید. عنکبوت‌های اسکلتوروس و اسپارکلمافین دو نوع جدید از عنکبوت‌ها هستند که به دلیل رنگ‌های درخشانی که دارند به عنکبوت‌طوطی شهرت یافته‌است. این عنکبوت‌ها در استرالیا زندگی می‌کنند.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدعقرب غول‌پیکر دریایی

محققان حین جستجو در منطقه برخورد شهاب‌سنگی در حفره‌ای در بالای رود آیوا بقایای عقرب غول‌پیکری هم‌اندازه یک انسان بالغ را کشف کردند که از اندام‌های نیش مانند و باله مانند برخوردار بود. گفته می‌شود این عقرب دریایی درحدود 460 میلیون سال پیش زندگی می‌کرده و از موجوداتی شبیه به مارماهی‌ها و صدفها تغذیه می‌کرده‌است. این جاندار با نام علمی P. decorahensis سخت‌پوستی باستانی است که از اقوام نزدیک خرچنگ‌های نعلی و عنکبوتیان به شمار می‌رود.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدمار چهارپا

مارهای مدرن روی شکم خود می‌خزند، اما اجداد آنها 120 میلیون سال پیش روی چهار پا راه می‌رفتند که هریک از آنها پنج انگشت داشت. این گونه جدید از مارها در نمایشگاه فسیلی جانوران در برزیل کشف شد. این فسیل در ابتدا به عنوان ناشناخته نام‌گذاری شده‌بود اما دیوید مارتیل دیرینه‌شناس بریتانیایی آن را بررسی کرده و به عنوان ماری با چهار پا معرفی کرد

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شویدموش دماغ‌خوکی

این گونه جدید از موش‌ها در جزیره سولاویسی در اندونزی کشف شده‌است که از دماغی شبیه به خوک‌ها برخوردار است و دندان‌های نیش این جونده نیز نسبت به دیگر دندان‌ها ابعادی بزرگتر دارد،‌از این رو این جاندار چهره‌ای خون‌آشام‌مانند به خود گرفته‌است.

با عجیب‌ترین حیوانات کشف شده در سال ۲۰۱۵ آشنا شوید
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
استیل رگال_فوتر
شفا_فوتر