خداحافظی با سنگ‌های دردسرساز!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۲۸۳۳۳۲
۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۴
۱۲۶۵۶۰
همه نکاتی که باید درباره سنگ کلیه و راه‌های درمان آن بدانید.
 مجله سیب سبز - مجله سیب سبز: سنگی گوشه کلیه‌تان جا خوش کرده است اما راهی جز تحمل ندارید و مجبورید از درد به خود  بپیچید، زیرا باید صبر کنید تا دفع شوند. با این حال خیلی از افرادی که مستعد گرفتن سنگ کلیه هستند فکر می‌کنند تنها راه این است که بگذارند سنگ‌ها خودشان راه‌شان را پیدا کنند و دفع شوند. در صورتی که سنگ‌ها اندازه و جنس‌های مختلفی دارند، با این حال اگر کلیه‌های سنگ‌سازی دارید یا اینکه سنگ کلیه یک مشکل ارثی در خانواده شماست اما آشنایی با این مشکل ندارید بهتر است این مطلب را با دقت بخوانید. دکتر ناهید حمزه اصفهانی، اورولوژیست، جراح کلیه و  مجاری ادراری و تناسلی و دکتر تیرنگ رضانیستانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی درمورد این مشکل و بایدها و نبایدهای آن در همه زمینه‌ها به شما توضیح می‌دهند.

خداحافظی با سنگ‌های دردسرساز!

در کدام شرایط آب‌و‌هوایی زندگی می‌کنید؟

سنگ كليه بيشتر در افرادي ديده مي‌شود كه در نواحي گرم و خشك زندگي مي‌كنند، چراكه تعريق در این نواحی زياد و ادرار غليظ است. اما اين گفته به اين معنا نيست كه در آب‌و‌هوا‌های دیگر مثل مرطوب، سرد و... اين بيماري در افراد ديده نشود؛ چه بسا كساني كه در مناطق مرطوب يا سردسير زندگي مي‌كنند هم دچار مشكل سنگ‌سازي در كليه مي‌شوند. پس مي‌توان به اين نتيجه رسيد كه فقط عوامل محيطي و اكتسابي باعث به‌وجود آمدن سنگ در كليه نمي‌شوند بلكه مسئله  ژنتيك و بيماري‌هاي زمينه‌اي مثل ديابت، فشارخون، عفونت‌هاي مكرر ادراري و عدم داشتن يك سبك زندگي درست ‌هم در بروز اين اتفاق يا سنگ‌سازي در كليه دخيل هستند.

سنگ‌ها به چند دسته تقسيم مي‌شوند؟

سنگ كليه ذرات كوچك و سختی است كه در يك يا هر دو كليه تشكيل مي‌شود و گاهي به داخل حالب‌ها (لوله‌هاي عضلاني باريكي كه ادرار را از كليه‌ها به مثانه منتقل مي‌كنند) انتقال پيدا مي‌كند. سنگ كليه از نظر اندازه از يك دانه شن تا حدود يك توپ گلف متغير است و ممكن است منفرد يا متعدد باشد. براي دسته‌بندي انواع سنگ‌ها بايد به ماده‌اي كه هسته اصلي سنگ را در كليه تشكيل داده است، توجه كنيم. اما به‌‌دليل برخي مشكلات مثل كم‌آبي، مشكلات متابوليكي (‌سوخت‌و‌ساز بدن قادر به دفع مواد نيست)، مشكلات زمينه‌اي كليه و... ‌باعث مي‌شود كريستال‌ها حالت تبلور پيدا كنند و باعث به‌وجود آمدن سنگ در كليه شوند. سنگ‌ها ممكن  است از نوع اسيدفوريك، كلسيم فسفات، اگزالات و انواع مختلف ديگر باشند.

دسته‌بندی سنگ‌های کلیه:

سنگ‌هاي كليه به طرق مختلف دسته‌بندي مي‌شوند، يكي از اين دسته‌بندي‌ها از لحاظ سايز است. اندازه سنگ‌ها به زير 5‌ميلي‌متر، بين 5 تا 10‌ميلي‌متر، بين 10 تا 20‌ميلي‌متر و 20ميلي‌متر به بالا تقسيم مي‌شوند. براساس اندازه سنگ، پزشك متخصص تصميم مي‌گيرد براي درمان چه اقداماتي را انجام دهد.

