قتل وكيل با ضربات متعدد چاقوی موكلش!
۲۸۶۱۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۶
۲۶۹۲ 
در اين حادثه قاتل ابتدا وكيل خود را تهديد كرده و پس از آن با هجوم به محل كار وي و وارد كردن ضربات مكرر چاقو او را به قتل رسانده است.
خبرگزاری ایسنا: رييس كانون وكلاي خوزستان با اشاره به حادثه قتل «فرهاد اسماعيلي‌فر»، وكيل پايه يك دادگستري در شهرستان آبادان، گفت: اقدام عليه وكلا كه كارشان دفاع است به سيستم قضايي ضربه وارد مي‌كند.

محمدامين درويش اظهار كرد: اقدام عليه اين وكيل در آبادان اقدامي غيرقابل قبول است و بايد تدبيري براي آن انديشيده شود. صيانت از وكلا بايد به گونه‌اي باشد كه شاهد تعدي و تجري به اين قشر نباشيم.

وي با بيان اينكه كار تخصصي و حرفه‌اي وكيل، دفاع است، افزود: اگر اين دفاع محدود شود، خود ضايعه‌اي بزرگ خواهد بود. موضوع دفاع و صيانت از وكيل در ارتباط مستقيم با قضاوت و قاضي است. قاضي بدون وكيل نمي‌تواند به درستي قضاوت كند و در چنين شرايطي اقدام عليه وكلا مشكلي بزرگ براي جامعه وكلا و دستگاه قضايي است.

درويش تصريح كرد: در خصوص اين اقدام اگر برخورد جدي، قاطع و فوري انجام نشود، احتمال تكرار آن وجود خواهد داشت. البته تعرض، اهانت و ضرب و شتم وكيل در استان سابقه دارد، ولي اقدام عليه تماميت جسمي وكيل و قتل او اقدامي بي‌سابقه بوده است.

رييس كانون وكلاي خوزستان گفت: چنين اقداماتي نسبت به وكلا در روند كار وكالت تاثيرگذار است. وكيلي كه احساس امنيت نكند، طبيعي است كه نمي‌تواند با طيب خاطر خاطر و آرامش از موكل خود دفاع كند. بايد تدابيري براي امنيت بيشتر وكلا به منظور جلوگيري از بروز چنين اقداماتي انديشيده شود.

منصور سعيدي، رييس هيات مديره مركز امور مشاوران حقوقي، وكلا و كارشناسان قوه قضاييه در استان خوزستان نيز در اين باره به خبرنگار ايسنا گفت: اين حادثه امنيت وكلا را به خطر انداخته است.

وي افزود: "فرهاد اسماعيلي‌فر"، وكيل پايه يك دادگستري و مشاور حقوقي در حوزه قضايي شهرستان آبادان توسط موكلش و با هجوم به دفتر كار وي به قتل رسيده است. در اين حادثه قاتل ابتدا وكيل خود را تهديد كرده و پس از آن با هجوم به محل كار وي و وارد كردن ضربات مكرر چاقو او را به قتل رسانده است.

سعيدي تصريح كرد: اگرچه جامعه وكلا با چنين حوادثي بيگانه نيست و مساله ايجاد امنيت و دفاع از حقوق افراد هميشه دغدغه جامعه وكلا بوده است، ولي تضمين امنيت وكلا نياز به عزم و اهتمام جدي‌تري از سوي مسئولان استان دارد. برداشت و تصور نادرست عامه مردم از شغل وكالت بايد اصلاح شود و موضوع حمايت از وكلا بايد جدي‌تر دنبال شود.       
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج