آشپزخانه مجلل و مدرن با رنگ سیاه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۲۸۸۴۵۶
۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۹
۲۵۲۶۴
فضاي آشپزخانه مي‌تواند گاهي رنگي غير از رنگ‌هاي ساده و معمولي هميشگي داشته باشد؛ رنگي كه در تصور خيلي‌ها هم نمي‌گنجد؛ سياه
مجله منزل - ليدا هادي: «مجلل، باشكوه و مدرن» اگر تصويري از يك آشپزخانه با كابينت‌هاي سياه را جلوي يك طراح دكوراسيون داخلي بگذاريد به‌طور حتم اين كلمات را از زبان او مي‌شنويد. پديده‌اي تازه در طراحي فضاي آشپزخانه كه رنگي عجيب و غيرعادي به ظاهر مطبخ خانه مي‌بخشد. از باز شدن پای رنگ سياه به آشپزخانه‌ها زمان زيادي نمي‌گذرد و هنوز خيلي‌ها به عادت قديمي‌ها از داشتن فضايي تيره در محل پخت و پزشان دل خوشي ندارند اما واقعيت اين است كه سياهي در آشپزخانه مي‌تواند نهايت زيبايي را به همراه داشته باشد؛ نمادي از تجمل، شكوه و مدرنيته!

از سياهي مطبخ نترسيد

 خيلي‌ها از رنگ سياه براي كابينت‌هاي آشپزخانه استقبال نمي‌كنند فقط به اين دليل كه آشپزخانه‌شان فضاي محدود و كوچكي دارد و بنا به توصيه‌هايي كه گرفته‌اند بر اين باورند كه رنگ سياه يكدست در آشپزخانه فضاي آنها را كوچك‌تر از قبل نشان مي‌دهد. درست است كه رنگ تيره فضا را كوچك نشان مي‌دهد اما هر مشكلي راهي دارد؛ مثلا درباره رنگ كابينت‌هاي سياه مي‌توان با تركيب سفيد مشكل را حل كرد. تركيب آشپزخانه سياه و سفيد هم ظاهر كلاسيكي به خانه مي‌دهد و هم ديگر مشكل كوچك نشان دادن فضا را حل مي‌كند.

از سياهي مطبخ نترسيد

 اگر به يك كابينت‌ساز بگوييد براي آشپزخانه‌تان رنگ سياه مي‌خواهيد، آن وقت تازه مي‌فهميد كه آن‌قدرها هم انتخاب راحتي نداريد. براي اينكه شما فقط رنگ اصلي را انتخاب كرده‌ايد اما متخصص اين كار براي شما انواع و اقسام جنس چوب سياه با روكش‌هاي براق و ورني يا تيره و مات  را رو مي‌كند. اينجا انتخاب با شماست كه سراغ‌هاي گلاس برويد يا به دنبال مات باشيد. اگر آشپزخانه‌تان زياد بزرگ نيست و نور خوب هم نداريد، بهتر است سراغ رنگ تيره و مات نباشيد. سياه مات سطح‌ها را خشك و يكنواخت مي‌كند؛ براق‌ها هم نور را بازتاب مي‌دهند و براي آشپزخانه‌هاي كم‌نور مناسب هستند. فقط مشكل‌شان اين است كه هر ذره گرد و خاكي را هم نمايش مي‌دهند چه برسد به اثر چربي و. . . ؛ پس قبل از اينكه سراغ سياهي برويد به غلظتش فكر كنيد.عجيب‌ترين نوع سياهي در آشپزخانه مي‌تواند زماني اتفاق بيفتد كه نه فقط كابينت‌هاي آشپزخانه به رنگ مشكي باشند كه حتي كاشي‌ها و سراميك‌ها به كار رفته در گوشه و كنار مطبخ هم سياه و تيره باشند. به عقيده طراحان اين كامل‌ترين نوع طراحي تيره در آشپزخانه است كه البته ممكن است به‌شدت خسته‌كننده به نظر برسد؛ پس اول روحيه خودتان را بشناسيد و بعد سراغش برويد.

از سياهي مطبخ نترسيداين روزها براي تنوع بخشيدن به آشپزخانه‌هاي سياه‌رنگ دو كار انجام مي‌دهند يا به انتخاب صاحبخانه كابينت‌هاي سياه را با نمونه‌هاي مشابه رنگي تركيب مي‌كنند يا از كابينت‌هاي هاي‌گلاس طرحدار جديد کمک مي‌گيرند؛ كابينت‌هايي كه با طرح‌هاي خاص و تم رنگ سياه و سفيد تهيه شده‌اند و مي‌توانند فضاي خشك و تيره آشپزخانه سياه را مدرن و خاص جلوه دهند. اين طرح‌ها به صورت پترن‌هاي گلدار يا خط‌دار تهيه مي‌شوند.