سنگ‌های زیر ۵ میلی‌متر به راحتی قابل تشخیص نیستند

سنگ‌هاي زير 5‌ميل به‌راحتي در سونوگرافي‌ها قابل تشخيص نيستند. مواقعي هم پيش آمده كه فرد سونوگرافي انجام مي‌دهد و در جواب نشان داده مي‌شود كه در كليه‌اش چند عدد سنگ زير 2 يا 3‌ميلي‌متري وجود دارد؛ اما وقتي با بیمار صحبت مي‌كنيم، شخص هيچ اشاره‌اي به علائم داشتن سنگ از‌جمله درد، مشكلات دفع ادرار، تب و‌... نمي‌كند.

با اين حال نمي‌توان خيلي به اين مورد يعني سونوگرافي در سنگ‌های زير 5‌ميلي‌متری در تشخیص‌، استناد كنيم؛ چرا‌كه ممكن است چربي را در سونوگرافي به جاي سنگ تشخيص دهيم. به بيان ساده‌تر چربي حالتي را در سونوگرافي ايجاد مي‌كند كه تقريبا برابر با سنگ‌هايي است كه در اين ابعاد در كليه ممكن است به‌وجود بيايد. بنابراين براي اينكه مطمئن شويم سونوگرافي در تشخيص سنگ به‌درستي عمل كرده است بايد علائم و سبك زندگي فرد بیمار ‌مورد‌بررسي قرار گيرد، به‌خصوص اگر شخص شغل بسيار مهم و پرخطري داشته باشد مثل خلبان‌ها در اين مواقع سي‌تي‌اسكن بدون تزريق تجويز مي‌شود.

اگر در اين مرحله وجود سنگ تاييد شد، بايد اقدامات لازم انجام شود. اما بهتر است بدانيد كه سنگ‌هاي زير 5‌ميلی‌متر اگر در جاي مناسبي از كليه قرار داشته باشند، قادرند خود به خود و بدون هيچ اقدام خاصي از‌جمله حمايت درماني دفع شوند. فقط كافي است افراد در طول روز بين 5/2 تا 3ليتر (‌10 تا 11‌ليوان آب) ‌آب بنوشند. اما در شغل‌هاي مهم و پرخطر مثل خلبانان، جراحان، آتش‌نشان‌ها و‌... حتي اگر سنگ كليه علائمي نداشته باشد بايد با كمك دارو‌درماني و سنگ‌شكن خارج از اندامي از بين بروند.

 سنگ‌های ۵ تا ۱۰ میلی‌متری به سنگ‌شکن نیاز پیدا می‌کنید

 سنگ‌هاي 5 تا 10‌ميلی‌متری كانديداهاي بسيار خوبي براي سنگ‌شكن‌هاي خارج از اندامي هستند. در اين موارد بر‌اساس جايگاه سنگ، براي بيمار سونوگرافي و يك عكس رنگي از طرف پزشك تجويز مي‌شود تا مشخص شود بيمار مشكل ديگري نداشته باشد. اگر موانعي وجود نداشته باشد روش سنگ‌شكن انجام مي‌شود. گاهي اين سنگ‌ها ممكن است به‌علت بزرگي‌شان در مسير حالب (‌مسيري كه كليه را به مثانه مرتبط مي‌كند) گير كنند.

اگر دچار اين مشكل شوند و در قسمت فوقاني و مياني حالب باشند، در اين موارد اگر سنگ زير 10ميل باشد از روش سنگ‌شكن استفاده مي‌كنيم. اما اگر در قسمت تحتاني قرار داشته باشند ديگر روش سنگ‌شكن پاسخگو نيست و بايد از وسيله ديگري به‌نام يورت اسكوپ استفاده كنيم. در اين روش دوربين كوچكي از طريق مجاری وارد حالب مي‌شود و سنگ مورد هدف قرار می‌گیرد و سپس با امواج صوتي و ليزر سنگ را خرد کرده و قطعاتش را از کلیه خارج مي‌كنند.

سنگ‌های ۱۰ تا ۲۰ میلی‌متری جراحی بسته را امتحان کنید

درمورد سنگ‌هاي بالاي 10 تا 20ميلی‌متری نظرات مختلفي وجود دارد؛ یکی از روش‌های درمانی در این مواقع استفاده از روش سنگ‌شكن است، البته به‌شرط آنكه بیمار كليه خوبي داشته باشد و بتواند سنگ‌هاي خرد شده را از طريق ادرار دفع كند. البته بهتر از روش سنگ‌شکن، روش دیگری به اسم پی‌سی‌ان‌ال (‌جراحی بسته کلیه از طریق پوست) وجود دارد.

از طریق پوست به کمک یک وسیله استوانه‌ای (به اندازه لوله خودکار)  راه را به سمت سنگ باز می‌کنیم و وارد کلیه می‌شویم. در این مرحله به کمک این دستگاه سنگ را خرد می‌کنیم و قطعاتش را با گیره مخصوص از بدن خارج می‌کنیم، کل پروسه عمل زیر اشعه ایکس انجام می‌شود. این جدیدترین تکنیک برای خروج سنگ‌ها از کلیه است، البته به شرط آنکه فرد کاندیدای مناسبی برای این عمل باشد.

سنگ‌های بزرگ‌تر از 20‌میلی‌متر نیاز  به جراحی باز  دارید

سنگ‌های بزرگ‌تر از 20‌میل سنگ‌های عفونی‌اند که به سنگ‌های شاخ گوزنی معروف هستند. دو روش بیشتر برای درمان این دسته از سنگ‌ها وجود ندارد؛ یکی از روش‌ها پی‌سی‌ان‌ال است که ممکن است طی دو مرحله انجام شود. درمان دیگر آنتروپیک است. در این روش کلیه را باز و سنگ‌ها را خارج می‌کنیم و محل را تمیز و کلیه را دوباره می‌بندیم.

خداحافظی با سنگ‌های دردسرساز!

از کجا بفهمیم که سنگ کلیه داریم؟

سنگ بر‌حسب قرار گرفتنش در محل می‌تواند علائم متفاوتی داشته باشد. اگر سنگ در کلیه و ساکن باشد احتمال دارد فرد علائمی را احساس نکند. برای همین می‌توان گفت عدم وجود علامت نشان‌دهنده این نیست که فرد در کلیه‌اش سنگی وجود ندارد. نکته دیگر این است که هرچه سنگ‌ها ریزتر باشند، شانس تحرک‌شان بیشتر است و ممکن است بیمار احساس درد در ناحیه کلیه داشته باشد. اما وقتی سنگ حرکت کند هرچه به سمت قسمت پایینی بدن بیاید، درد هم همراه آن در قسمت‌های دیگر بدن منتشر می‌شود. به‌عنوان مثال سنگ اگر به نیمه‌های حالب برسد، ممکن است در ناحیه ناف یا پهلو به سمت ناف فرد احساس درد کند. اگر سنگ به سمت مثانه برود در خانم‌ها درد بیشتر در ناحیه لبیالا احساس می‌شود.

با حرکت سنگ ممکن است مسیر دچار خونریزی شود. این خونریزی ممکن است به اندازه‌ای باشد که فقط در آزمایش مشخص شود یا در حدی باشد که به چشم دیده شود؛ یعنی فرد همراه با ادرار خون هم دفع کند. در مواقعی سنگ در حال حرکت است ممکن است فرد هنگام دفع ادرار احساس درد داشته باشد اما قادر نباشد که ادرارش را تخلیه کند. گاهی اوقات ممکن است سنگ از کلیه به سمت مثانه حرکت کند و در همان ناحیه گیر کند، در این حالت فرد ممکن است دچار بی‌اختیاری ادراری همراه با سوزش زیاد شود. همچنین افرادی هستند که با درد پهلو و تب به پزشک مراجعه می‌کنند که علتش عفونت ادراری ناشی از وجود سنگ است.  