از سياهي مطبخ نترسيدسياه رنگ مدرن امروزي است اما نبايد در استفاده از آن از نكته‌اي مهم غافل شد. تيره بودن كابينت‌هاي آشپزخانه به رنگ سياه همان‌قدر كه جذاب است مي‌تواند خيلي زود خسته‌كننده هم شود. اين اتفاق تقريبا درباره همه رنگ‌هاي غير معمول در رابطه با آشپزخانه مي‌افتد. براي اينكه دير يا زود گرفتار اين حس دلزدگي خاص نشويد مي‌توانيد از تركيب رنگ‌ها با سياه استفاده كنيد.

از سياهي مطبخ نترسيددر نظر طراحان داخلي استفاده از رنگ سياه در آشپزخانه يعني نهايت درخشندگي و تجمل. آنها زماني دست به رنگ سياه مي‌برند كه بدانند نتيجه كار ابهت و جلاي خاص خودش را دارد. با اين اوصاف سياه كردن آشپزخانه كمي از باقي رنگ‌ها هزينه بيشتري دارد چراكه وقتي آشپزخانه‌تان را به رنگ مشكي درمي‌آوريد بايد باقي اجزا را هم در حد و اندازه تجمل آن انتخاب كنيد. هيچ چيزي بدتر از اين نيست كه كابينت‌ها را با طرحي امروزي و به رنگ سياه به كار ببريد اما به جنس كانترها يا حتي كفپوش‌ها دقت نداشته باشيد؛ پس اگر آشپزخانه‌اي سياه مي‌خواهيد بايد بهترين جنس كانتر، كفپوش، سراميك و كاشي و حتي لوازم منزل را هم داشته باشيد؛ اين يك قانون است!

از سياهي مطبخ نترسيدوقتي براي كابينت‌هاي آشپزخانه رنگ سياه را انتخاب مي‌كنيد، آن وقت ديگر نبايد توقع داشته باشيد كه بتوانيد هرطور كه مي‌خواهيد در نورپردازي محيط دست داشته باشيد. در آشپزخانه‌هايي با تم سياه انتخاب لوستر محدود است. لوسترهاي كلاسيك مي‌توانند از جنس كريستال باشند به شرطي كه طراحي كابينت‌ها هم كلاسيك انتخاب شده باشد. در آشپزخانه‌هايي با طراحي مدرن لوسترها بيشتر مي‌توانند از جنس فلزات سياه مانند فرفورژه باشند يا پلاستيك‌هاي سخت مشكي. نهايت رنگي هم که براي لوستر مي‌توان به كار برد سفيد است؛ پس زياد سراغ انتخاب‌هاي خاص نرويد چون در اين يك مورد دست‌تان بسته است.

از سياهي مطبخ نترسيداگر پنجره‌هاي‌تان كوچك است يا نورگير خوبي نداريد، مي‌توانيد از رنگ سفيد در تركيب وسايل آشپزخانه مانند كانتر، صندلي يا كفپوش‌ها استفاده كنيد. گاهي حتي قرار دادن وسايل برقي سفيدرنگ روي كانتر آشپزخانه هم مي‌تواند كمبود نور را جبران كند. اين روزها طراحان داخلي به عمد براي آشپزخانه‌هاي كوچك كابينت‌هاي سياه با نورپردازي خاص انتخاب مي‌كنند و در عوض روي كانتر و كف آشپزخانه را از سنگ روشن و براق مي‌پوشانند. به اين ترتيب هم سياهي كابينت‌ها به‌روز و مدرن است و هم نماي كف زيبايي خودش را دارد.

از سياهي مطبخ نترسيدكابينت‌هاي سياه رنگ مناسب آشپزخانه‌هايي است كه از نور طبيعي خوبي برخوردار باشند؛ حتي نور مصنوعي زياد هم نمي‌تواند رنگ سياه كابينت‌ها را آن‌طور كه بايد جلوه دهد.

از سياهي مطبخ نترسيد

پس اگر آشپزخانه‌تان نورگير خوبي دارد، مي‌توانيد با خيال راحت سراغ كابينت‌هاي تيره برويد و اصلا هم به فكر پرده نباشيد. هرقدر تلالو نور در آشپزخانه بيشتر باشد، نماي كابينت‌ها زيباتر به چشم مي‌آيد. كابينت‌هاي سياه در آشپزخانه‌هايي با سقف بلند و سفيد نماي بهتري خواهد داشت.

از سياهي مطبخ نترسيد
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2