کدام سنگ‌ها دردسرسازند؟

سنگ به سه قسمت فوقاني، مياني و تحتاني تقسيم مي شود. سنگ‌هايي كه در قسمت فوقاني و مياني تشکیل می‌شوند، كانديداهاي خوبي براي دفع هستند. اما سنگ‌هايي كه در قسمت تحتاني قرار دارند، به‌دليل اين كه برخلاف راه يعني به قسمت لگنچه (‌محل خروجي كليه‌) بايد هدايت شوند ممكن است در دفع دچار مشكل شوند. حتي در اين مواقع باز هم عمل سنگ‌شكن را انجام مي‌دهيم، اما انتظار دریافت نتیجه مطلوبی را نداریم. چرا‌كه سنگ‌هاي خرد شده بايد اين مسير را به صورت سربالا طی کنند كه كار دشواری است.  

روش سنگ‌شکن به چه صورت است؟

عملكرد سنگ‌شكن به اين صورت است كه دستگاه علیه سنگ‌های کلیه امواجی (امواج ماوراء صوت) را ارسال می‌کند و باعث شکسته شدن آنها می‌شود به این ترتیب که از طریق عکس‌های رادیولوژی محل سنگ‌ها مشخص و امواج دقیقا در همان محل‌ها متمرکز می‌شوند. بعد از این مرحله سنگ‌های خرد شده به‌همراه ادرار از بدن دفع مي‌شوند. البته ميزان انرژي امواج بسته به نوع، جنس و صلاحديد پزشك متغير است. عملیات سنگ‌شکن معمولا یک ساعت به طول می انجامد.

بعد از عمل سنگ‌شکن باید به چه نکاتی توجه داشت؟
 

بعد از انجام سنگ‌شكن فرد بايد آب و مايعات زيادي بنوشد تا ذرات خرد شده به‌راحتي دفع شوند. همچنين فرایند دفع خرده‌های سنگ ممکن است چندین روز یا حتی چند ماه طول بکشد که در این مدت وجود خون در ادرار غیرطبیعی نیست، البته  رنگ ادرار باید به مرور زمان روشن‌تر شود. با اين حال بعد از انجام اين كار اگر فرد طي روزهاي آتي با علائم غيرطبيعي برخورد كرد حتما به پزشك معالج مراجعه كند.

بهتر است به اين موضوع  واقف باشيد كه براي هر سنگ مي‌توان بين 2 تا 3 دفعه عمل سنگ‌شكن را انجام داد. به اين نحو كه بعد از انجام سنگ‌شكن، بين فاصله‌هاي دو هفته‌اي سنگ را كنترل مي‌كنيم اگر همچنان قطعاتی از سنگ باقي مانده باشد (يا اين كه اصلا سنگ در سنگ شكن قبلي نشكسته باشد) مي‌توانيم اين روش را دوباره به‌كار گيريم. اما اگر بعد از سه دفعه سنگ نشکند، آن زمان بايد نوع ديگري از درمان را با توجه به نظر پزشك به كار ببريم.

 دکتر تیرنگ رضا نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم درمانی از تاثیر رژیم غذایی تشکیل سنگ‌ها می‌گوید:

 لبنیات را حذف نکنید!

در گذشته تفکر اولیه در مورد سنگ‌ها این بود که آنها را تجزیه و تحلیل کنند تا جنس سنگ را تشخیص دهند، سپس بیشترین ماده‌ای که باعث ایجاد سنگ در کلیه شده است ‌را در برنامه غذایی فرد محدود کنند، به امید اینکه سنگ‌سازی در شخص کاهش پیدا کند. در اکثر موارد در تجزیه سنگ‌ها مشخص شد که عمده‌ترین ماده‌ای که در ایجاد سنگ نقش زیادی دارد، کلسیم است. به همین دلیل نگاه اولیه این بود که مصرف کلسیم را در برنامه غذایی فرد محدود و تا جایی که امکان داشت مواد لبنیاتی را حذف می‌کردند. اما مطالعات مختلف نشان داد که با این روش نه تنها سنگ‌سازی در کلیه و مجاری ادرار میزانش کم نمی‌شود، بلکه خطر وقوع مشکلات ناشی از کمبود کلسیم در رژیم غذایی به‌ویژه مشکلات متابولیک استخوان به شکل پوکی استخوان میزانش بالا می‌رود. بنابراین این راه‌حل درستی نبود.

اگر کلیه سنگ‌ساز دارید باید بدانید

چندین نوع سنگ وجود دارد اما شایع‌ترین نوع آن اکسالات کلسیم است که نزدیک به 50‌درصد سنگ‌ها را تشکیل می‌دهد. اکسالات کلسیم انواع مختلفی دارد، اما به‌طور کلی در زمینه تغذیه توصیه مهمی که به این افراد می‌شود این است که هرچه توده چربی بالا ‌یعنی فرد افزایش وزن داشته باشد، احتمال سنگ‌سازی بیشتر می‌شود. پس به این نتیجه می‌رسیم که این افراد اولین کاری که باید در این راستا انجام دهند کاهش وزن‌شان است. همان‌طور که اشاره شد بخشی از ماده تشکیل‌دهنده سنگ‌ها اکسالات است.

این ماده به شکل پیش ساخته در بعضی از مواد غذایی وجود دارد. مثل چای پررنگ، قهوه یا در بعضی  از سبزی‌ها از‌جمله کرفس، ریواس، گوجه‌فرنگی، اسفناج و‌... بنابراین موادغذایی که اکسالات دارند باید در برنامه غذایی شخص محدود یا در حد امکان حذف شوند. همچنین مطالعات نشان داده است افرادی که کلیه سنگ‌ساز دارند باید منابع کلسیم یعنی لبنیات کم‌چرب به‌ویژه همراه با غذا را متعادل مصرف کنند. چراکه اکسالات غذا با کلسیم لبنیات در روده ترکیب می شوند، به‌همین دلیل اکسالاتی که قرار بود در کلیه تشکیل شود، در روده تشکیل می‌شود که در این صورت قابل جذب نبوده و به‌راحتی دفع می‌شوند.  

خداحافظی با سنگ‌های دردسرساز!

 چقدر آب بنوشیم؟

نکته دوم دریافت آب است، منظور مایعات نیست بلکه به خود آب اشاره مستقیم دارم. خیلی از افراد زمانی سراغ آب آشامیدنی می‌روند که تشنگی سراغ‌شان بیاید؛ اما به‌طور کلی باید بدون درنظر گرفتن تشنگی روزانه میزان مصرف آب را افزایش داد.

این ورزش‌ها را انجام دهید

ورزش‌هایی از قبیل پیاده‌روی تند، دوی آهسته و طناب زدن (‌به شرط آنکه وزن فرد اجازه دهد) می‌توانند در دفع هسته اولیه سنگ کمک‌کننده باشند. پس می‌توان نتیجه گرفت افرادی که سبک زندگی‌شان بی‌تحرکی است و دائما در حال نشستن و عدم فعالیت هستند، امید به دفع سنگ در این شرایط نداشته باشند.

سدیم را حذف کنید

بخش قابل‌توجهی از بیماری‌های غیرواگیر مرتبط با مصرف بالای سدیم است. منظور از مصرف بالای سدیم یا همان نمک این است که بیشتر از 5گرم که مساوی با قاشق چای‌خوری است، در روز مصرف نشود. بنابراین باید دریافت سدیم در طول روز کاهش پیدا کند، کاهش سدیم با کاهش سنگ‌سازی رابطه مستقیم دارد. همچنین باید در ادامه به این نکته هم اضافه کنم که پروتئین های جانوری به‌ویژه گوشت قرمز باید مصرف‌شان کاهش پیدا کند.

اما بعضی از افرادی که مشکل افزایش وزن دارند و سنگ مجاری ادراری هم دارند، گوشت قرمز را از برنامه غذایی خود حذف می کنند، اما در مقابل مصرف گوشت سفید را بیشتر مصرف می کنند. باید گفت این هم می تواند مشکل‌ساز اما در زمینه افزایش وزن باشد. برای همین توصیه می‌شود در مصرف مواد غذایی اعتدال داشته باشید.

نقش ویتامین D در سنگ‌سازی

یکی از عوارض کمبود ویتامینD، تخلیه کلسیم استخوان است که این کلسیم از طریق ادرار دفع می شود. به‌همین دلیل نشست و رسوب در کلیه سنگ‌ساز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین ویتامینD در حفظ و تعادل کلسیم در بدن کمک می کند. توصیه می‌شود ویتامینD را چک کنید و در صورت کمبود این ویتامین اقدامات لازم را انجام دهید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 45
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1394/10/19
بسیار عالی متشکرم
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1395/11/30
من یه سنگ ۱۴میلی داشتم دکترا گفتن باید برم سبزوار سنگ شکن کنم اما من خیلی میترسیدم یه اقای کردی تو شهر ما هست که یه دارویی اختراع کرده
درد زیادی داشتم رفتم در خونش دارو گرفتم تا فردا بعد ظهرش استفاده کردم کاملا خوب شدم
دمش گرم دست دکترارو از پشت بسته
پاسخ ها
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
برادر الکی به مردم امار غلط نده. داروی خطرناکش را من گرفتم متاسفانه باعث سقط جنین یکی از نزدیکانم شد که الان در حال شکایت و دادگاه کشی با این جلاد هستیم. خدا لعنتش کنه با اون بیسوادیش. معلوم نیست با بقیه مردم چکار میکنه این داروی کشنده اش.

به زودی پای چوبه دار زیارتش میکنیم.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
داداش لطف میکنی آدرس و شماره اون آقای کرد رو بهم بدی
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
اقا کریم چرا فکر مردم رو خراب میکنی. چرا دروغ میگی.تا الان هزاران نفر از داروی اقای کردی استفاده کردن و نتیجه گرفتن.۹۵% درصد طبق امار سایت ایشون درمان شدن و پول کسایی که درمان نشدن پس داده. اگه این چیزی که داری میگی چرا همین الان هم خیای ها وارن دارو ازش میگرن. اگه اقای کردی رو میشناختی این حرفها رو نمی زدی. البته با بودن داروی سنگ کلیه ایشون به ضرر بعضی ها شده است. بچه لطفا نظرات سایتهای مختلف رو بخونید .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
کریم اقا. من و بابام و چند تا از اقوام برا سنگ کلیه از داروی اقای کردی استفاده کردیم و واقعا عالی بود. سنگ بابام ۱۳ میلی بود.سنگ خودم هم کلسیمی ۸ میلی بود. واقعا سنگموم اب شد. من فقط یه چیزی رو میدون ،با وجود داروی اقای کردی ،منافع
یه عده ای به خطر میفته. اقا کریم منافع شما هم به خطر افتاده ؟جالبه. شما میگید من دارو رو گرفتم و جنین یکی از نزدیکان سقط شد. یعنی شما دارو سفارش دادید و مشکل برا یکی دیگه اتفاق افتاده. هر کی دارو بخواد خودش تماس میگیره فقط بقیه معرفی میکنن. .. دوما حدود یه سال از این پست شما میگذره پس چرا همین الان صدها نفر در روز دارن دارو میگرن و همه هم
راضی هستن. لطفا به اکثریت پیامها نگاه کنید به چند تا پیام که از روی سو نیت هست نگاه نکنید.یا علی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
سلام.شماره اقای کردی رو وسی داره.سنگم ازیتم میکنه خدا خیرتون بده
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1395/12/01
سلام کسی میدونه اقای کردی اهل کدوم شهر هست یا کسی شماره تماس ازش داره
Iran, Islamic Republic of
05:11 - 1395/12/22
سلام
اقای دکتر علی کردی اهل نیشابور هستن تو شهر خودمون خیلی شهرت دارن من خودم کلیه هام هر یه سال یه بار سنگ میسازن تا الان دوبار از داروی ایشون استفاده کردم
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1396/01/26
اقای متین نیکدل من باخوندن نظر شما در این بخش از داروی اقای کردی استفاده کردم
روز۱۵اسفند داروی اقای کردی بدستم رسید روز ۱۹اسفند هم رفتم سنوگرافی گرافی اثری از سنگ های کلیه هام نبود خیلی شگفت زده شدم
واقعا این دارو معجزه میکند
اولش زیاد اعتماد نداشتم اخه خیلی داروی گیاهی استفاده کردم وتمامش بدون نتیجه بودن
خداییش اقای کردی خیلی با متانت وصبر پاسخگوی من بودن
هرکی استفاده کنه حتما مثل من شگفت زده میشه
Iran, Islamic Republic of
05:58 - 1396/02/24
اقای متین نیکدل
منم از داروی اقای دکتر علی کردی استفاده کردم
خیلی هم راضی هستم تاعمر دارم اقای کردی رو فراموش نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1396/02/25
دوستان تورو خدا اگه میخاین از شر سنگهای کلیه راحت بشین به اقای کردی زنگ بزنید
من یکماهه عضو کانالشون هستم ولی اعتماد نکردم دارو خریداری کنم
ولی دلو زدم بدریا وخریدم فقط میتونم بگم فوق العاده هست
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
با سلام خسته نباشین ....

من ادرس دگتر اقای کردی میخوام راهنماییم میکنید یا شماره تلفنی از ایشون به من بدین ...خدا اجرتون بده

ممنون
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1396/03/03
سلام دوستان ممنون میشم آدرس تلگرام یا شماره تماس و راه ارتباطی با آقای کردی رو بزارید تا منم بتونم استفاده کنم
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1396/03/07
کافیه یه سرچی تواینترنت به اسم اقای علی کردی بزنید تا اسم و ادرسو شمارشو پیدا کنید
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1396/05/01
جدا کار اقای کردی شبیه معجزه هست
این دارو ادمو متعجب میکنه
Iran, Islamic Republic of
14:53 - 1396/05/03
خوش به حالتون که سنگتون دفع شد من هر دارویی استفاده کردم اثر نکرد دیگه نمیدونم چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1396/05/08
واقعا اینی که بعضیها نوشتن داروی اقای دکترعلی کردی سنگهارو داخل کلیه اب میکنه ؟
یعنی درد دفع سنگ کلیه رو نداری؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
باورنکنید دروغه
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1396/08/04
سلام دوستان منهم سنگ کلیه به بزرگی16میلی دارم لطفا مرا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1396/11/25
سلام دوستان درکالیس تحتانی کلیه چپم سنگ به اندازه ۱۵ ملی مشهودشده بایدچکارکنم باسنگ شکن میشه حل شد
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1396/12/03
دوستان من از اقای کردی دارو گرفتم متاسفانه هیچ اثری نکرد سنگم بزرگتر از قبل شد.با سنگ شکن خیال خودتونو راحت کنید.من کلی عذاب کشیدم اخرش سنگ شکن کردم راحت شدم شما از اول همین کارو کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
منم گرفتم اثرنکرد هیچ بدترم شذ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
منم دو سری گرفتم هیچ تاثیری نداشت
United States
22:58 - 1397/01/29
دوستان منم سگی به انزاه 4میلی دارم نمیدونم چکار کنم
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
دوست عزیز سنگ 4 میل قابلیت دفع داره قبل ازبزرگ شدن اقدام کن تا به مشکل نخوری
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1397/05/29
سنگ ۱۱ میلی متری چند درصد احتمال مرگ دارد
Iran, Islamic Republic of
18:19 - 1397/05/30
سلام کانالشونو معرفی کنید لطفا تا بقیه هم که سنگ کلیه دارن از روش درمانی ودارویی ایشون بهره ببرند.
United Arab Emirates
16:41 - 1397/05/31
سلام عزیزان سنگ من۷میلی بنظرتون میتونم د فعش کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
دروغه همینو بس
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/07/09
دروغه ایها الناس
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1397/07/28
مردم و اغفال نکنین دروغه.شوهرمنم سنگ تو حالب داشت طب سنتی دارو داد گفت تا شب دفع میشع دو ساعت دیگه ولی دفع نشد قراره سنک شکنی کنند.دروغه کسی که مدرک دانشگاهی طب سنتی داره رفتیم پیشش به راحتی گفت ما دارویی نداریم که سنگ بزرگ حالب و دفع کنه.برا سنگ‌کلیه هم دارو میدیم زمان میبره دفع بشه دروغه بگن طب سنتی دو روزه سنک و آب میکنه.واقعا طب سنتی خوب هستن با مدرک دانشگاهی طب سنتی نه هر کسی که ۴ تا علف و قاطی بکنه بده به مردم.اگه راست میگین آقای کردی کدوم دانشگاه مدرک طب سنتی گرفته کدوم آزمایشگاه تحقیق کرده ودارو رو آزمایش کرده که دفع میکنه دو روزه توسایتش اعلام کنه
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/07/29
سلام من چندین بار عمل کردم و تمام دارو های سنتی و شیمیایی رو امتحان کردم الان سنگ از کلیم وارد حالب شده وبسیار درد اوره زندگیم خراب شده همیشه دکتر ولی هنوز یه دکتر نگفته چی کار کنید سنگ کلیه نگیرید
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1397/08/06
سلام دوستان من همین امروز از سونوگرافی میام از داروی اقای کردی استفاده کردم ۲ دوره ولی هیچ تاثیری روی سنگهای من نداشته به سنگ توی حالب هست ۲ ماهه تکون نخورده حتی یک میلیمتر
خوش به حال اونایی که راحت شدن و خوب شدن
پاسخ ها
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
برای پولت اقدام کردین
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/08/07
داروی اقای کردی رو تو دو دوره مصرف کردم کوچکترین تاثیری نداشت. واسه سنگ کوچیک مصرف مایعات و روزی ۵۰۰ تا طناب زدن خوبه . سنگ بزرگم فقط سنگ شکن. الانم که دارم میرم سنگ شکن
United Arab Emirates
22:22 - 1397/08/26
نخورين برادرم رودهاش منفجر ميشد
Germany
02:04 - 1397/09/07
سلام دوستان من سنگ کلیه دارم تقریبا ۱۴میلی اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم یا شماره دکتر کردی بدین یا آدرسش
پاسخ ها
درمان سنگ کلیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
سلام سنگ کلیتون دفع شد؟
Iran, Islamic Republic of
01:42 - 1397/10/02
به نظر من که دکتر روان شناسیم درمان سنگ درکللیه کمنراز۸میلی بدست خودتون بادوش اب گرم و مصرف نوشیدنی های تلخ و طناب زدن از پله بالا ومیان رفتن
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1398/03/10
یکی از بدترین دردهاست سنگ کلیه
من خودم رفتم بت لیزر سنگ شکن کردم و هیچ تاثیری نداشت و اخرش با دارو گیاهی دفع شد
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1398/04/02
سلام من هم سنگ کلیه ۱۵ میلی متری دارم توکلیه چپم چکارکنم اخه دیوونه شدم ازدردش زندگیم خراب شد
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1398/05/08
سلام من سه روز سنگ شکنی کردم درون اندامی سنگم تو حالب لگنی بود حالا تو ادرارم هم خون هست هم سنگ ولی از روزی که از بیمارستان اومدم سردرد دارم خوابمم زیاد شده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:13 - 1398/08/22
تضمینی پودر ودقع سنگ کلیه با اب پوست هندانه
قسمت قرمز هندوانه جدا
پوست وقسمت سفید هندوانه خرد شده به مدت بیست دقیقه در اب جوش داده بعداز خنک شده به مدت دو روز مصرف
پودر دفع سنگ کلیه تضمینی
در صورت حل مسله مهمان یک صلوات بر پدر بزرگوار بنده
Iran, Islamic Republic of
02:26 - 1398/10/05
منم ۱ سنگ ۶ میل در کلیه راستم دارم هر چه این مطالب رو میخونم گیج تر میشم متاسفانه؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر